Zdjęcie w tle
MatiPuchacz

MatiPuchacz

Kompan
  • 5wpisy
  • 17komentarzy
Pamięta ktoś ostatni budynek? No to tak prezentują się dźwigary w środku. Rozpiętość 19 metrów. Łączony stykiem montażowym w środku. Pas górny z HEA120, a dolny z UPE140. Krzyżulce z rur kwadratowych.
#budownictwo #konstruktor #inzynieria #projektowanie
e72534bd-a820-48d7-b7e8-69c2599762f8
20629a23-8639-4806-8630-89ebd61c36c9
65b79641-fc04-4ece-9980-5aabf0d3cb62
MatiPuchacz

@Fen Głównym kryterium przy projektowaniu jest ekonomiczność. W związku z tym prostota wykonania. Węzły z rur kwadratowych są łatwe technologicznie do wykonania w procesie produkcji na wytwórni. Nie ma tam zazwyczaj blach węzłowych. Trzeba tylko przy projektowaniu takiego węzła być czujnym w kwestii jego podatności. Dodatkowo to co zauważyłeś. Rura kwadratowa i jej wykonanie w dźwigarze zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną. Często pasy również są z rur kwadratowych, ale tutaj wchodziły już kwestie obliczeniowe i wytrzymałościowe. Podsumowując jest to głównie podyktowane aspektem ekonomicznym oraz przy stosunkowo niewielkiej masie mają dobrą wytrzymałość.

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry,
Patrząc jak wszyscy opisują swoje zainteresowania i #hobby oraz inspirując się wpisem @Lunek1 , poczułem chęć podzielenia się swoją odkrytą pasją zeszłej jesieni #chwalesie Jest to #miodosytnictwo oraz #nalewki . Nie spodziewałem się, że tak mnie to wciągnie i z niezaspokojoną ciekawością będę obserwował procesy zachodzące w balonach. Póki co korzystając z dobrodziejstw matki natury zebrałem u rodziców spore ilości aronii. Pierwszą partię zrobiłem sobie w grudniu po przemrożeniu, a na zdjęciu jest następne 10 litrów. Sam nie wiem kiedy to wypije. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodatkowo mam dwie damy z leżakującym czwórniakiem panieńskim oraz trójniakiem panieńskim. Ten pierwszy ładnie zrzucił osad. Z kolei trójniaki dojrzewają długo, ale widać coraz większą klarowność. W grudniu również przeprowadziłem fermentację trójniaka z dodatkiem jabłka. Całe szczęście, że na zewnątrz jest chłodno to mogę wystawić przefermentowane miodki na balkon, aby szybciej się klarowały. W grudniu nie mogłem się powstrzymać żeby nie zrobić panieńskiego trójniaka na miodzie gryczanym, który jest zachwalany w kwestii miodu pitnego. I tak też się stało. Bo burzliwych procesach na początku (piana wyszła na spacer dwa razy) aktualna sytuacja jest stabilna w balonach i całość jeszcze pracuje. Planuje pod koniec miesiąca zlać całość znad osadu i odstawić do dojrzewania.
Wracając jeszcze do #nalewki . Aktualnie wstawiona aronia będzie przelewana w butelki albo w nowy słój (jeszcze muszę pomyśleć) pod koniec miesiąca. Poza tym przygotowuje się w myślach póki co na zrobienie nalewki z pędów sosny w maju.
Jeśli ktoś dotrwał do końca to dzięki wielkie! Rodzina i dziewczyna już mają dosyć słuchania o mojej produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak bym zapomniał. W małych butelkach spróbowałem zrobić miodówkę z miodu, który mi został w słoiku.
3119f762-0270-4a49-a657-1e3b48409bad
25dd371e-a9c9-43b2-9ed1-161780835df4
Lunek1

@MatiPuchacz na świeżo przy zlewaniu zawsze wydają się trochę mocnie. Spróbować tak za 3-4 miesiące wtedy już się powinna wstępnie dobrze przegryźć i można ocenić

MatiPuchacz

@Lunek1 Też mi się tak wydaje. Najgorzej jednak z tą cierpliwością

Lunek1

@MatiPuchacz to prawda

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Kolejny budynek skończony ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ Piorun mile widziany.
#budownictwo #konstruktor #inzynieria #projektowanie
46c2b474-5b6d-4a57-9a09-06f9e6843ac0
Fen

@MatiPuchacz ja właśnie szukam nowych wyzwań.

Dlatego używasz Advance Steel? Pytam z ciekawości bo sam znam Robota którego nie znoszę i RFEMA którego ubóstwiam. Jednak firmy na pomorzu rzadko mają takie oprogramowanie, częściej raczej tekle i właśnie AS.

MatiPuchacz

@Fen Robot czy RFEM (nie jestem pewny, czy dlubal nie oferuje innych możliwości) jest ściśle pod obliczenia statyczno-wytrzymałościowe. Osobiście w pracy do obliczeń używam Advance Design oraz IdeaStatica (czasem posiłkuje się pomniejszymi programami). Jeśli chodzi o Advance Steel to jest on konkretnie pod przygotowanie modelu stali i stworzenia na jego bazie rysunków montażowych oraz warsztatowych. Na tej samej zasadzie działa Tekla. Z tą różnicą, że jest to kombajn, który jednocześnie pozwala na obliczenia oraz sprawnie pracuje w środowisku BIM. W Steelu przerobiłem już prawie 5 lat różnych galerii handlowych, mniejszych rzeczy. Ma on swoje wady i zalety. Uczyłem się na żywym organizmie. Ostatnio dotknąłem Tekli i widzę, że jest warta przebrnięcia przez to środowisko. Chyba trochę odbiegłem od pytania. Advance Steel moim zdaniem jest najlepszym programem do stali z pominięciem Tekli. Testowałem różne oprogramowania jak protasteel czy cadkon. Żadne nie miały tego co oferuje program od Autodesk. Jak przy jednym programie pytałem gościa, czy mogę sobie śrubę rzymską wstawić w stężenie prętowe to pytał mnie o co chodzi. Steel pozwala na dowolne ustawianie blachy czy też obracanie się w dowolnej geometrii.


Ps. To nie reklama Autodesku

Fen

@MatiPuchacz


Jak przy jednym programie pytałem gościa, czy mogę sobie śrubę rzymską wstawić w stężenie prętowe to pytał mnie o co chodzi.


No przecież my w Polsce jesteśmy, a ty mu z Rzymem wylatujesz xD


Dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem AS to projektowanie 3D (coś jak Revit od autodesku ale konkretnie do stali), a ja pisałem o programach obliczeniowych. Dzięki za uściślenie :).


Pozwolę sobie jeszcze napisać małe pytanie na PRIV

Zaloguj się aby komentować