Zdjęcie w tle
4Sfor

4Sfor

Osobistość
  • 337wpisy
  • 1576komentarzy
Ciecze nienewtonowskie - Jezus rumieni się ze wstydu

https://youtu.be/JJfppydyGHw?t=23

#ciekawostki
5tgbnhy6

chodzenie po cieczy nienewtonowskiej pfff, niech spróbują stać po wódzie

4Sfor

@5tgbnhy6 Żaden problem o ile nie przekroczy się tzw. granicy wytrzymałości materiału - a ta jest dla każdego osobnika, cóż, płynna

miss_lust

@4Sfor Jezu jaka amerykańska telewizja jest durna. Oni ustawili tam trybune i ludzie szaleją za każdym razem jak ktoś przejdzie przez basen! A później chłop przejedza rowerem i... budująca napięcie muzyka... udało mu się! Amazing ludzie szaleją! Wartość dydaktyczna: zero

4Sfor

@miss_lust Ten cały świat jest durny. Idiokracja wjechała już dawno na pełnej kurtyzanie.

miss_lust

@4Sfor Nie zgodzę się, wystarczy sobie włączyć losowy dokument BBC z Attenboroughem, żeby zobaczyć ze jest jeszcze telewizja dla inteligentnych ludzi.

Mor

Taka trochę ściema. Oczywiście ciecz newtonowska tak działa, ale na tym konkretnym filmie jest jej kilka centymetrów i nawet jak "nie działa" to nie ma za dużej różnicy.

Zaloguj się aby komentować

Dziś udamy się do wsi Sucha w gminie Leśna w województwie dolnośląskim, by odwiedzić tamtejszy zamek Czocha (niem. Tzschocha). Zdjęcia jeszcze świeżutkie, bo wczorajsze. Jakoś ciągle było mi tam nie po drodze, ale wreszcie się zmobilizowałem i stwierdziwszy, że pewnie nigdy mi tam po drodze nie będzie, ruszyłem swoje cztery kółka i odhaczyłem na liście kolejny nietuzinkowy obiekt. A że pogoda sprzyjała, postanowienie zostało zrealizowane w 100% pomyślnie.
Zamek Czocha został zbudowany w drugiej połowie XIII wieku jako warownia obronna na północnej granicy Czech z inicjatywy króla czeskiego Wacława II. W roku 1315 książę piastowski Henryk Jaworski poślubił Agnieszkę, córkę Wacława II, w wyniku czego otrzymał zamek wraz z przyległymi ziemiami jako wiano. Niestety, Henryk nie miał potomstwa, dlatego 1 lipca 1345 roku zawarł porozumienie z siostrzeńcem Bolkiem II Świdnickim, które umożliwiło mu przejęcie księstwa Jaworskiego i zamku Czocha rok później.
Po śmierci Bolka II w 1368 roku i żony Agnieszki w 1392 roku, księstwo wraz z zamkiem zostały włączone do królestwa Czech. Zamek stracił wówczas swoje strategiczne znaczenie jako warownia graniczna i stał się siedzibą rodów rycerskich. Od 1420 roku zamek był w posiadaniu możnowładcy i radcy cesarskiego Hartunga von Klüks. W czasie jego nieobecności zamek został opanowany przez husytów pod wodzą Czirina. Jednak na wiosnę następnego roku Hartung wrócił z Bazylei, zgromadziwszy oddziały wojskowe odzyskał zamek krwawo rozprawiając się z husytami.
W 1453 roku zamek został przejęty przez Kaspera von Nostitza, którego to ród sprawował władzę nad obiektem przez 250 lat. W XVI wieku, zwłaszcza za panowania Abrahama Nostitza, zamek został gruntownie przebudowany w stylu renesansowym. Wówczas to zostaje wyposażony w dzieła sztuki oraz przystosowany do skutecznego operowania w nim bronią palną.
Następna przebudowa miała miejsce około roku 1611. Po zakończeniu wojny trzydziestoletniej zamek został przekształcony w okazałą rezydencję, a głęboką fosę zamieniono na zwierzyniec. Niestety, w 1793 roku wielki pożar zamienił zamek w ruiny, pozbawiając go dawnej świetności oraz niszcząc jego bogate zbiory. Właściciele jednak podjęli się odbudowy rok później.
Kolejną rekonstrukcję przeprowadzono w latach 1909-1914 po zakupie zamku przez Ernsta Gütschowa, drezdeńskiego przemysłowca i zarazem dyrektora Jasmatzi Werke w Dreźnie. Prace te były nadzorowane przez samego Bodo Ebchardta - znanego z rekonstrukcji zamku Haut-Kœnigsbourg niedaleko alzackiej Orschwiller - o którym swego czasu pisałem.
Po II wojnie światowej zamek przeszedł pod tzw. polską jurysdykcję doświadczając różnych kolei losu. Był wielokrotnie okradany przez Sowietów, którzy wywozili meble oraz inne cenne wyposażenie. Część zbiorów bibliofilskich została zabrana do Wrocławia w ramach akcji rewindykacyjnych.
Od 1952 roku zamek przekształcono w Wojskowy Dom Wczasowy - w związku z tym budowla została utajniona i próżno było znaleźć ją wówczas na mapach. Od września 1996 roku zamek jest dostępny dla wszystkich jako ośrodek hotelowo-konferencyjny.
Polecam wizytę w okolicach godziny 9:00, ponieważ o tak wczesnej porze jest tam pusto - zarówno wokół zamku jak i na parkingu. Dzięki czemu można na spokojnie obejść cały obiekt bez zbędnych tłumów oraz bezproblemowo zaparkować samochód. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczyna się zaś od godziny 10:00.
#zamkipalace4sfor #zamki #podroze #dolnoslaskie
73a5e81b-8181-4367-9173-0074dc7750fc
17a08f12-e06e-40c9-ab44-00f460ca8cd1
52f59954-3862-4a83-84f6-75ac0901cdc8
af242ea1-95f3-43a4-8426-d4a4aa111868
52bdb060-cd44-4a5b-8265-e99985acb7a3
4Sfor

@Yossarian Tak, oglądałem, między innymi dlatego też odwiedziłem ten zamek Na trasie zwiedzania jest pokoik szyfrantów wraz z działającym sprzętem.

662f6f48-6443-4b1b-82f4-24d78d2f0545
Yossarian

@4Sfor Jebaniutki, ciągle tam siedzi. Nie powiedzieli mu, że wojna się skończyła?

kuba-brylka

@4Sfor kiedyś będąc na delegacji w Lubaniu klepnąłem sobie nocleg w tym zamku i byłem jedynym gościem:) siedziałem sobie w nocy w jednym z głównych pomieszczeń z drewnianymi ścianami, balkonikami i kominkiem i oglądałem film na laptopie. Jeszcze zadzwoniłem do kumpla na wideo rozmowie udawałem że to mój pokój hehe. Liczyłem na jakieś duchy, ale nic nie straszyło Fajny zamek i piękna okolica

4Sfor

@kuba-brylka Opis pasuje do Sali Rycerskiej. No to się wstrzeliłeś mając cały zamek dla siebie

kuba-brylka

@4Sfor tak to pewnie ta sala ciekawe to było doświadczenie, łażenie samotnie w nocy po zamczychu miało swój dziwny klimat

4Sfor

@Tytanowy-Owsik A tak, zgadza się, wspominał o tym przewodnik.

4Sfor

@Tytanowy-Owsik Tak mi się teraz jeszcze przypomniało, że przewodnik wspomniał także o tym, iż telewizja kręciła tam ostatnio spektakl "Opowieść Wigilijna", tak więc będzie okazja do obejrzenia zamku i jego wnętrz na małym ekranie.

Zaloguj się aby komentować

Caño Cristales - to kolumbijska rzeka położona w Serrania de la Macarena, odizolowanym paśmie górskim w departamencie Meta. Stanowi dopływ rzeki Guayabero, która to z kolei jest częścią dorzecza Orinoko. Caño Cristales powszechnie znana jest pod nazwą Rzeki Pięciu Kolorów.
#ciekawostki #przyroda #rzeki #kolumbia
532b121b-f804-4f28-a4ea-94a68ba93f01
MiernyMirek

@4Sfor stan Meta, nono. To w takim razie, co musi się dziać w departamencie Koka

4Sfor

@MiernyMirek Lepiej nie wnikać - no... chyba, że na własną odpowiedzialność

UmytaPacha

@4Sfor EEEEEEEEEEEEEE MAKARENA

Ramirezvaca

@4Sfor Byłeś, czy wrzutka z netu? Pytam, bo słyszałem, że to jedno z nielicznych miejsc w Kolumbii, gdzie bawią się w reglamentację.

4Sfor

@Ramirezvaca Niestety wrzutka z netu, niemniej może kiedyś uda się zobaczyć na żywo.

Ramirezvaca

@4Sfor miałem tam pojechać, ale coś mi się obiło o reglamentacji, stąd pytanie Mam alergie po murzynach, gdzie za proste szlaki płaci się za towarzystwo tzw. przewodnika. Jak masz okazję to leć do Kolumbii świetny kraj.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Ślad węglowy potrafi być bardzo szkodliwy dla "świadomych" ludzi
#heheszki #bekazlewactwa #spierdolenie
58432b80-fffc-45fd-90b5-3d9b57b74a77
Mr_Cucumber

@4Sfor Bank z którego korzystam wylicza mi ślad węglowy. Zapytałem ich w apce ile śladu węglowego kosztuje wyliczanie śladu węglowego i chamy jeszcze nie odpisali a z tydzień minął.

4Sfor

@Mr_Cucumber Mam to samo. Na razie to tzw. ciekawostka - ale docelowo to będzie narzędzie wymuszania posłuszeństwa. Oj, w tym miesiącu przekroczony został limit CO2 - trudno, nic już nie kupisz, bo negatywnie wpłyniesz na klimat

Mr_Cucumber

@4Sfor Ogólnie im jeszcze pojechałem, że zakup od lokalnego rolnika ma ten sam ślad węglowy co zakup migdałów z Kalifornii. Czekam na odpowiedź bo to w formie reklamacji było więc musi być.

Jim_Morrison

Oby to była zarzutka chociaż im dłużej żyję, tym w więcej pojebanych rzeczy jestem w stanie uwierzyć. Ludzi na świecie jest zwyczajnie za dużo a dużej części jak widać się po prostu zajebiście kurwa nudzi.

4Sfor

@Jim_Morrison Nie tyle nudzi, co im jest po prostu za dobrze. Żyją w bańce dobrobytu, nie muszą niczym specjalnie się przejmować, mają gdzie mieszkać, w co się ubrać, co zjeść - to wymyślają sobie wirtualne problemy pt. ślad węglowy. Ich trzeba pozbawić wszystkiego, wysłać na tydzień na front jakieś wojny i od razu do nich dotrze co w życiu stanowi priorytet.

grzyp-prawdziwek

@4Sfor Zgadzam się, tych ekooszołomów wywieźć gdzieś najlepiej w pizdu na Marsa.

Zaloguj się aby komentować

Niemcy mają swój Neuschwanstein - a Polska słynną Mosznę Tak, dziś będzie mowa o bodaj najbardziej bajkowym pałacu, jaki znajduje się na terytorium Polski, a mianowicie pałacu w Mosznej - wsi położonej w województwie opolskim, pomiędzy miastami Prudnik i Krapkowice.
Historia tego miejsca sięga XVIII wieku, gdy istniało tu skromne założenie pałacowo-ogrodowe. Pierwsze wzmianki o barokowym pałacu pojawiły się w 1845 roku w pracy Johanna Georga Knie. Istnieje teoria, że ponoć rezydowali tu templariusze - aczkolwiek raczej jest to mit niż prawda. Chociaż, kto wie. Przez wiele lat Moszna była rezydencją rodziny Tiele-Wincklerów, którzy nabyli posiadłość w 1866 roku.
W 1896 roku doszło do tragicznego pożaru, który częściowo zniszczył pałac. Franz Hubert, ówczesny właściciel, podjął się jego odbudowy. Obecny wygląd pałacu został zrealizowany w dwóch fazach. Pierwsza miała miejsce w latach 1896-1900 i obejmowała odbudowę spalonej części oraz skrzydła wschodniego w stylu neogotyckim. Druga faza, datowana na lata 1913-1914, to dobudowa skrzydła zachodniego w stylu neorenesansowym.
Obecnie obiekt posiada około 8 000 metrów kwadratowych powierzchni, a jego kubatura wynosi 65 000 metrów sześciennych. Składa się z 365 pomieszczeń i 99 wieżyczek.
Pałac w Mosznej musiał zrobić spore wrażenie na cesarzu pruskim Wilhelmie II, który  w latach 1904, 1911 i 1912 - trzykrotnie przyjeżdżał tu na polowania.
Podczas II wojny światowej część pałacu została przystosowana na filię lazaretu w Prudniku. Najprawdopodobniej dzięki temu budynek nie ucierpiał w czasie działań wojennych. Po wojnie pałac pełnił różne funkcje. W 1972 roku stał się siedzibą sanatorium, a od 1996 roku Centrum Terapii Nerwic.
W 2013 roku pałac został przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i od tego czasu funkcjonuje jako hotel oraz restauracja.
W latach 2021-2022 przeprowadzono prace renowacyjne przy elewacji pałacu, które były finansowane przez Województwo Opolskie w ramach unijnych funduszy z polsko-czeskiego programu Interreg V-A.
Obok pałacu znajduje się ponad stuhektarowy park stanowiący miejsce o niezwykłej urodzie, z cennym drzewostanem, w tym trzystuletnimi dębami oraz rzadkimi skupiskami rododendronów. Główna oś parku ma charakter geometryczny i prowadzi do alei lipowej, gdzie na końcu znajduje się marmurowy cokół - pozostałość po pomniku Huberta von Tiele-Wincklera. Wzdłuż alei zachowały się również historyczne kanały wodne w stylu holenderskim i francuskim, a także malownicze stawy, które dodają uroku temu miejscu.
#zamkipalace4sfor #podroze #zwiedzanie #opolskie
881feb0a-b704-4a82-a263-ee5c11cb6e27
a2599b9e-0256-4245-906c-9e679ac0b372
6cc36023-d6f8-4c20-b59d-0549c45a8e21
588c76a5-103a-4f38-923a-a0f5b56dead0
59f17bb7-e3a1-4ec3-baa1-59990523d40c
Man_of_Gx

@4Sfor 99 wieżyczek.


Mają rozmach skurwysyny.


Gx

GrindFaterAnona

Niemcy mają swój Neuschwanstein - a Polska słynną Mosznę


@4Sfor zbudowaną przez Niemcow xD

4Sfor

@GrindFaterAnona Zgadza się, ale przez zasiedzenie stała się już nasza

GrindFaterAnona

@4Sfor tak, teraz się możemy chwalić naszym dziedzictwem narodowym xD

Zaloguj się aby komentować

Początki zamku Oberhofen, znajdującego się na terytorium Szwajcarii w miejscowości Oberhofen am Thunersee, nad brzegiem jeziora Thun, sięgają prawdopodobnie początku XIII wieku, kiedy to Freiherr von Oberhofen zbudował zamek Balm na wzgórzu nad wsią.
W 1200 r. córka rodu, Ita, poprzez małżeństwo weszła do rodziny von Eschenbach, której to przekazała zamek oraz wieś. W XIII wieku rodzina von Eschenbach rozpoczęła budowę nowego, otoczonego fosą zamku nad brzegiem jeziora Thun.
Obiekt może poszczycić się dość barwną historią. Przez wieki przechodził we władanie kilku arystokratycznych rodzin - między innymi Habsburgów. W latach 1849-52 rodzina Pourtàles odnowiła i rozbudowała zamek do obecnego wyglądu. W 1940 roku Amerykanin William Maul Measy założył fundację Oberhofen Castle w celu administrowania i utrzymywania zamku. W 1952 roku stał się częścią Muzeum Historycznego w Bernie.
W nowym budynku nad brzegiem morza, który stanowi pomost między przeszłością a XXI wiekiem, w 2013 roku otwarto restaurację Schloss Oberhofen.
#zamkipalace4sfor #zamki #zwiedzanie #podroze
f6aaa4ea-b34e-4a5d-851d-fbfbfb45a7d4
76b8702a-95ed-47c9-9c83-8aa46c75cc72
ciszej

@4Sfor restauracja zaprojektowana na wskroś w aktualnym nurcie, taki miks wygląda ciekawie

4Sfor

@ciszej Trochę taki wrocławski domek na wodzie

0f16f5a7-31f7-446f-b185-513caf346f63
Budo

@ciszej wygląda strasznie...

Zaloguj się aby komentować

Wznoszący się dumnie na wzgórzu nad malowniczym przełomem doliny Nysy Szalonej, Zamek w Bolkowie (miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim), stanowi imponujące świadectwo historii. Jego korzenie sięgają drugiej połowy XIII wieku, a prawdopodobnym fundatorem był książę legnicki Bolesław Rogatka, znany również jako Łysy. Jednakże, zamek szybko przeszedł w ręce książąt świdnickich (a później świdnicko-jaworskich) - Bolka I i Bolka II, którzy zlecili rozbudowę fortyfikacji.
W pierwszej połowie XVI wieku zamek przeszedł gruntowną przebudowę, w wyniku której zyskał zewnętrzne mury z zaokrąglonymi basztami. Niestety, w XVIII wieku obiekt został opuszczony i popadł w ruinę. Na szczęście, w XIX wieku ruiny zostały udostępnione zwiedzającym, a w 1900 roku otwarto tu niewielkie muzeum. Obecnie zamek w Bolkowie jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc tego typu w Sudetach.
Twierdza składa się z kilku części, z których każda skrywa swoje unikalne atrakcje. Na najwyższym punkcie wzgórza znajduje się najstarsza część zamku, pochodząca z XIII wieku. Wyłaniająca się dumnie ku niebu wieża obronna o wysokości 25 metrów góruje nad okolicą. Między zamkiem górnym a zewnętrznymi murami znajduje się rozległy dziedziniec turniejowy, który od wieków był miejscem niezliczonych rycerskich pojedynków. Dzisiaj, ten rozległy plac stanowi idealne miejsce do organizacji imprez plenerowych, w tym corocznego Castle Party - spotkania miłośników muzyki gotyckiej.
W trakcie zwiedzania nie można przegapić Domu Niewiast, dobrze zachowanego budynku pochodzącego z XVI wieku. Wewnątrz znajduje się muzeum, którego zbiory zajmują aż trzy kondygnacje. Zabudowę wokół dziedzińca zwieńczono attyką, która została dobudowana zarówno do wieży głównej, jak i otaczających go zabudowań.
#zamkipalace4sfor #zamki #zwiedzanie #dolnoslaskie #podroze
a889d69b-97df-4943-9cd2-ef81bffe9af7
1db6700b-8d43-4a1e-a884-ae68215e6e3e
504fc405-86c6-4201-b29f-5add60043252
dca68229-c6e0-44a5-84bb-f0ed08035a4c
ad59bc14-e6b7-4267-beb0-09cff8159458
Konto_serwisowe

@4Sfor Nie wystrychniesz nas na dudka. Wszyscy wiedzą, że to Blaviken z Wiedźmina: https://www.youtube.com/watch?v=R6bidTGtuhw

4Sfor

@Konto_serwisowe Haha, a już myślałem, że mi się uda

Zaloguj się aby komentować

Być może nie wszyscy wiedzą, że tzw. dylemat wagonika ma jeszcze taką możliwość jego rozwiązania, jak na poniższym obrazku:
#heheszki #czarnyhumor
c1e1d892-a8e7-472b-bd3a-a7fae604e924

Zaloguj się aby komentować

Dziś odwiedzimy zamek-pałac Peleș znajdujący się w miejscowości Sinaia w Rumunii, w dolinie potoku Peleș, u podnóży gór Bucegi.
W 1873 r. król Rumunii Karol I zlecił europejskim architektom Johannesowi Schultzowi, Karolowi Beneschowi i Karelowi Limanowi zaprojektowanie pałacu jako letniej rezydencji dla rumuńskiej rodziny królewskiej.
Pod kierownictwem Karela Limana, który nadzorował prace na zamku w okresie od 1896 do 1924 roku, zakończono szereg projektów, w tym budowę wieży centralnej, na której zamontowano zegar z trzema tarczami, kaplicę królowej Elżbiety (żony Karola I) oraz salę koncertową. W 1906 roku otworzono również pierwszą w Rumunii salę kinową. Po bezdzietnej śmierci Karola I, tron rumuński przejął jego bratanek Ferdynand I, który był mężem Marii Koburg. To ona kontynuowała pracę nad upiększaniem zamku i przyległych doń ogrodów, sprowadzając wiele cennych dzieł sztuki. Mechaniczne urządzenia zamku Karola I zostały wykonane przez polskiego wynalazcę Franciszka Rychnowskiego z Lwowa, za co otrzymał on od króla rumuński złoty medal zasługi I klasy w uznaniu swego wkładu.
Budowa zamku zakończyła się w 1883 roku. Następca króla Karola I, król Ferdynand, zbudował w pobliżu mniejszy pałacyk o nazwie Pelișor.
Zamek-pałac Peleș pozostał rezydencją królewską do 1947 r., kiedy to po zakończeniu II wojny światowej i abdykacji króla Michała I, Socjalistyczna Republika Rumunii przejęła kontrolę nad posiadłością.
W 1990 r. obiekt został ponownie otwarty jako muzeum i przekształcony w atrakcję turystyczną.
Dziś Peleș odwiedza rocznie od 250 000 do 500 000 turystów.
#zamkipalace4sfor #zwiedzanie #zamki #podroze #rumunia
d1242b15-3eb8-4126-9f9d-8cef9f7bab03
ba0f0eb5-d4cf-46ec-b704-7e0350e778df
545898d3-78e3-470f-b0fd-77ed6980554c
SirkkaAurinko

@4Sfor świetna atrakcja, polecam, szczególnie zbrojownię, mają nawet tarcze ze śląskim herbem :)

ReheatedCutlet

Elegancko, za tydzień się pakuje i jadę do Rumuni, potem Bułgaria i Północna Macedonia, jak się uda to wszystko ogarnąć w 3 tygodnie...Właśnie dopisałem sobie ta atrakcje do listy, zdam foto relacje jak tam trafię

Adonix

@ReheatedCutlet Hej, my mieliśmy dość intensywna i długą wyprawę Ukraina Mołdawia naddniestrze Rumunia, ale z tego co pamiętam to Rumunia:


Koniecznie

Pałac Peles

Wulkany błotne

Tiriac colection wystawa kolekcji aut milionera od ford t do współczesnych pod lotniskiem w Bukareszcie

Skansen muzeum narodowe wsi w Bukareszcie lub astra muzeum w sibiu lub maramurskie muzeum w sighetu zależnie gdzie po drodze

Transalpina lepsza nawierzchnia,

Zamek huneodara

Klasztor Moldovita transfogarska gorsza nawierzchnia ale widoki spoko, my niestety nie daliśmy rady bo śnieg. (ok to się tyczy lipca a wy jedziecie tak jak my więc będzie zamknięte)


Można zobaczyc

Wesoły cmentarz sapanta z malunkami na nagrobkach-tam nie dotarliśmy

Sighisoara miasteczko UNESCO rodzinne vlada

Zamek brań ale tam wieeelu turystów bo jest takim fałszywym zamkiem Draculi(ten prawdziwy vlada to ruina)

Constanta z wybrzeżem i kasynem- jeśli tam będziecie to koniecznie zjeść w tara'S gastropub

Braszów takie sobie miasteczko gdzie vlad nabił 40 handlarzy na pal

Kopalnia soli sali a turda-tam nie dotarliśmy


Jako opcja: kościoły warowne po drodze


W Rumunii jeżdżą gorzej jak w Polsce i Albanii.

ReheatedCutlet

@Adonix Hej, dzieki wielkie za ten wpis, sprawdzę dzisiaj wieczorem. Musze powstawiać jeszcze wszystkie punkty na mapie i zorganizować w miarę logistycznie przejazd ale cos czuje w kościach ze moja trasa będzie jak nitka nawinięta na szpulkę

SirkkaAurinko

@ReheatedCutlet dopisslz sobie kolejkę na górę Bucegi, obowiązkowe Brašov, Alba Iulia, twierdze chłopskie, Rašnov, Sighisoara, Hunedoara, Sibiu i Cluj-Napoca. O trasie Transfogaraskiej nie wspomnę :)

Zaloguj się aby komentować

- Pamiętasz, Sully, kiedy obiecałem, że zabiję cię jako ostatniego?
- Zgadza się, Matrix. Obiecałeś!
- Kłamałem.
https://www.youtube.com/watch?v=REb3vFSkQEg
#muzykafilmowa #lata80
deafone

@4Sfor ten dialog był rewelacyjny - w sumie to do tej pory jest aż od razu tą scenę zobaczyłem

4Sfor

@deafone Zgadza się

4Sfor

@deafone Ale Sully wisiał na lince i cały czas ja widać

Zaloguj się aby komentować