Zdjęcie w tle
UmytaPacha

UmytaPacha

Fanatyk
  • 450wpisy
  • 12839komentarzy
UmytaPacha userbar

JESTEM GRUBOM RYBOM, BUL BUL! ! !

no siema @hejto nie pośpieszam czy coś ale 24. listopada miało być losowanie na hejtopakę, jest 24. od dwóch godzin i losowania nie ma co to za porządki gdzie moja walentynka
#hejtopaka #hejtomeme
UmytaPacha userbar
45c2cb87-727e-4857-a45a-ee6a87dbc37d

Zaloguj się aby komentować

1954 "Autoportret ze Stalinem" (hiszp. "Autorretrato con Stalin") - Frida Kahlo (1907-1954)
Rzadka Frida dla @ErwinoRommelo , a jak już w temacie Stalina...
W latach 1939-1941 Polacy mieszkający i przebywający na kresach po raz pierwszy mieli okazję zetknąć się ze Stalinem jako postacią lansowaną przez propagandę i otoczoną kultem gwarantowanym środkami represji. [...]
W sposób szczególny dotyczyło to ludzi pracujących w aparacie propagandy.
Obsesją korektorów "Czerwonego Sztandaru", co powtarza się często w wielu wspomnieniach, był ogarniający ich strach na myśl, iż mogliby w poprawionym tekście przepuścić błąd w pisowni słowa "Stalin".

"Drżałem robiąc korektę - wspomina Aleksander War - Najmniejsza omyłka, a nie tylko zecer [pracownik drukarni składający tekst] idzie do mamra, także oczywiście i korektor za to odpowiada. [...] Mnie się ciągle zdawało, że za mojej korekty wyjdzie straszna gafa, jedna literka będzie zmieniona i wyjdzie Sralin zamiast Stalin. Ciągle pilnowałem tego Sralina."
Po rosyjsku "Сралин" działa tak samo, więc podobnie drżeli wszyscy korektorzy ZSRR za stalinizmu.
#historiazpaszkom #malarstwo #historia #ciekawostkihistoryczne
UmytaPacha userbar
c3bb40b0-492e-47f0-a6a7-52e00b6d5df1

Zaloguj się aby komentować

1872 "Gentleman in a Railway Carriage" - James Tissot (1838-1902)
Na dzień dobry kilka ciekawostek o rozwoju kolei żelaznych w XIX wieku:

  • 1825 w UK powstaje pierwsza linia kolejowa na świecie, 1830 w USA (które prędko stały się absolutnym pociągowym liderem), w Europie w latach 1830. tworzą kilka i od 1840. już sporo (w tym w Królestwie Polskim). W latach 1850. dochodzą dalsze kraje (np. Skandynawia, Portugalia) i pozaeuropejskie oraz kolonie (np. Brazylia, Meksyk, Indie, Egipt, Australia)
  • w latach 1830. ruszają pierwsze budowy dworców kolejowych stylizowanych na dwory (stąd polski "dworzec") i pałace, które miały zachwycać architektonicznie
  • w 1839 powstaje pierwszy pociągowy rozkład jazdy
  • pierwsze koleje są bardzo zawodne - wypadają z szyn, płoną w pożarach (wewnątrz były kominki dla pasażerów), wypadki przez pasażerów co wysiadają kiedy chcą bo nie są przyzwyczajeni do niebezpieczeństw takich prędkości
  • jak zwykle z nowymi wynalazkami - pojawiły się sprzeciwy. Niektórzy kapłani i politycy uważali je za "diabelskie nasienie zagrażające staremu światu", bywali uczeni dowodzący np. że krowy stracą mleko i od prędkości dostanie się delirium, monarchowie że to głupota bez przyszłości, a inni z obawy że pociągi zabiorą im pracę. Upowszechnienie pociągów pchali przedsiębiorcy.
  • w Europie najciężej podróżowało się w otwartych wagonach bez ławek w 3 i 4 klasie - USA w idei równości nie tworzy podziału na klasy
  • w 1850 roku pierwszy pociąg przekroczył prędkość 50km/h
  • koleje bardzo spodobały się Japonii, która w 1870.-1914 nabudowała u siebie 11 tys. km torów
  • 1879 pierwsza lokomotywa elektryczna
  • 1883 powstaje sławny pociąg sypialniany Orient Express z Paryża do Stambułu
  • 1884 upowszechnienie zegarków, telegrafu i pociągów skłoniło państwa do wprowadzenia stref czasowych, na Międzynarodowej Konferencji Południkowej podzielono świat na 24 strefy z południkiem przechodzącym przez Greenwich jako punkt wyjścia
  • podróż z Paryża do Petersburga (stolicy Rosji) w 1800 roku trwa ok. 25 dni - w 1900 dzięki pociągom to ok. 36 godzin (Nord Express)
  • w 1903 ukończono linię BB (Berlin-Bagdad)
  • w 1904 ukończono Kolej Transsyberyjską liczącą 8 tys. km

#historiazpaszkom #historia #malarstwo #ciekawostkihistoryczne #pociagi
UmytaPacha userbar
62ca6d30-83de-4ff0-ae3c-d371824d0a7b

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Dla większości Tomków umycie włosów to szampon "10 w 1" na głowę, potrzeć, zmyć i fajrant, więc w formie ciekawostki przedstawiam moje mycie dzisiejsze:

Akcesoria nieobecne na zdjęciu: czapka, gumka, szczotka wiosłowa, szczotka wsuwana na dłoń do wczesywania odżywki, mała miska, ręcznik mikrofibra, ręcznik papierowy, suszarka.

  • Olejowanie: na rozczesane włosy nakładam podkład nawilżający (1). Na podkład wchodzi jakikolwiek olej - Sesa (2) to zioła rozpuszczone w oleju kokosowym, który osiąga postać stałą poniżej 25'C, więc najpierw trzeba włożyć pod rajty by się roztopił. Ciepły olej idzie od razu na wsmarowany podkład nawilżający, włosy w luźny warkocz.
  • Wcierka (3): zalanie skóry głowy wcierką, 5 minut masażu. Głowa rozgrzana wcierką i naolejowany warkocz idą pod czapkę na 30 minunt.
  • Mycie: naolejowane włosy najlepiej jest zemulgować - pierwsze zmoczenie włosów, nałożenie jakiejkolwiek odżywki na długość (4), wczesanie i ugniatanie w misce. Do małej miski idzie szampon (5), który rozwadniam około 1:5 z wodą. Roztwór na skórę głowy, wmasowywanie. Zmycie. Ponowne rozwodnienie szamponu w misce, ponowne polewanie i wymasowywanie. Dopiero przy drugim myciu pianą myję także długość włosów. Zmycie. Na długość idzie odżywka (6, wolałabym PEHówkę, ale kończę ostatki przed większymi zakupami), wczesanie. Zmycie. Zawijam w turban z mikrofibry. Po 5 minutach zdjęty, bardzo delikatne wyciśnięcie ostatków wody ręcznikiem papierowym. Obowiązkowo serum (7) termoochronne na długość. Suszenie.

i fajrant xd
#wlosy #pielegnacja
UmytaPacha userbar
46a0b7c6-cf04-4ba7-b0c9-9ee55649f3dd

Zaloguj się aby komentować

1914 "Polonia" - Jacek Malczewski (1854-1929)
Personifikacji Polski pan Malczewski wypędzlował kilka, ale tę chyba mało kto kojarzy.

To ja w Święto Niepodległości z nieśmiałym apelem - nie dajmy sobie obrzydzić sympatii do ojczyzny i swojego narodu przez tych, którym czasem zdaje się mylić patriotyzm z szowinizmem ("nacjonalizm wyrażający się w bezkrytycznym stosunku do własnego narodu oraz w pogardzie i nienawiści do innych narodów").

Definicji patriotyzmu w ciągu ostatnich wieków powstał ogrom, więc właściwie każdy sam sobie może odpowiedzieć czym on dla niego jest.
Polacy wspierający swój naród pod zaborami XIX wieku to nie tylko powstańcy. To także ci, którzy pisali książki naukowe i techniczne, by móc modernizować gospodarkę. To ci, którzy zwalczali analfabetyzm. To ci, którzy mimo fal cenzury tworzyli polską prasę naukową, literacką i publicystyczną. Ci, którzy otaczali opieką sieroty po aresztowanych. Ci, którzy szmuglowali do zaborów dzieła kultury polskiej Emigracji. Ci, którzy poświęcali życie naukom, by tworzyć wzrastającą wpływową warstwę Inteligencji. Ci, którzy jeździli po wioskach czytając chłopom odcinki powieści Sienkiewicza. Ci, którzy szkolną rusyfikację i germanizację wyrównywali domowym polskim nauczaniem. Ci, którzy rozwijali rodzimy przemysł. Ci, którzy ponad narodowymi podziałami wiązali się z innymi europejskimi prowolnościowymi ugrupowaniami.

Tak samo dzisiaj - w zupełnie odmiennych czasach - można dawać wyraz sympatii do swojego kraju i narodu na więcej sposobów niż raz w roku marsz z flagą, np. poprzez bycie świadomym obywatelem. Poprzez świadome i pełne miłości wychowywanie dzieci i zapewnienie im dobrych warunków do rozwoju. Poprzez bycie dobrym specjalistą w swojej dziedzinie. Poprzez patriotyzm konsumencki i lokalny. Poprzez próbę zrozumienia złożoności historii, którą tak chętnie się spłaszcza i manipuluje. Poprzez szacunek do przyrody. A nawet poprzez to osławione "sprzątanie kupy po psie" - bo czemu nie?
#historiazpaszkom #malarstwo #11listopada
UmytaPacha userbar
4f93b9ae-b6ad-4e31-ba4c-decc49bf5c41

Zaloguj się aby komentować

#zafirewallem #nasonety #diriposta na propostę jubileuszową

"Rodzinne wartości Heńka z Wielkiego Księstwa Poznańskiego, tudzież poetycki wylew frustracji zwolennika pracy organicznej"

Napoleońskich wojen jeszcze żar się studzi,
a już do przyszłych dekad Heniek zęby szczerzy:
"Napłódźmyż wraz dla Polski dziesiątki młodzieży!
Niech wściekłość w Niemcach, psia mać, rodzina ma wzbudzi!"

Żona pod nosem jęczy, zapał Heńka studzi -
"No głupia baba! W siłę narodu nie wierzy!"
I rok za rokiem braknie dla dzieciąt odzieży,
gdyż płodzi w bezustannej zuch potomków chuci.

Co dzień patriotycznego słucha dziatwa trelu,
życiowe przeznaczenie umysły przenika,
Heńkowi chwałę przynieść rozpiera chęć dzika.

I tak zginęli wszyscy w powstańczym burdelu.
Heniek na ich mogiły patrzy w wielkiej dumie.
Kto gdzie? Przeczytać chciałby - no ale nie umie.

* * *
To ja otwieram pieczęć

  • Sonet rodzinny, musi promować rodzinne więzy oraz natalizm triumfujący nad indywidualizmem i strachem wobec przyszłości.

acz pewnie trochę inaczej niż Mistrz Gry sobie umyślił :v
UmytaPacha userbar

Zaloguj się aby komentować

Uwaga prawdopodobnie głupie pytanie, ale wolę się upewnić:

jak w serwisie wyjęto mi ze zdechłego laptopa pamięć (*tam gdzie mieszkają moje dane) i wsadzono w etui to już nigdzie tej pamięci nie ma skitranej i mogę go oddać na części? Czy coś jeszcze powinnam sprawdzić?
#komputery #technologia #pytanie #kiciochpyta
UmytaPacha userbar
3d513231-d464-4f9b-9c38-34541be88d79

Zaloguj się aby komentować

1869 "Rynek przy świetle świec" - Petrus van Schendel (1806-1870)
Malarz holendersko-belgijski specjalizujący się w nokturnach (scenach nocnych) przy źródłach światła.

Od starożytności noc oświetlano sobie lampami olejnymi i świecami dwóch typów: łojowymi z tłuszczu zwierzęcego (które słabo się paliły, kopciły i śmierdziały) oraz droższymi woskowymi (z wosku pszczelego).
W 1825 opatentowano stearynę z oczyszczonego tłuszczu zwierzęcego - świece z nią były tańsze, paliły się bezwonnie, jaśniej i czysto.
Od połowy XIX wieku dzięki wynalezieniu maszyny do masowej produkcji świec (1500 na godzinę) stały się bardzo tanie i łatwo osiągalne dla biedniejszych warstw społecznych. W 1830 r. pierwszy raz uzyskano parafinę.

Od lat 1860. wchodzą w użycie lampy naftowe, które w 2. połowie XIX wieku będą najpopularniejszym źródłem światła, a od końca XIX w. szerzy się oświetlenie elektryczne.
Oczywiście to wszystko stopniowo, zależnie od warstwy społecznej i miejsca zamieszkania. Do 1939 r. eletryczność dotarła do 3% wsi II Rzeczypospolitej, akcja elektryfikacji wsi rozpocznie się dopiero z ustawą 1950 roku.
#historiazpaszkom #ciekawostkihistoryczne #historia #malarstwo
UmytaPacha userbar
04115095-0f5d-44bd-9e30-a3595cb23ff3

Zaloguj się aby komentować

25 332 640 - 5 = 25 332 635
dwie serie po dwa i jedna seria po jeden na dobitkę
#pompujwpoprzekziemi
UmytaPacha userbar
0497eac3-1b31-4c12-acd9-2c24c6c9e6ea
Yes_Man

@UmytaPacha No to teraz przyda Ci się trochę białka żeby zbudować masę mięśniową. Może majonez Winiary?

nxo

@UmytaPacha kolejny miesiąc, kolejny rekord, brawo!!

Zaloguj się aby komentować

jak macie jakieś pytania o przyszłość to walcie do Erwino, ale tanio nie jest
#gownowpis
UmytaPacha userbar
0cfd8a11-d8d5-4573-aea1-35f155ce2d41
vredo

@UmytaPacha Musi być o przyszłość? To by było za banalne jak pytanie o numery do totolotka, zapytam o przeszłość

@ErwinoRommelo czy zaraziłem się wczoraj kiłą?

ErwinoRommelo

Ty ja smieszkowalem z tego bug’a i mnie wylogowała na cała noc ehh

VonTrupka

co to za usuwanie wieszczych wpisów na temat majonezów? ( ̄︿ ̄ °)


https://www.hejto.pl/wpis/ludu-hejto-przybywam-z-przyszlosci-bog-podzieli-swiat-na-arke-tych-co-jedza-kiel

Zaloguj się aby komentować

4 w nocy to idealna pora na podejmowanie decyzji i właśnie podjęłam taką że awansuję się sama z potłuczonego grania klawiaturą w onlinepianist.com/virtual-piano na potłuczone granie na keyboardzie w rolce
ciekawe czy jak rano wstanę to dalej będzie dobry pomysł hEhE
#gownowpis
UmytaPacha userbar
e3fc0cf0-7e99-45e8-a2de-dbf04b329f21
monke

@UmytaPacha goń za marzeniami paszko!

Innej nocy możesz kupić jeszcze inne fajne klawiaturki jak te z rysikiem czy z rurką

ErwinoRommelo

Super pomysł tak po pianinkowac !

Zaloguj się aby komentować

1910 "Siostra miłosierdzia" - Wojciech Kossak (1857-1942)
Artysta urodzony w Paryżu, znany głównie z malarstwa batalistycznego (np. współtworzona panorama racławicka, ułani, antypruska seria, Piłsudski na Kasztance i bez Kasztanki też). Co nie wiedziałam - ojciec Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

W charakterystycznym kornecie na głowie rannego opatruje jedna z szarytek z katolickiego zgromadzenia życia apostolskiego, które to często spełniały funkcję pielęgniarek. Jak ktoś rozpoznaje mundur pana wojaka to chętnie się dowiem.
#malarstwo #historiazpaszkom #historia
UmytaPacha userbar
e0d191b4-a4f8-42c4-86d3-7bd423567ede
alaMAkota

Cała seria powstańcza robi wrażenie. Jak u Sienkiewicza xku pokrzepieniu serc

bori

@UmytaPacha Po kołnierzu obstawiam Prusy, ale to tylko strzał

Zaloguj się aby komentować

1816 "Benjamin Franklin Drawing Electricity from the Sky" - Benjamin West (1738-1820)
Połączenie neoklasycyzmu i romantyzmu.
Scena przedstawia jednego z Ojców Założycieli USA, Benjamina Franklina, przy eksperymencie naukowym, w którym w 1752 r. za pomocą latawca, kawałka druta, sznurka, klucza, butelki lejdejskiej i burzowych chmur badał zjawisko elektryczności i piorunów.

A przy okazji garść odkryć i wynalazków XIX wieku:

  • 1800 Bateria elektryczna (tzw. stos Volty, Alessandro Volta)
  • 1810 Konserwa (30. stycznia twórca Nicolas Appert otrzymał od Napoleona nagrodę za wynalazek umieszczania obgotowanego pożywienia w pojemnikach z blachy cynkowanej)
  • 1825 Lokomotywa parowa (George Stephenson)
  • 1829 Pismo dla niewidzących (Louis Braille)
  • 1835 Rewolwer (Samuel Colt)
  • 1837 Telegraf elektromagnetyczny i alfabet doń (Samuel Morse & Alfred Vail)
  • 1835 Fotografia dagerotypowa (Louis Jacques Mande-Daguerre)
  • 1853 Winda (Elisha Graves Otis - pamięta kto scenę z windą Otisa w "Misja Kleopatra"?)
  • 1853 Lampa naftowa (Ignacy Łukasiewicz)
  • 1859 Teria ewolucji w "O powstawaniu gatunków" (Charles Darwin)
  • 1862 Pasteryzacja (Louis Pasteur)
  • 1866 Dynamit (Alfred Nobel)
  • 1867 Maszyna do pisania (Christopher Sholes)
  • 1869 Układ okresowy pierwiastków (Dimitrij Mendelejew)
  • 1873 Dżinsy (Levi Strauss & Jacob Davis, powstały jako spodnie robocze dla poszukiwaczy złota)
  • 1876 Telefon (Alexander Graham Bell)
  • 1883 Elektryczny silnik indukcyjny (Nikola Tesla)
  • 1884 Wieczne pióro (Lewis Waterman)
  • 1885 Coca-cola (John Pemberton, sprzedawana w aptekach jako środek tonizujący działanie mózgu i nerwów)
  • 1886 Fale radiowe (Heinrich Rudolf Hertz)
  • 1895 Kinematograf (Auguste i Louis Lumiere)
  • 1895 Promienie X (Wilhelm Conrad Röntgen)
  • 1898 Rad i polon (Maria Skłodowska-Curie)
  • 1902 Radio (Guglielmo Marconi)
  • 1903 Samolot (Orville i Wilbur Wright)
  • 1915 Czołg
  • 1916 Ogólna teoria względności (Albert Einstein)

Wybór mój na podstawie tablicy "Wielkie odkrycia i wynalazki XIX w." z "Historia powszechna. Wiek XIX" Prof. Andrzeja Chwalby, s. 640-646.
#historiazpaszkom #ciekawostkihistoryczne #historia #malarstwo
UmytaPacha userbar
ec3ead09-cfae-4720-ae25-ef4dffd951de
Atexor

@UmytaPacha dodałbym jeszcze Williama Shepparda, który w 1865 r. opatentował mydło w płynie, przez co paszki mogły być umyte ʕ•ᴥ•ʔ

MementoMori

Odrazu dzieci musieli w to wmieszać, XVIII wieczni pedofile.

DiscoKhan

@UmytaPacha z tymi braćmi Wright jako pierwszymi, gdzie w dodatku maszyna była w zasadzie katapultowana czyli bardziej szybowiec niż samolot...


Jakby co to pierwszy udokumentowany lot samolotem był w 1906 w Paryżu dokonany przez Alberto Santos-Dumont, Brazylijczyka.


Przy czym sama konstrukcja, rama, od braci Wright była bardziej elegancka no ale jednak mimo wszystko

Zaloguj się aby komentować

1864 "Pojednanie" (i wcześniejsza "Walka") - Artur Grottger (1837-1867)
Jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiego malarstwa historycznego, najbardziej znany z obrazów i cykli wokół powstania styczniowego (1863-1864). Poniżej polski powstaniec z żołnierzem rosyjskim.

Autor urodzony blisko Lwowa w Cesarstwie Austriackim był od młodych lat kształcony artystycznie przez ojca malarza (nota bene powstańca listopadowego). Mając koło lat 16 miał farta, że Jego Cesarska Mość Franciszek Józef I zaszczycił Lwów swą wizytą. Za namową towarzystwa Grottger namalował akwarelę uwieczniającą wjazd cesarza do miasta - cesarzowi się spodobała i w zamian zafundował Grottgerowi studia artystyczne w Krakowie i Wiedniu, które ten odbył.

O powstaniu styczniowym Pan Artur dowiedział się w Wiedniu, w którym mieszkał już od lat. Zaangażował się w pomoc uchodźcom z zaboru rosyjskiego, w jego mieszkaniu znaleziono i aresztowano Polaka podejrzewanego o spiski w Krakowie za co dostał proces i cofnięcie stypendium, a przy okazji brat-powstaniec został zesłany na Sybir.
Pan Grottger podupadł finansowo, podróżował malując po dworach. Z nadzieją rozwoju kariery zjechał do malarskiego centrum świata - Paryża, gdzie zdołał jeszcze sprzedać Franciszkowi Józefowi I cykl "Wojna", ale wymęczyła go gruźlica i zmarł mając lat 30.
#historiazpaszkom #ciekawostkihistoryczne #historia #malarstwo
UmytaPacha userbar
fd6724ad-a3d5-4c30-a2d5-eeae6ae4b25c
788c446d-9a84-4545-b608-56fc0691f9e5
splash545

@UmytaPacha ciekawa historia. Same obrazy bardzo mi się podobają i ta nazwa "Pojednanie" świetne.

adamszuba

Świetny wpis. Więcej takich prosimy.

Zaloguj się aby komentować

ehhh drugi raz nie zdałam praktycznego z prawa jazdy i czuję się jak gówno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
mam jakiś niedowład mózgu od początku, drugi rok nauki, test przekładany kilka razy bo nie uczę się w tempie jak normalni ludzie, tysiące funtów (ponad +20k plnów) na lekcje i wszystko jak krew w piach, bo zawsze zrobię coś głupiego co mnie obleje. szkoda mi też instruktorki, która okazała mi morze cierpliwości mimo robienia tych samych błędów dziesiątki razy, bo wszystkie moje niezdania idą jej w rejestr. chyba się poddaję z tym całym jeżdżeniem
#gownowpis
UmytaPacha userbar
c10ad749-43cb-45b5-805b-ed213e34dcec
festiwal_otwartego_parasola

przyszła teściowa zdawała 27 razy i dalej nie zdała, normalna rozumna kobita, ale podczas egzaminu coś ją psychicznie blokuje i popełnia głupie błędy.

bez prawka też można żyć

pluszowy_zergling

@UmytaPacha Nie poddawaj się, jak Ja będę robił prawko to też pewno skopię temat z 20 razy. Próbuj do skutku! Trzymam kciuki, bo sam się cholernie tego boję... ale musze kiedyś zrobić, bo naprawdę chcę mieć autko do wożenia siebie i rowerków na wyprawy

DeGeneracja

@UmytaPacha A nie możesz zmienić miasta w którym zdajesz? Może byłoby ci łatwiej?

Zaloguj się aby komentować

czasem mam tak że napiszę komentarz do wpisu, bo mam potrzebę wyrażenia swojego zdania, ale nie publikuję go bo w sumie jest bezwartościowy / niemiły / potencjalnie wciągający mnie w dyskusję w której nie będzie mi się chciało brać udziału
więc tak sobie go po prostu zostawiam niewysłanego i scrolluję dalej
#gownowpis
UmytaPacha userbar
bojowonastawionaowca

@UmytaPacha no i w dokładnie taki sposób pozbawiasz mnie pracy, dzięki


Echhhh

TRPEnjoyer

bezwartościowy / niemiły / potencjalnie wciągający mnie w dyskusję w której nie będzie mi się chciało brać udziału


Jedynie to ostatnie ma znaczenie, sam za mało mam wolnego czasu na długie kłótnie na necie, jak miałem naście lat to wyglądało.

Michumi

@UmytaPacha Tak samo mam

Zaloguj się aby komentować

Pranko się jeszcze kotłuje to i w brzuszny bęben by co człowiek wrzucił. A więc czas na:

Recenzje Różanych Rzeczy
51/50 Rose Falooda (Royal)
W 32. recenzji ( link ) była Faluda typu pićko, o której napisałam:
Falooda to tradycyjny zimny deser sięgający korzeniami Państwa Wielkich Mongołów i kultury indo-irańskiej, w której wciąż jest popularny. W tradycyjny skład wchodzi syrop różany, vermicelli (cienki makaron, w napoju nieobecny), nasiona bazylii i mleko.
No to tu jest pełen zestaw - prawdziwe mleko, różane wody i wyciągi, cienki makaron i nasiona bazylii. Nie wiem po co im ten makaron - łyżką się nie zje bo wylatuje, a przy piciu blokuje czasem siorba. Wyczuwalny posmak różany jest, tłustą konsystencję mleko-śmietanki lubię, nawet dobre takie nie za słodkie (co jest sukcesem jak na produkt brytyjski).

Skład:
Pasteurised Milk (80%), Double Cream [Milk], Sugar, Rooh Afza (Sugar, Water, Distillate of Fruit (5.39%), Distillate of Screw Pine (2.35%), Distillate of Rose (1.57%), Acidity Regulator E-330, Preservative E-211, Colour E-129, Thickener E-415), Rose Water (2%) Demineralized Water, Rose Essence (0.2%), Custard Powder (Maize Starch, Salt, Colour (Annatto Norbixin), Flavouring), Falooda Sev (Corn Starch), Basil Seeds, Rose Essence (Propylene Glycol (E1520), Water, Nature Identical & Artificial Rose Flavour), Preservative (Nisaplin, Potassium Sorbate E202)

Ocena: z kapci nie wywala, ale do spróbowania ciekawe: 4.5/5
#recenzjerozanychrzeczy #jedzenie
UmytaPacha userbar
591c73e4-c560-4484-91a9-ebb884ee10e3
ba18d280-6544-45d9-baef-cf28de1d3181
NatenczasWojski

@UmytaPacha ten makaron to wygląda jak to coś co pływa w oku i widać jak się patrzy na białe.

VonTrupka

51

ty oszukistko!


tyle to jest stanów w hameryce #pdk (¬‿¬)

monke

@UmytaPacha piękna recenzja z ciekawostką. Dziękuję Pani Paszko. Proszę o wincyj

Zaloguj się aby komentować