Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i jadę z poradników, ale od ponad roku nie miałem takiej sytuacji i to mnie przerasta i już nic nie rozumiem...
Dodałem to https://github.com/Arbuzov/hass-broadlink-ac-mqtt
MQTT i brokera mam bo używam z zigbee2mqtt.
Potem mam wyjść z strefy komfortu i grzebać w konfigach.
Konfiguracja tego w ogóle jest możliwa na HAOS postawionym na proxmoxie?
@Krogulec a na czym się zatrzymałeś? Jakieś logi z tego dodatku do Broadlinka?
@zomers ogarnąłem już wszystko co się dało (kilka dodatków) i ostatecznie wychodzi na to że mój moduł WiFi łączy się bezpośrednio z chmurą i na tę chwilę jedyne rozwiązanie to zrobienie esphome i komunikacja po uarcie bezpośrednio z klimą, o ile aktualne wersje ją obsługują. Teraz czeka mnie szukanie czego potrzebuję do zaprogramowania esp-12e i jak to później dodać do ha…
Kuźwa z kitajcami…
@Krogulec niestety, z większością takie sprzętu tak jest. Mi np. Mitsubichi wywaliło z pompy ciepła, pomiar energii, i też nie ma opcji na komunikację lokalną.
@zomers sprawdź tak jak ja, czy komuś nie chciało się zrobić dongla na esphome do bezpośredniej komunikacji, a nuż będziesz tam mieć więcej funkcji niż normalnie jak w moim przypadku, tylko jeszcze muszę ogarnąć jak to zrobić
@Krogulec coś tam jest, ale pompa ciepła to kapkę droższe urządzenie aby ryzykować potem jakieś problemy, nieuprawnionym podłączeniem. Generalnie wstawiłem Sobie osobny licznik Zamela, jest dokładniejszy do pomiaru zużycia, a sterowania na szczęście mi nie wyłączyli, więc póki co, będzie "hybrydowo"
różnie bywa niektóre klimy używają np. rs232 do komunikacji z panelem sterowania i takie coś da się podsłuchaćz ale ze sterowaniem już trudniej bo trzeba być masterem. Może skoro wysyła do chmury to tutaj się gdzieś da zadziałać? może jakoś ruch podsłuchać albo może własny serwer postawić i dns
@dotevo w moim przypadku jest szansa na komunikację przez uart.
Chmura ma tą wadę że Chińczyk wyłączy/zmieni serwer i masz po komunikacji. Widocznie musi być też jakiś problem z ogarnięciem tego przez chmurę bo od ponad roku już wychodzą takie wersje, a AUX produkuje dla sporej ilości firm te same bebechy, więc i ilość chętnych jest automatycznie większa, a wtyczki ani widu ani słychu.
@Krogulec no tak. Bardziej mam na myśli, że często takie systemy nawet nie mają certyfikatów ssl i nawet jeśli komunikacja z chmurą jest po https to możliwe, że da się zrobić atak man in the middle podmieniając adresy ip na lokalnym dns. Ale to trzebaby dopiero sprawdzić. Uart wydaje się być wygodniejszy o ile pompa działa bez chmury.
Zaloguj się aby komentować