Co to za pomysł w ogóle takiego wykonania i tej technologii... I projektu?
Po batalii przeprowadzonej ze Starostwem Powiatowym, postawiliśmy na mały #apartament35mkw na zgłoszenie, który na chwilę obecną ma służyć jako tymczasowe lokum, aby zaczerpnąć odrobiny spokoju i zażyć własnego ogniska domowego, oby nie dosłownie. A w międzyczasie rozpocząć budowę może czegoś innego lub ewentualnie rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady.
I co wtedy z domkiem? Odpowiedzią jest stalowa rama na, której będzie posadowiony cały szkielet a sama będzie spoczywała na fundamentach punktowych w ilości 10 sztuk po pięć na stronę wyciągniętych do poziomu przy użyciu bloczków fundamentowych, klejonych, klejem poliuretanowym do bloczków betonowych i pustaka. Rama stalowa została tak policzona i skonstruowana aby móc przenieść domek w całości, dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce. Dodatkową sztywność konstrukcji, zapewnia również sam szkielet budynku a przede wszystkim płyta konstrukcyjna na ścianach.
Sama rama wykonana została z profilu zamkniętego 120x60x3 mm , wewnątrz znajdują się dodatkowe belki z profilu zamkniętego 60x60x2 mm, od strony wewnętrznej znajdują się uchwyty montażowe dla drewnianej podłogi. Całość stalowej konstrukcji została oczyszczona oraz pomalowana dwa razy farbą podkładową antykorozyjną przy pomocy pistoletu lakierniczego.
Pomiędzy bloczkami a stalową ramą za sprawą rady @michal-g-1 Znajduje się już papa, co nie było prostym zadaniem. Czemu?
A no temu, że fizycznie ściany już stoją i są obite dwoma rzędami płyty OSB 12mm do łącznej wysokości 2.5m. A cala konstrukcja okazała się na tyle sztywna że podnosząc lewarkiem z jednej strony podnosił się cały bok. Trzeba było użyć lepszego narzędzia, znacznie lepszego.
Tyle pisania o domku z drewna a tu jak narazie sam beton i stal. I już płynnie przechodzimy do drewnianej podłogi.
Sam szkielet podłogi skręcony z drewna o przekroju 145x45mm.
Bezpośrednio na ramie leży poziomo podwalina dla podłogi, ma to na celu równomierne obciążenie samej rany podłogi.
Wieniec oraz belki wewnętrzne z desek o tych samych wymiarach, przy czym warto zauważyć że belki wewnętrzne nie są kręcone od tak na oko tylko pod wymiar płyty OSB.
Na dno podłogi poszły jeszcze dwie laty 45x45mm a pomiędzy nie 50mm grubości wełny, na to pomiędzy belkami konstrukcji została wsadzona wełna 150mm a wszystko od góry zamknięte płyta OSB 22 mm.
Ciekawostką jest to że używam do cięcia wełny piły do tego Bahco chyba za 50 zł. I naprawdę daje radę.
Czekajcie to jeszcze nie wszystko w temacie podłogi. Ponieważ od spodu nie możemy zostawić wełny na wierzchu, ponieważ zaraz byśmy mieli mnóstwo "ocupas". Od dołu całość obita została membraną wiatroizolacyjną a na nią poszła jeszcze dodatkowo siatka z dostatkiem włókna szklanego.
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno
Wołam
@tyle_slow
@Zielonywewszystkim
dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce
Czy można to traktować jako camper premium? Mieszkałem w takim mieszkaniu w Warszawie, gdybym mógł nim jeździć po świecie z dowolną prędkością to by w sumie było zajebiście.
Swoją drogą, super tag, nie wiem czy to nie jebnie bo nie moja działka, ale będę śledził
@Zielonywewszystkim skad pomysl na 2 rozne warstwy welny? taki miales material czy to cos daje? mam u siebie domek gospodarczy z drewutnia do zbudowania, tez na stopach betonowych i szukam pomyslu na izolacje ;)
@Zielonywewszystkim o co była batalia i co sprawiło że tylko 35mkw?
to wgl liczona kubatura wewnętrzna czy po obrysie zewnętrznym?
bo jak to drugie, to wyjdzie strasznie ciasna klita
postawienie 60-70mkw to już tylko większy koszt materiałowy, bo robocizny i czasu wcale więcej nie przybędzie.
Zaloguj się aby komentować