Teoria okrucieństwa [2/3]
Teoria okrucieństwa [3/3]
Obejrzałem wszystkie trzy części poświęcone tematyce drastycznych filmów w sieci, stronek publikujących takie materiały, zalet i wad istnienia tej części internetu i rozważań na temat samej ludzkiej natury. Dla mnie jest to temat bardzo ciekawy bo już jako nastolatek miałem okazje oglądać tego typu treści w sieci. Miałem swój edgy okres i fascynowała mnie mocno makabra. Jeśli miałbym być szczery to do tej pory odczuwam pewną fascynacje do gore. Dla mnie czymś oczywistym jest, że ludzie uwielbiają oglądać takie rzeczy i to od dawna. Inaczej walki gladiatorów czy publiczne egzekucje nie cieszyłyby się taką popularnością w zamierzchłych czasach. Dziś ludzkość to zastąpiła oglądaniem fikcyjnej przemocy na ekranach kin, ale nie wszystkim to wystarcza. Dlatego drastyczne filmiki w sieci zawsze będą powstać bo będą miały swoich odbiorców. Myślę jednak, że to faktycznie ma swoje plusy. Dzieci od małego stara się wychować w bańce maksymalnego komfortu co na dłuższą metę jest szkodliwe. Natkniecie na coś brutalnego w sieci może czasami otworzyć komuś oczy na tą ciemniejszą stronę świata która mimo wszystko istnieje.
#przegryw #psychologia #socjologia #filozofia #internet
Za Dame Kier piorun. Swoją drogą temat jest tak delikatny, że nie sądzę, aby można stwierdzić bez badań naukowych czy oglądanie tego typu filmów jest korzystne.
@Fausto Znaczy autorka filmu, podaje obiektywne plusy jak chociażby fakt, że pewne sprawy były przez to nagłaśniane co prowadziło do ujęcia sprawców. Przykładem jest tu chociażby daisy destruction. Domyślam się jednak, że chodzi ci o wpływ na psychikę człowieka który to ogląda. Tutaj nie mam zdania bo ja też zawsze mam też nieco ambiwalentny stosunek do tego typu badań. Pewnym jest natomiast, że człowiek w pewnym sensie poszerza w ten sposób swój horyzont wiedzy o świecie.
Zaloguj się aby komentować