Zdjęcie w tle
Piesek

Piesek

Tytan
  • 115wpisy
  • 193komentarzy
Piesek userbar

Kotek

970 + 1 = 971

Tytuł: Sztuka wojenna
Autor: Sun Zi
Kategoria: poradniki
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311170322
Liczba stron: 150
Ocena: 7/10

„Sztuka Wojenna” Sun Zi, napisana w VI w. p.n.e., jest, obok konfucjanizmu, jednym z kluczowych dzieł filozoficznych dla Chińczyków. Henry Kissinger, zatytułowując rozdział swojej książki „O Chinach” jako „Chińska realpolitik a Sztuka Wojenna Sun Zi”, podkreśla, jak głęboko ta starożytna pozycja wpływa na chińskie myślenie strategiczne. Jej uniwersalna wartość została także doceniona na Zachodzie, gdzie znalazła zastosowanie nie tylko w strategiach wojennych, ale również w biznesie i reklamie. Niewiele tekstów może poszczycić się tak szerokim i uniwersalnym uznaniem.
Styl pisania dzieła, wynikający z różnic czasowych i kulturowych, nadaje mu specyficzny, enigmatyczny charakter, który zmusza czytelnika do głębszej refleksji nad jego treścią.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

Prywatny licznik 32/13064

#bookmeter
Piesek userbar
a037b790-db39-4519-bdc1-ff5eedfe079c
Hilalum

@Piesek coby nie sądzić o doktorze niehabilitowanym to ten materiał wyśmiewający te chińskie pierdolety bardzo lubię xD

https://www.youtube.com/watch?v=UXkI3i7GgsM

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
963 + 1 = 964

Tytuł: Wielki Gatsby
Autor: F. Scott Fitzgerald
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788380027626
Liczba stron: 189
Ocena: 6/10

Wielki Gatsby F. Scotta Fitzgeralda to powieść o marzeniach, bogactwie i iluzji amerykańskiego snu, osadzona w latach 20. XX wieku. Śledzi losy Jay’a Gatsby’ego, który próbuje odzyskać miłość Daisy Buchanan poprzez wystawne życie. Narrator, Nick Carraway, przedstawia moralną pustkę otaczającego świata. Książka zachwyca językiem i symboliką, ale wolne tempo i chłodni bohaterowie mogą być wadą.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
421dcf7a-2ac3-4215-bdd8-7f01ebb8d1c7

Zaloguj się aby komentować

912 + 1 = 913

Tytuł: Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje
Autor: Bogdan Góralczyk
Kategoria: reportaż
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
ISBN: 9788380027626
Liczba stron: 588
Ocena: 8/10

"Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje" to wnikliwa analiza dynamicznych zmian, jakie zaszły w Chinach na przestrzeni ostatnich dekad, oraz ich wpływu na światowy porządek polityczny i gospodarczy. Autor przygląda się ewolucji Chin od czasu dojścia do władzy Mao Zedonga, przez reformy Deng Xiaopinga aż po współczesne, ambitne projekty takie jak Inicjatywa Pasa i Szlaku (Belt and Road Initiative), które nałożyły się jednak z powrotem autorytaryzmu pod rządami Xi Jingpinga. To nie tylko książka o chińskim wzroście gospodarczym, ale również o jego geopolitycznych konsekwencjach, które odczuwalne są na całym świecie.

Największym plusem tej analizy jest skupienie na zarówno źródłach zachodnich, jak i chińskich. Pozwala to spojrzeć na te same zagadnienia z różnych stron i z różnych perspektyw.

Drobnym minusem jest mnogość powtórzeń i czasem irytujące przedstawianie postaci i omawianych przez nie zagadnień.

Wszystkim zainteresowanym geopolityką, jak i samymi Chinami polecam tę pozycję, lub przynajmniej jej ostatnie dwa rozdziały stanowiące podsumowanie i syntezę tego jak zmieniały i będą zmieniać się Chiny, i jaką rolę odgrywać będą w światowej gospodarce.

Prywatny licznik: 30/12725

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
2658bac6-7463-4868-bd11-a86436b5ca56
Piesek

Ksiazka jest z 2018 roku, wiec wydana zanim na dobre rozkręcił sie tam kryzys nieruchomości i zaczal sie Covid.

Autor opowiada o tym, ze wzrost gospodarczy jest nadrzędnym celem wladz i dopiero zaczynać ma się budowa klasy średniej, co jak wiemy po 6 lat raczej nie przyspieszyło.


Odpowiadajac na Twoje pytanie, ksiazka jest raczej analiza juz dokonanych zmian, jest tam zawarte kilka tez na przyszłość, lecz jesli szulasz pozycji konkretnie o problemach Chin to jednak nie jest idealna pozycja. Mam w kolejce Zmierzch Wschodu Yasheng Huanga, myślę ze tam bedzie wiecej na ten temat.

HolenderskiWafel

@Piesek no ta która czytałem była z 2016 więc też trochę brakowało współczesnej analizy. Jestem ciekawy jak będą się dalej rozwijać, nie da się wiecznie ciągnąć na taniej sile roboczej. Może jak zbudują klasę średnią to im mentalność się zmieni na bardziej indywidualistyczną

Zaloguj się aby komentować

#jira #humor #heheszki
Piesek userbar
519e2e7f-120a-4d1d-9842-f73d5ed030b9
kodyak

Mam chujowy stosunek do zdziry ale to pewnie dlatego że robię w niej kilka gowien. gubię sie w tych przyciskach, linkach. Wszystko jakby z innej dupy, ale pewnie reszta też tego gówna używa tylko ile musi wiec wszystko wygląda jak jedno wielkie gowno. Byle raporty wygenerować.


Najbardziej mnie chyba wkurwia wyszukiwanie. Nie można wpisac frazy jak w google i chuj tylko trzeba sie nakominowac zeby cos znalezc.

koszotorobur

@kodyak - a ja lubię JQL - zawsze z nim znajduję co potrzebuję.


Ale Jira ma trzy tryby wyszukiwania i można wpisywać naturalne frazy: https://youtu.be/Q4PM4ruCEiM


Tutaj więcej na ten temat: https://community.atlassian.com/t5/Jira-articles/How-to-search-in-Jira/ba-p/1497223


Dodatkowo są różne wersje Jiry jak chmurowa (SaaS) oraz hostowana i one mogą się różnić opcjami, konfiguracją i dostępnymi pluginami (a tych jest mnóstwo).


Nie jestem więc przekonany, że problem leży po stronie Jiry

pluszowy_zergling

@kodyak Oesu w momencie gdy ktoś u mnie w pracbazie wrąbał graf z tym po@#$@#$nym workflow (otwarte issue trzeba przeciągnąć przez kilka kroków, by dopiero tak naprawdę ją komuś przypisać, później sobie i następnie zamknąć jako - tak, zrobiliśmy to guano, odczepcie się teraz, closed) to da się z tym żyć, ale żeby custom JIRA była w czymkolwiek pomocna to nie wiem, dzięki temu starzy ludzie w korpolu mają pracę bo klikają po tym czymś godzinami ~~

John_polack

Osobiście korzystałem z jiry i HPALM i wolę to drugie mimo iż na pierwszy rzut oka jira wygląda nowocześnie i user friendly.

Dzemik_Skrytozerca

@Piesek


Jak już pisal @koszotorobur , Jira potrzebuje świadomego administratora i świadomych użytkowników.


Do Jiry potrzeba tez:

Systemu do dokumentacji doraźnej, prowadzonej na gorąco - np. Confluence.

Systemu do dokumentacji projektowej, twardej i wersjonowania - np. Gitlab.


Jira jest do prowadzenia projektu, do utrzymywania ciągłości komunikacji, usprawnia zarządzanie zadaniami. Nie pomaga natomiast w budowaniu i utrzymywaniu wiedzy.


Jira - jeśli ja przeładować dyrdymalami - osiąga poziom ServiceNow. Czyli dna. A nie, czekaj, poniżej jest jeszcze HPALM.


PS. HPALM ssie. Jest to tak fatalne narzędzie, ze zaryzykował bym twierdzenie, że odpowiednio skrojony SharePoint byłby lepszy.

Zaloguj się aby komentować

862 + 1 = 863

Tytuł: Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominację nad światem
Autor: Chris Miller
Kategoria: reportaż
Wydawnictwo: Prześwity
ISBN: 9788381754828
Liczba stron: 531
Ocena: 10/10

Wielka wojna o chipy. Jak USA i Chiny walczą o technologiczną dominację nad światem to fascynująca książka, która w niezwykle przystępny sposób opisuje jedną z najważniejszych współczesnych wojen technologicznych – walkę o dominację w branży półprzewodników, kluczowych dla współczesnej gospodarki i bezpieczeństwa narodowego.

Chris Miller w Wielkiej wojnie o chipy rozpoczyna od historycznego wprowadzenia, które pokazuje, jak powstanie i rozwój branży półprzewodników zmieniło świat. Sięga do lat 50. i 60., kiedy to pierwsze wynalazki w dziedzinie tranzystorów i układów scalonych położyły fundamenty pod rewolucję technologiczną. Ukazuje rolę amerykańskich firm, takich jak Intel i Fairchild Semiconductor, które były pionierami w tej branży, oraz w jaki sposób USA, dzięki swojemu zaawansowaniu technologicznemu, zyskało przewagę gospodarczą i militarną w okresie zimnej wojny. Jednocześnie Miller przedstawia wschodzące potęgi technologiczne, w tym Japonię i później Tajwan, które zaczęły wchodzić na rynek półprzewodników w latach 80. XX wieku. To wprowadzenie pozwala zrozumieć, jak kluczową rolę chipy odgrywały w kształtowaniu globalnej władzy przez dekady, przygotowując grunt pod dzisiejszą rywalizację między USA a Chinami.

Miller ukazuje, jak rywalizacja o dominację nad rynkiem półprzewodników staje się nową formą geopolitycznego starcia między USA a Chinami. Autor w szczegółowy sposób analizuje, w jaki sposób te dwa mocarstwa technologiczne próbują kontrolować produkcję i dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii, od których zależą takie sektory jak sztuczna inteligencja, obrona narodowa, motoryzacja, czy elektronika konsumencka. Wzbogaca tę analizę o kontekst historyczny oraz opis roli tajwańskiego giganta, TSMC, który jest jednym z liderów w produkcji chipów.

Książka zasługuje na najwyższą ocenę ze względu na swoją aktualność, klarowność i bogactwo informacji. Stanowi ona nie tylko doskonałe wprowadzenie do tematyki technologicznej rywalizacji między USA a Chinami, ale również dogłębne studium tej kwestii.

Wyjątkowo polecam!

Prywatny licznik: 29/12137 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
fdc7f3ff-0f8f-4200-b32a-c7577a5f0eb3
smierdakow

Prześwity to świetne wydawnictwo się zrobiło, zbliża się taka premiera, która może być dobrym uzupełnieniem tematu rywalizacji między potęgami

55c7c43e-c63e-4fc3-8af0-70ecf102672b
Piesek

@smierdakow To prawda, ja teraz zamowilem to, ale Twoja tez dodam do watchlisty, bo wyglada na ciekawa.

ab402d42-fe41-4e88-826f-c4f551db31ab

Zaloguj się aby komentować

855 + 1 = 856

Tytuł: Pani Jeziora
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Supernowa
ISBN: 9788375780697
Liczba stron: 596
Ocena: 8/10

Pani Jeziora to ostatnia część sagi o Wiedźminie, która zamyka epicką opowieść o losach Geralta z Rivii, Ciri, Yennefer oraz licznych postaci drugoplanowych. Książka, pełna magii, politycznych intryg, dramatycznych wydarzeń i refleksji nad ludzką naturą, staje się zwieńczeniem nie tylko przygód bohaterów, ale także głębszej narracji o losie, przeznaczeniu i cenie, jaką się za nie płaci.

Powieść jest wyjątkowo wielowątkowa, łącząc różne linie czasowe i miejsca akcji. Ciri, bohaterka, wokół której skupia się fabuła, musi stawić czoła swoim przeznaczeniom i trudnym wyborom, a Geralt, wierny swym zasadom, wyrusza na ostateczną misję, próbując ją uratować. Sapkowski zręcznie prowadzi narrację, przeplatając wątki polityczne, magiczne i osobiste dramaty postaci.

Jednym z największych atutów książki jest jej melancholijny, wręcz mityczny ton. Choć świat Sapkowskiego zawsze był brutalny i surowy, tutaj do głosu dochodzi jeszcze głębsza refleksja nad sensem życia, miłości, wojny i śmierci. Pisarz nie boi się ukazywać gorzkich zakończeń ani niejednoznacznych rozwiązań, które często pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi.

Pani Jeziora to powieść, która momentami może wydawać się wymagająca – szczególnie przez liczne zmiany perspektyw i przeskoki czasowe. Niektóre wątki mogą również sprawiać wrażenie zbyt rozwlekłych, a finał może nie zadowolić wszystkich czytelników, szczególnie tych, którzy oczekują bardziej klasycznego zakończenia. Mimo to jest to epickie i emocjonujące zamknięcie historii, które na długo zostaje w pamięci. Mi przy drugim podejsciu po latach podobalo sie zdecydowanie bardziej niz za pierwszym razem.

Podsumowując, Pani Jeziora jak i caly cykl, to książki pełne emocji, głębi i trudnych tematów. Sapkowski zamyka sagę z rozmachem, ale nie ułatwia życia czytelnikom, zmuszając ich do refleksji nad losami bohaterów.

Prywatny licznik: 28/11606

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
b6b44ba7-19e8-4ed9-a7a6-e4de27e9e390
fortix

Ja jakoś z miesiąc temu zakończyłem sage. Piękna przygoda, nie zapomnę jej nigdy. Poczułem aż pustkę jak się to juz skończyło. Może jakieś sugestie, co poczytać dalej?

Vakarian

@fortix jeśli nie czytałeś Trylogii husyckiej od Sapka to gorąco polecam

Piesek

@fortix Sapkowskiego Trylogia Husycka jest fantastyczna, ale ma troche podobnych motywow. Z science fiction bardzo mi sie w tym roku podobała trylogia Problemu Trzech Ciał.

Zaloguj się aby komentować

Uwaga!!! 🐱

Tutaj będzie duzo kotków, proszę natychmiast zaobserwować!!!!
! Moja żona ma zmysł marketingowy i zapowiada sie fajny koci content ( ✧≖ ͜ʖ≖)

https://www.instagram.com/moniaandtheboys?igsh=MTl6ZjN4YmdobzJpNw==

#bruno #lucjan #klemens

#pokazkota

A jeśli możesz to daj prosze pioruna, niech się post niesie!
Piesek userbar
c7d643a5-d65d-477f-8a1e-235095553517

Zaloguj się aby komentować

768 + 1 = 769

Tytuł: Wieża Jaskółki
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Supernowa
ISBN: 9788375780680
Liczba stron: 488
Ocena: 8/10

Kolejna część sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, kontynuuje wątki z poprzednich tomów, a jednocześnie wprowadza głębszą refleksję nad losem postaci, szczególnie Ciri. Fabuła jest mroczna i przepełniona dramatycznymi wydarzeniami, a postacie stają w obliczu nowych, trudnych wyzwań.

Jednym z największych atutów tej części jest sposób, w jaki Sapkowski prowadzi wielowątkową narrację. Każda z postaci ma własne cele i motywacje, a ich losy splatają się w fascynujący sposób. Pisarz wprowadza elementy retrospekcji, co dodaje głębi postaciom oraz pozwala lepiej zrozumieć ich wewnętrzne dylematy.

Styl Sapkowskiego pozostaje żywy, pełen ironii, humoru oraz błyskotliwych dialogów, co sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością. W tej części jeszcze bardziej wyczuwalna jest atmosfera niepokoju i nadciągającego zagrożenia, co buduje napięcie aż do ostatnich stron.

Prywatny licznik: 27/11010

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
1287aa95-8eb3-4fe2-9a7c-c783a586aa65
ZohanTSW

11010 to w systemie binarnym 26, a ty już przeczytałeś 27 książek, cel osiągnięty!

Zaloguj się aby komentować

758 + 1 = 759

Tytuł: Chrzest ognia
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Supernowa
ISBN: 9788375780673
Liczba stron: 382
Ocena: 8/10

Chrzest ognia to kolejny tom sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i jeden z najważniejszych rozdziałów w podróży Geralta z Rivii. Książka skupia się na motywie wyprawy, podczas której Geralt, wraz z grupą towarzyszy, przemierza niebezpieczne tereny, by odnaleźć Ciri.

Sapkowski mistrzowsko kreśli postaci drugoplanowe, takie jak krasnolud Zoltan Chivay czy łuczniczka Milva, które wzbogacają fabułę i dodają jej głębi. "Chrzest ognia" jest pełen akcji, humoru i refleksji nad wojną, przyjaźnią i lojalnością.

Na minus można zaliczyć nieco wolniejsze tempo narracji, które momentami może nużyć, ale ogólnie książka utrzymuje wysoki poziom.

Prywatny licznik: 26/10532

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
3e04a8d9-2fd7-4623-8272-9e7086dd580b
kryane

Gorąco polecam słuchowisko! Niestety, dwie ostatnie części z sagi nie doczekały się publikacji.

Piesek

@kryane Mialem okazje sluchac sluchowiska Trylogii Husyckiej i rowniez bardzo polecam

Schecterro

Moja ulubiona część. Najlepiej ją wspominam.

Zaloguj się aby komentować

735 + 1 = 736

Tytuł: Czas Pogardy
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Supernowa
ISBN: 9788375780666
Liczba stron: 368
Ocena: 9/10

"Czas pogardy", drugi tom sagi o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, to książka, która stanowi dla mnie punkt odniesienia dla innych ksiazek fantasy, wprowadzając w świat pełen intryg, politycznych zawirowań i bezwzględnej wojny. Ta część serii wyróżnia się niezwykle dopracowanymi opisami politycznych (w tym czarodziejskich) machinacji oraz brutalnej rzeczywistości konfliktów zbrojnych, które kształtują losy kontynentu.

Sapkowski po raz kolejny pokazuje swoje mistrzostwo w kreowaniu złożonych relacji między postaciami oraz w budowaniu napięcia. Świetnie skonstruowane intrygi polityczne sprawiają, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autor zręcznie przedstawia różnorodne perspektywy, ukazując, jak decyzje i dzialania pojedynczych osób mogą wpływać na losy całych królestw.

Wojna, która w "Czasie pogardy" nabiera coraz większego znaczenia, jest ukazana w sposób brutalny i realistyczny, co dodaje opowieści mrocznego, wręcz przygnębiającego klimatu. Sapkowski nie unika trudnych tematów, pokazując zarówno heroizm, jak i okrucieństwo wojny, co nadaje fabule głębi i emocjonalnego ciężaru.

Mimo tych licznych zalet, książka ma również swoje słabsze momenty. Opis podróży Ciri przez obszar pustynny oraz jej spotkanie z jednorożcem może wydać się nieco oderwany od głównej fabuły i wprowadzać elementy, które nie do końca pasują do ogólnego tonu powieści. Ta część historii, choć interesująca, wydaje się nieco surrealistyczna i nieco mniej przekonująca w porównaniu z resztą książki.
Części czytelników przeszkadzać może mała ilość "Wiedźmina w Wiedźminie", gdyż losy Geralta są w tej częsci drugoplanowe, lecz dla mnie nie stanowi to wady.

Te drobne mankamenty nie odbierają "Czasowi pogardy" jego wyjątkowego uroku. To opowieść, która wciąga i fascynuje, oferując czytelnikowi zarówno wartką akcję, jak i głęboką refleksję nad ludzką naturą, władzą i losem.

Prywatny licznik: 25/10150

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
2564befa-8869-454b-bdf8-ab6fc706ebb2
Vakarian

@Piesek zjazd czarodziejów na Thanedd to jeden z moich ulubionych fragmentów sagi

Rzucili się na mnie szpiedzy, opadły wymierające gady i gronostaje. Nakarmiono mnie nieistniejącym kawiorem. Niegustujące w mężczyznach nimfomanki podawały w wątpliwość moją męskość, groziły gwałtem na jeżu, straszyły ciążą, ba, nawet orgazmem, i to takim, któremu nie towarzyszą rytualne ruchy. Brrr...

Piesek

@Vakarian Super jest, ale w pewnym momencie Andrzejek zaczal przesadzac z podtekstami seksualnymi.

Piechur

@Piesek Gdzie tam były podteksty, Andrzej zawsze wprost walił, że tak się wyrażę

Zaloguj się aby komentować

730 + 1 = 731

Tytuł: Krew Elfów
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Supernowa
ISBN: 9788375780659
Liczba stron: 340
Ocena: 8/10

Po latach obcowania z grami, powrót do książkowej serii o Wiedźminie, zwłaszcza do "Krwi elfów", był dla mnie jak odkrywanie znanego świata na nowo, ale z zupełnie innej perspektywy. Pierwszy tom sagi, który wychodzi poza zbiór opowiadań i wprowadza dłuższą, spójną narrację, zachwyca swoją głębią, złożonością i bogactwem detali. Mimo mieszania wątków, co jest charakterystycznym zabiegiem narracyjnym Sapkowskiego, książka trzyma w napięciu i angażuje na każdym kroku.

"Krew elfów" to opowieść o dojrzewaniu, zarówno młodej Ciri, jak i ostatecznym kształtowaniu się losów bohaterów, których poznaliśmy w poprzednich tomach. Sapkowski zręcznie łączy wątki polityczne, wojenne i osobiste, tworząc bogaty świat pełen intryg, zdrad i moralnych dylematów. Choć niektórych może zaskoczyć brak typowej dla wcześniejszych opowiadań akcji i potyczek z potworami, książka oferuje coś znacznie głębszego – rozbudowaną fabułę, pełną układów, politycznych zawiłości i psychologicznej głębi.

Styl Sapkowskiego pozostaje niezrównany – bogaty, pełen ironii, złożonych dialogów i odniesień kulturowych, które dodają tekstowi dodatkowej warstwy. Jego umiejętność tworzenia postaci, które są zarówno heroiczne, jak i pełne wad, czyni z "Krwi elfów" pozycję wyjątkową w literaturze fantasy.

Mimo że wątki są czasem przeplatane i nie zawsze podążają liniową ścieżką, tworzą one spójną całość, która prowadzi do rozwinięcia głównej fabuły sagi. To właśnie ten sposób narracji – nieco chaotyczny, ale pełen głębi – sprawia, że książka wciąga i nie pozwala się oderwać.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
85b3d8f5-0956-4fd6-ab39-025886d296eb
l__p

@jonas możemy dyskutować co sprawia, że książka/historia jest dobrze napisana. Mój argument jest taki, że potrzebuje ona zakończenia. Ta książka go nie ma…

Michumi

@l__p Jest dobrze napisana ale bez zakończenia

Lost, X-Files - pewnie są tego setki w róznych dziedzinach szeroko pojętej kultury

l__p

@Michumi jeżeli zakończenie jest potrzebne, to nie może być dobrze napisana xD

Bublik

bo ja mam taki problem z Sapkowskim... Pomijając fabułę, do tej pory nic lepszego nie czytałem. Językowo to jest mistrzostwo, tam nie ma żadnego zbędnego słowa - czy to w dialogach, czy w opisach. Próbowałem różne rzeczy czytać i wszystko porownuję z Sapkowskim i nic mi się nie podoba.

Niektóre Kinga lubię ale tutaj dużo zależy od tłumaczenia. Miałem tak kiepskie tłumaczenie "Pod kopułą", że do dzisiaj mi się odbija. Jak można w dialogu użyć zwrotu "bracie mojej duszy"? Kto tak do kogoś gada? Oczywiście kojarzę oryginalny zwrot "soulbrother" ale tego nie można tłumaczyć dosłownie a już na pewno nie w dialogach!

Dzawny

@Piesek Sapkowski właśnie kończy pisać następna książkę z serii Wiedźmina. Pisał ją 2 lata. Pewnie jakiś spinoff.

Piesek

@Dzawny slyszalem i troche sie boję

Vargtimmen

@Dzawny Sezon Burz pisał chyba dwa tygodnie i to na srogim głodzie alkoholowym. Temu Panu już podziękujmy.

Zaloguj się aby komentować

714 + 1 = 715

Tytuł: Cyberpunk. Odrodzenie
Autor: Andrzej Ziemiański
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Akurat
ISBN: 9788328713628
Liczba stron: 414
Ocena: 5/10

Prywatny licznik: 23(9442)

Od pierwszych stron widać, że autor postawił na szybkie tempo i intensywność wydarzeń. Akcja rozwija się błyskawicznie, nie pozostawiając czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Dla miłośników tego typu narracji to z pewnością duży plus – książka wciąga i trzyma w napięciu, serwując kolejne zwroty akcji.

Niestety, całość traci na jakości przez słabe zakończenie.

Pomimo dobrze zbudowanej atmosfery i interesujących wątków, zakończenie okazuje się rozczarowujące. Wydaje się, że autor pośpieszył się z jego realizacją, co sprawia, że pozostawia ono niedosyt. Brak satysfakcjonującej konkluzji odbiera książce część potencjału, który miał szansę uczynić ją znacznie lepszą pozycją.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
a07541e0-0bd8-412d-bb3e-7667fb2529bc

Zaloguj się aby komentować

713 + 1 = 714

Tytuł: Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
Autor: Tim Marshall
Kategoria: reportaż
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788365676832
Liczba stron: 376
Ocena: 7/10

Prywatny licznik: 22(9028)

Książka kompleksowo omawia wszystkie regiony świata oraz największe państwa, szczegółowo analizując korzyści i wyzwania wynikające z ich położenia geograficznego. Autor skutecznie przedstawia, jak geografia wpływa na politykę, gospodarkę i strategię poszczególnych krajów.

Wszystkie rozdziały są starannie opracowane i dostarczają solidnej dawki wiedzy, która może być szczególnie cenna dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z geopolityką. Na uwagę zasługuje fakt, że autor nie tylko skupia się na suchych faktach, ale stara się również pokazać szerszy kontekst, co pozwala lepiej zrozumieć skomplikowane zależności między państwami i regionami.

Naturalnym problemem jest fakt, że została opublikowana w 2017 roku, co sprawia, że niektóre rozdziały, takie jak ten poświęcony Rosji, mogą wydawać się już nieaktualne w kontekście wojny i dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej. Zmiany, które zaszły od tego czasu, wpływają na to, jak postrzegane są obecnie niektóre kwestie, co może ograniczać wartość niektórych fragmentów książki.

Podsumowując, jest to wartościowa pozycja dla osób, które chcą zrozumieć podstawy geopolityki i poznać kluczowe czynniki wpływające na sytuację na świecie. Mimo pewnych niedociągnięć związanych z przestarzałością niektórych rozdziałów, książka ta nadal może być użyteczna jako wprowadzenie do tematu. Polecam ją zwłaszcza jako początkowy podręcznik, który pozwoli lepiej zrozumieć, co dzieje się na świecie. Na pewno sięgnę po bardziej szczegółowe pozycje w tej dziedzinie.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter
Piesek userbar
4fdcf5d0-7864-4b9c-93a8-265f7b465688
l__p

@Piesek czytałem, ciekawa pozycja. Dzięki niej zaczalem sie uczyc geografii i flag wszystkich państw 🙈

Zaloguj się aby komentować

I cyk, urlop start! #krwiodawstwo
Piesek userbar
565990ed-8364-4db5-a4a9-61a59769ea16
dez_

W czwartki jest zawsze pełne oblężenie

cebulaZrosolu

@dez_ dlatego wbrew pozorom lepiej przyjść później niż z samego rana :D ew w poniedziałek, też będziesz miał 4 dniowy weekend :)

dez_

@cebulaZrosolu u nas tylko rejestracja online. Tydzień przed trzeba się wklikać bo miejsca szybko znikają.

ZygoteNeverborn

@Piesek Krew Arkowca?! Wolę ŚMIERĆ!1!

Piesek

@ZygoteNeverborn ok xD

Zaloguj się aby komentować

Następna