https://nielseniq.com/global/en/insights/infographic/2024/map-of-the-month-gfk-purchasing-power-europe-2024/
#polska #ekonomia #pieniadze #uniaeuropejska
@kitty95 super mapka bulwo, a legenda opisana jako low i high to już w ogóle sztos.
@KierownikW10 napisz do Nielsena, że chujowe mapki robią, na pewno wezmą pod uwagę.
@kitty95 pisałem, dostałem odpowiedź "żałosny jesteś, dwulicowy, nara. Chcesz kolejną chujową mapkę?"
xDDD
@kitty95 średnia siła nabywcza dla Warszawy - 19.9k Eur (czyli wyższa niż średnia europejska). Średnia siła nabywcza dla Polski wynosi 12.5k Eur. Jak na kraj, który od wieków albo był w dupie gospodarczej, albo po prostu nie istniał, jest całkiem nieźle. Nadal nie jest to Europa zachodnia, ale wystarczy odwiedzić inne kraje postsowieckie, żeby zobaczyć, że idzie nam całkiem całkiem.
@KierownikW10 $true, ale wolisz równać w dół czy w górę? Mogłoby być sporo lepiej, a Stolica jest niereprezentatywna, tu kupa ludzi za 5-6k brutto zasuwa, a to prawie jak zasiłek.
@KierownikW10
Jak na kraj, który od wieków albo był w dupie gospodarczej, albo po prostu nie istniał, jest całkiem nieźle.
Przy aktualnym, postępującym rozwarstwieniu finansowym społeczeństwa, taka zmienna jest średnia arytmetyczna nie daje praktycznie żadnego przełożenia na realia, które widzimy za oknem.
Jeżeli mamy jakieś minimum egzystencjalne ale nie istnieją maksymalne widełki - wtedy jedna osoba może diametralnie zawyżać średnią całej grupy. Na przykładzie - prezes zarabia 80K, a czterech pracowników po 5K - średnio zarabiają po 20K. Jakie informacje na temat majętności tej grupy daje nam ta średnia? Zdaje nam się że te 20K to jest dobry wynik, gdy w rzeczywistości 80% tej populacji ledwo egzystuje.
Widać zabory...
Zaloguj się aby komentować