Zdjęcie w tle
Konto_serwisowe

Konto_serwisowe

Autorytet
  • 252wpisy
  • 3607komentarzy
W ramach programu ukulturalniania Hejto dziś coś z #malarstwo
Zacznijmy od najsłynniejszego dzieła Salvadora Dali. Co roku sprzedaje się kilka miliardów kopii tego działa (w zasadzie uwspółcześnionej jego wersji), w ponad stu krajach świata.
#heheszki #ciekawostki
f129f5e0-c2ab-43cc-874f-682138919537

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
maximilianan

To ten co uciekł z kraju, żeby wymigać się od służby wojskowej?

Konto_serwisowe

@maximilianan Parafrazując Paragraf 22: to ten, który nie był synem właściciela kopalni szmaragdów.

maximilianan

@Konto_serwisowe ten, którego starzy nigdy mu nie pomagali, a matka nie załatwiła mu żadnej pracy, a ojciec nie załatwił mu specjalistów do pisania jego "autorskiego" serwisu, który nie wypalił xD

Zaloguj się aby komentować

Właśnie się dowiedziałem, że to co widzicie na obrazku jest składnikiem żelków. I wcale nie chodzi o koszenilę (chociaż to te same robaczki), tylko o szelak. Tak, ten sam szelak będący składnikiem różnego rodzaju politur/werniksów/lakierów do drewna.

za:
https://pl.openfoodfacts.org/additive/pl:e904-szelak
Cały cykl życia czerwców trwa ok. 6 miesięcy. Odżywiają się sokiem wysysanym spod kory, produkując szelak jako ochronną skorupkę dla larw. Absorbują go do momentu śmierci z przejedzenia. Każda samica przed śmiercią składa ok. 1000 jajeczek. Sok z drzewa przechodzi transformację chemiczną w ciele owada i w końcu jest wydalany. W kontakcie z powietrzem formuje się twarda skorupka, która pokrywa cały rój łącznie z gałązkami. Zbiera się całe gałązki i przetwarza w zakładach, gdzie skorupka szelakowa jest oddzielana od gałązek.

Szelak w jedzonku nosi oznaczenie e904. Po co on w żelkach, spytacie? Otóż dla połyski skorupki. Jak to napisali w składzie Zozoli jest to "substancja glazurująca".
https://delio.com.pl/products/A0008649-elki-z-efektem-rozgrzewajcym-zozole-fire
#ciekawostki #jedzenie
110415f4-3b90-4b3e-a52e-fdd975984fdb
cebulaZrosolu

@Konto_serwisowe to nie jedyny dziwny składnik żelków, wiesz jak się robi żelatynę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konto_serwisowe

@cebulaZrosolu To jest opowieść, która niszczy dzieciom dzieciństwo i jest wrogiem wszystkiego, co dobre.

jonas

Kurde smaka na miśki Haribo narobił.

Konto_serwisowe

@jonas Temat do zamknięcia, żelki z czarnej listy. Haribo ma w składzie jako substancję glazurującą wosk pszczeli.

GrindFaterAnona

@Konto_serwisowe ale wosku pszczelego nie robi sie z pszczół

szymek

@Konto_serwisowe poczytaj jeszcze z czego się robi barwniki do jogurtów

Konto_serwisowe

@szymek Koszenila? To ten sam sympatyczny robaczek

szymek

@Konto_serwisowe no widzisz jaki pożyteczny

Zaloguj się aby komentować

Konto_serwisowe

@jimmy_gonzale A ta wycieczka personalna w moim kierunku, to w jakim temacie konkretnie?

jimmy_gonzale

@Konto_serwisowe Sorry, pomyliłem Cię z kims innym. Sorrówa.

Zaloguj się aby komentować

Ogromny wyciek pokazuje, że chińska firma zhakowała zagraniczne rządy i aktywistów

PEKIN: Chińska firma zajmująca się bezpieczeństwem technicznym była w stanie włamać się do zagranicznych rządów, infiltrować konta w mediach społecznościowych i hakować komputery osobiste, co ujawnił ogromny wyciek danych przeanalizowany przez ekspertów w tym tygodniu.

Według firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, SentinelLabs i Malwarebytes, zbiór dokumentów z I-Soon, prywatnej firmy, która rywalizowała o chińskie kontrakty rządowe, pokazuje, że jej hakerzy narazili na szwank ponad tuzin rządów.

I-Soon naruszył również "organizacje demokratyczne" w półautonomicznym mieście Chin Hongkongu, uniwersytety i sojusz wojskowy NATO, napisali badacze SentinelLabs w środowym poście na blogu.

Wyciekłe dane, których treści AFP nie była w stanie natychmiast zweryfikować, zostały opublikowane w zeszłym tygodniu w internetowym repozytorium oprogramowania GitHub przez nieznaną osobę.
"Wyciek dostarcza jednych z najbardziej konkretnych szczegółów, jakie do tej pory pojawiły się publicznie, ujawniając dojrzewający charakter chińskiego ekosystemu cyberszpiegostwa" - stwierdzili analitycy SentinelLabs.

I-Soon był w stanie włamać się do biur rządowych w Indiach, Tajlandii, Wietnamie i Korei Południowej, między innymi, Malwarebytes powiedział w osobnym poście w środę.

Strona internetowa I-Soon nie była dostępna w czwartek rano, choć z archiwum internetowego z wtorku wynika, że ma ona siedzibę w Szanghaju, a jej spółki zależne i biura znajdują się w Pekinie, Syczuanie, Jiangsu i Zhejiang.

Firma nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Zapytane w czwartek przez AFP o to, czy Pekin zatrudnił hakerów, chińskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że "nie jest świadome" tej sprawy.

"Co do zasady, Chiny zdecydowanie sprzeciwiają się wszelkim formom cyberataków i rozprawiają się z nimi zgodnie z prawem" - powiedział rzecznik Mao Ning.

HACKI NA UMOWY
Wyciek obejmuje setki plików pokazujących czaty, prezentacje i listy celów.

Wśród wycieków AFP znalazła coś, co wyglądało na listy tajlandzkich i brytyjskich departamentów rządowych, a także zrzuty ekranu z prób zalogowania się na konto danej osoby na Facebooku.

Inne zrzuty ekranu pokazywały kłótnie między pracownikiem a przełożonym o wynagrodzenie, a także dokument opisujący oprogramowanie zaprojektowane w celu uzyskania dostępu do wiadomości e-mail programu Outlook.

"Jak pokazują dokumenty, które wyciekły, zewnętrzni wykonawcy odgrywają znaczącą rolę w ułatwianiu i wykonywaniu wielu ofensywnych operacji Chin w domenie cybernetycznej". - stwierdzili analitycy SentinelLabs.

Na jednym ze zrzutów ekranu z rozmowy na czacie ktoś opisuje prośbę klienta o wyłączny dostęp do "biura sekretarza spraw zagranicznych, biura ASEAN ministerstwa spraw zagranicznych, biura premiera, krajowej agencji wywiadowczej" i innych departamentów rządowych nienazwanego kraju.
https://www.channelnewsasia.com/asia/massive-leak-shows-chinese-firm-hacked-foreign-government-activists-analysts-4141581
#chiny #hacking #tajlandia #wietnam #korea

Zaloguj się aby komentować