W sytuacji jakiej znaleźliśmy się po wyborach skuteczne rządzenie będzie blokowane przez weta długopisa lub roztrzygnięcia magister.
Mi osobiście przychodzą do głowy jedynie obejścia tego problemu nawiązujące do standardów kończącej się epoki kaczyzmu.
Jakie Wy widzicie możliwości przebicia się przez powyższe? Ciekawią mnie tak rozwiązania proceduralne bezdyskusyjne jak i wątpliwe lub precedensowe.
Wydaje mi się, że można zaczepić się na nieważności uchwalonego wcześniej prawa, ale szczegółowego pomysłu jeszcze nie mam.
#polityka #polska #prawo

@radoslaw-m Jest jeszcze jedna rzecz. Ułaskawienia.
Nie można zacząć żadnych rozliczeń, dopóki jest ryzyko, że wszystko zostanie wywalone do kosza podpisami tego człowieka.
To też będzie propaganda wykorzystywać wmawiając nam, że miały być rozliczenia i ich nie ma, gruba kreska, stolik, Magdalenka, hemoglobina, taka sytuacja.
Tak naprawdę chyba trzeba typa przeczekać.