https://youtu.be/eB3r2NQwNi4?feature=shared
Dla tych co nie znają jeszcze angielskiego
#programowanie #python
Bardzo dobry kanał, polecam.
Zaloguj się aby komentować
Społeczność
Bardzo dobry kanał, polecam.
Zaloguj się aby komentować
o moze na jave mają
Komentarz usunięty
@koszotorobur To CodeCamp? Dlaczego oni to wstawili a nie Harward? (Tak jak MIT wstawia na swój kanał?)
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zapytaj go o jakieś nazwy tabel i kolumn na serwerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę tokenów teraz nabija ludzie. Nawet z ciekawości sprawdzając odkrycie @alq 🙃
@alq faktycznie xD działa
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@wombatDaiquiri ale to jakieś estymaty do maszynek zdalnego developmentu ?
P.S. najczęściej to programista lub zespół ustala estymaty, więc sam sobie kręci bat na tyłek.
@wombatDaiquiri 40%CPU? Dość sporo jak na developerska pracę. Ja ustawiam tego typu CPU na maszynę która ma coś robić i zniknąć po czasie, a nie na środowisko dla programisty. Na workstacje to ja mam inny sposób - zamawiasz ja kiedy potrzebujesz i działa do 18 po prostu (albo do innej godziny którą można ustawić). Potrzebujesz dłużej - sam sobie to wyklikasz. Szkoda się bawić w takie mikrozarzadzanie
@wombatDaiquiri zgadzam sie z toba, dobry manager czy product owner powinien byc w pewnym stopniu podobny do trenera np pilki noznej. Dobre ludzkie relacje i znajomosc jakby specyfikacji kazdej jednostki. W jakich godzinach i parametrach bedzie dzialal optymalnie. W "Leading" Sir Alexa Fergusona wyczytalem o tym duzo bo tam wieciej wlasnie jest o kierowaniu organizacja oparta na ludziach. Bylo tam np o tym ze on jako trener znal z imienia nazwiska kazdego pracownika wlacznie ze sprzataczka i ekipa od prania. To samo mozna powiedziec o takim dev teamie. Nie ganiac od 9 do 17 tylko jesli robisz cos dobrze, zdalnie, i ci zchodzi od 12 do 16, rano spisz a potem grasz w wowa? No problemo jesli zlecone zadania sa dobrze wykonane.
Zaloguj się aby komentować
"Seksowne" xD
Zaloguj się aby komentować
@wombatDaiquiri Zawsze mam jedno wielkie xD w sercu gdy grono nerdów całymi dniami spuszcza się nad jakąś pierdołą która nic nie znaczy.
Musimy napisać serwis który przyjmie jsona, wykona proste obliczenia i przepchnie je dalej? Zaplanujmy tygodnie spotkań żeby obgadać technologie i pokłócimy się tysiąc razy o zastosowane frameworki i clean code! Tymczasem robotę może załatwić w dwa dni team złożony z ogarniętego deva, architekta i testera. Cóż - korpo generuje mnóstwo zbędnej pracy i nam jako najniżej położonym mróweczkom w tej drabinie pozostaje jedynie cieszyć się, że jest co robić xD Nie ma co przejmować się zbytnio tą całą otoczką wokół wytwarzania oprogramowania.
@wombatDaiquiri nawet jak kod robi co ma robić, to miejmy jakieś minimalne standardy. Kod tak chujowy że nie da sie w nim zrobić zmian, może być utrapieniem nawet jak robi co ma robić.
> zrób minimum które zalicza kryteria akceptacyjne
Właśnie dlatego dzisiejsze oprogramowanie zjada tak dużo ramu i cpu. Po prostu wydajność była wystarczająca i nikt nie zgłosi problemu jeśli nowa wersja będzie zużywała 10% więcej zasobów. A jak użytkownikowi soft się przycina to zawsze może kupić nowy komputer.
#przemysleniazdupy
Zaloguj się aby komentować
@Deykun
Recenzja kodu na podstawie reverse engineeringu
To trochę jak ocenianie czy kobieta dobrze się rucha na podstawie ocen szkolnych jej dziecka. Bez sensu.
Zaloguj się aby komentować
@BilboBagosz no moj kod tez nie moge patrzec xd trzeba odkomentowywac czesci w zaleznosci od inputu
Zaloguj się aby komentować
@Flaaj - kokega @Jim_Morrison już tu polecił M-Discs - warto się nimi zainteresować.
Ale jak chcesz dyski mechaniczne czy SSD z jakichś powodów to znajdziesz na internecie listy takich z najmniejszą liczbą awarii i one są ok do doraźnego przechowywania danych jak ważny dla Ciebie jest szybki dostęp - niemniej dane trzeba trzymać na kilku dyskach i je regularnie testować. Są różne rozwiązania typu NAS gdzie można takie dyski wsadzić dla wygody. Można je też podpiąć pod przejściówkę na USB i tak zgrywać dane. Ważne jest też by część dysków nie była podpięta cały czas aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia poprzez przepięcia z sieci czy ataki szyfrujące dyski.
Bez względu na to jak zarchiwizujesz dane, dobrym pomysłem więc jest trzymanie kopii tych samych danych na wielu nośnikach przechowywanych w osobnych miejscach.
@Flaaj obecnie chyba najlepiej wychodzi Samsung T7 shield. Warto jednak co jakiś czas testować backupy
@rith - pamiętaj tylko, że jak dysk SSD padnie to nie ma już z niego co odzyskiwać. Natomiast jak dysk talerzowy padnie to jest jeszcze szansa, że laboratorium odzyskiwania danych (w zależności od usterki) będzie w stanie z talerzy coś tam odzyskać (jeśli same talerze są w dobrej kondycji).
@koszotorobur dlatego warto co jakiś czas sprawdzić. Ewentualnie wrzucić wszystko gdzieś na jakąś chmurę
@Flaaj wraz z ilością gromadzonych danych warto zainwestować w domowy serwer NAS. Wsadzasz dwa dyski w RAID, podłączasz do sieci trzymasz tam dane i kupię wszystkiego co się da. Polecam
@pigoku czyli w sumie self hosted serwer-chmura?
Zaloguj się aby komentować
@Flaaj gotuje wodę, z solą, świąteczny klimat
@vinclav mmmm solnik, klasyka. Utarłeś dobrze śnieg?
@vinclav ale aromat
Zaloguj się aby komentować
"Sprytna matematyka" i już wiem, że się brute force'm nie doczekam xD.
W zeszłym roku zdaje się dzień 11 - z małpami wymagał tej samej (małpiej
A brak <spoiler></spoiler> to skandal!
Po przeczytaniu tego posta przed zobaczeniem treści myślałem, że ta sztuczka będzie trudniejsza :D. Ale fakt, uniknąłem dzięki niej przynajmniej z biliona iteracji
W sumie z treści zadania nie wynika, ze można użyć sprytnej matematyki. Akurat tak zostały inputy dobrane, że można (node'y konczące sie na A i Z miały te same child node'y, czasem tylko zamienione lewy z prawym, w innym wypadku nie byloby to mozliwe)
Zaloguj się aby komentować
Przy asynchronicznej obsłudze commandów proponuje zwracać status 202
Zaloguj się aby komentować
@Bujnik
Po prostu dają nam odpocząć co drugi dzień
@Bujnik ale mnie dzien 5 zaskoczył w częsci II XD
Czekałem jak debil przez 10 sekund po odpaleniu na wynik, a potem zobaczyłem jakie tam są liczby XD
Poprzednie zadania chociaz dało się zbruteforce'ować chociać
Zaloguj się aby komentować
@dzangyl SQL w 2023 ? Teraz programistę od bazy oddzielają takie warstwy abstrakcji że nikt nie ma czasu w sqlki wchodzić. Piszę to ja DBA.
@WolandWspanialy piszę SQLki, bo to szybsze niż zapoznawanie się z kolejnymi abstrakcjami, by nie strzelić sobie w kolano
Poza tym, coś trudniejszego od select * from tabelka join tabelka 2, zwykle i tak pisze się ręcznie.
@globalbus To trochę słabo bo jak będziesz chciał zmienić mysql na postgresa albo co gorsza mongo to chyba szybciej będzie napisać aplikacje od nowa
@dzangyl "kupić książkę" o i mądrze myślisz, nie spierdol tego.
@dzangyl Żeby dać Ci jakąś dobrą radę. Jak chcesz się zająć sql to subiektywnie polecam zacząć równolegle od zrozumienia pojęcia normalizacji bazy danych. Niestety teoria tego jest straszną mordęgą więc polecam jak najszybciej poszukać przykładów praktycznych do postaci 3 włącznie. Da Ci to dobrą podstawę do zrozumienia jak powinny być budowane struktury relacyjne.
@WolandWspanialy
@globalbus Zapomniałem o tym !
Zaloguj się aby komentować
jaką masz skalę ocen? może wystarczy zliczać liczbę ocen danej wartości?
@Deykun No, to teraz podaj średnią dobową temperaturę powietrza.
@UncleFester
Nadal możesz to zrobić z 2 liczbami jeśli aktualizacje masz co stały określony czas. Imho to nie jest problem, akurat to jest coś co na starcie ma błąd pomiarowy więc próbkowanie i strategię tylko pozwalają go minimalizować.
@Deykun
Mój poprzedni wpis był trochę prowokacyjny.
Z problemem zetknąłem się przy obliczaniu SAT (sumy średnich dziennych temperatur).
Używa się tu średniej (T max + T min) / 2
Przykładowe inne średnie stosowane w meteorologii (IMGW):
- M1 = (t00 + t01 + t02 + … + t23) / 24;
- M2 = (Tmax + Tmin) / 2;
- M3 = (t00 + t03 + t06 + t09 + t12 + t15 + t18 + t21) / 8;
- M4 = (t00 + t06 + t12 + t18) / 4;
- M5 = (T06 + T12 + 2·T20) / 4;
- M6 = (Tmax + Tmin + T06 + T18) / 4;
I bądź tu mądry.
Odpowiedź od @5tgbnhy6 chyba najprostsza, chociaż chyba lepiej znana jako counting sort - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Counting_sort pozwala sortować inty liniowo
Alternatywnie możesz próbować jakichś cudów z BST - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Self-balancing_binary_search_tree intuicyjnie wydaje mi się, że trzymając wysokość poddrzewa mógłbyś wyliczyć medianę w czasie logarytmicznym, ale to tylko moja intuicja i może być z dupy. Dodatkowo dużo trudniejsza w implementacji więc zależy od usecase - jeśli to nie zadanie na studia a życiowe, to pewnie nie warto.
Zaloguj się aby komentować
@sone Kup sobie miesiąc Laracasta. Tam są różne playlisty z rzeczami których warto się nauczyć. W jednej z nich jest pokazany proces tworzenia frameworka - dodawanie bootstrapa, odbierania requestów, przepuszczania przez różne klasy i zwracania do użytkownika. Tak dowiesz się jakbyś mógł zbudować swój własny framework. Ehhh, pamiętam czasy jak miało się tylko PHP, MySQL, jQuery i człowiek wszystko ogarniał przez PDO xD
@sone to zależy.
My nie śpimy, my czekamy aż coś się spierdoli.
@sone a no widzisz ... ja mialem odwrotnie - zaczynalem kieeedys w gołym PHP i martwiłem się, że ludzie latają w kosmos a ja nie mogłem przesiąść się na frameworki.
Zaloguj się aby komentować