Zdjęcie w tle
Mahjong

Mahjong

Koneser
  • 51wpisy
  • 116komentarzy
#polityka #wybory
Ale płacz konfiarzy na wypoku. Jak sobie przypominam, że w jakimś sondażu mieli kilka miesięcy temu około 15 proc. to teraz już wiem gdzie ten sondaż robili - przy szkołach xD
maximilianan

No piękne to jest xd tydzień temu "wywrócimy ten stolik, ale będzie trzask dup lewaków" a teraz "chlip chlip ludzie nie chcą głosować tak jak ja, więc są debilami chlip" xDD

Zaloguj się aby komentować

#kinozmahjongiem #kino #filmy #film

Jeszcze tylko ten las - ten film dostaje madżongowy znak jakości. Naprawdę, po tak mało znanym filmie bez znanych aktorów nie spodziewałam się takiego ładunku. Film dostarczył tematykę żydowską w czasie okupacji od trochę innej strony. Bardziej mi ten film przypominał "Życie jest piękne" niż np. typowy film o ratowaniu Żydów w czasie II wojny.

Ryszarda Henin w roli prostej baby - Kulgawcowej, która co chwilę rzuca antysemickimi gadkami, a jednak potrafi oddzielić granicę własnych opinii od granicy humanistycznej. Jej przygody i małej Rutki, którą Kulgacowa ma przemycić z getta na wieś, to niesamowite sceny, gdzie prawie zawsze wygrywa empatia.

Film naładowany jest, dzięki niesamowitym dialogom, napisanymi przez Annę Strońską (btw, to jej jedyny scenariusz), humorem! Polecam gorąco. 10/10.

Szpital Przemienienia - na podstawie powieści Stanisława Lema. Kolejna historia o kimś, kto wierzy w ludzkość i chce pracować dla jej dobra i jego brutalne zderzenie z rzeczywistością. Tutaj kanwą opowieści jest szpital psychiatryczny. Film wydał mi się strasznie brudny, mam takie poczucie gdy przez ekran przewija się paczka bohaterów, którym ciężko kibicować. Także polecam!

Mgła - tyle słyszałam o tym filmie, ale dopiero wpis kolegi na mirko mnie zmotywował. Lubię takie historie, a ta jest całkiem zacna - czyli mamy cały wachlarz ludzkich reakcji na tajemnicze zagrożenie, wraz z przyspieszonym kursem zakładania sekty! Sam obraz realizacyjnie jest typowym kinem klasy B - średnie zdjęcia, średni montaż, średnie aktorstwo, ale sama historia i jej zakończenie znacznie podwyższa ocenę.

Na koniec perełka kina niemego!
Złodziej z Bagdadu - niesamowicie atletyczny Douglas Fairbanks, wprost (i dosłownie też) latający po ekranie niczym pięknie umięśniony gimnastyk. To chyba najbardziej mnie przekonało w tym filmie i nie chodzi o to, że główny bohater jest CHADEM (ale jest w sumie), ale to jak to przedstawiono - w pierwszych scenach nasz tytułowy bohater fruwa bez wysiłku po ekranie, nie jest typowym klocem, ale cudownym tancerzem. Sam film to już klasyka kina. Mimo, że to kino nieme, ogląda się w mgnieniu oka, bo akcja toczy się szybko i angażująco. Wspaniały klasyczny przykład kina przygodowego.
cf612a06-48c1-47fc-8723-57ef89b3b170
636cfb90-a450-43c1-a0be-40ce411cc7a0
ccfe4138-f48d-4963-bdf1-320d4e337ec9
279b0ef3-e221-4808-b909-f6f687dae3dc
42208c73-f95f-45ce-9c7e-7bec1a40721b
SuperSzturmowiec

Złodziej z Bagdadu się przymierzam od pewnego czasu ale nie wiem czy dam radę nieme kino i ponad 2h.

Mgła całkiem spoko

Mahjong

@SuperSzturmowiec Dasz radę, fajna przygodówka i fajnie się ogląda jak sobie radzili sto lat temu z takimi rozbuchanymi filmami.


Najwyżej rozbij sobie na dwa seanse, ja tak normalnie robię z dłuższymi filmami oglądanymi na chacie.

SuperSzturmowiec

@Mahjong jak rozbijam to potem długo mi schodzi - Rudobrodego juz miesiąc oglądam xD została końcówka z 30 min. Jutro muszę skończyć

Magnetar_Mike

Spoko wpis, kocham kino i kocham je bardziej:)

onlystat

@Mahjong dopiero teraz "Mgle" obejrzalas?! To swego rodzaju klasyk, jesli chodzi o plot twisty na koncu

Mahjong

@onlystat a zawsze jakoś omijałam ten film, nie kusił mnie seansem

Zaloguj się aby komentować

Musiałam zablokować tag film na wypoku. Już nie mam siły... Nikt nie patrzy na to z pozycji fana filmów, kinomana. Dla mnie to obrzydliwe co teraz się dzieje. Oby tu było lepiej, btw zaraz pyknę mały zestaw polecajkowy z #kinozmahjongiem

#filmy
Nedkely

Staraj się używać dużych społeczności na hejto, tagi tutaj to takie 2/10

Mahjong

@Nedkely o faktycznie, dzięki!

ErwinoRommelo

@Mahjong  ja dzisiaj po raz 20 odpalam https://www.imdb.com/title/tt0062229/ , jestem fanem Melvilla pozdrawiam milego kinowania przy sobotnim piwku.

Mahjong

@ErwinoRommelo jest piwko i kinowanie :)


zapisuje Melvilla

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
#kinozmahjongiem #kino #filmy

Żyć! - losy pewnej chińskiej rodziny na przestrzeni dekad. Jak komunizm i zmiany państwowe i społeczne (i kulturowe!) wpłynęły na historię Xu i jego rodziny. Ogląda się bardzo dobrze. To losy prostego człowieka i z takiej perspektywy widzimy targany zmianami świat zwykłych ludzi wchłoniętych przez system, czy sobie tego życzą czy nie.

Athena - dla mnie to czystego rodzaju film wojenny. Co prawda wojna zaczyna się od zwykłych zamieszek i na tej podstawie trwa fabuła, ale jednak jest to wojna. Która zmienia umysły przebywających w środku zdarzeń ludzi.

Pierwsza scena filmu trwa ponad 10 minut i jest niczym hiczkokowskie trzęsienie ziemi, potem jest tylko goręcej.

Wielka wolność - Franz Rogowski to dla mnie niezrozumiały fenomen. Facet ma fatalną dykcję i gdyby zaczynał karierę 20 lat temu to pewnie wyrzucaliby go z hukiem z każdego castingu. Ale na szczęście to zaledwie jedna cecha, a sam Rogowski dzisiaj to męska twarz europejskiego kina, rozchwytywany jak świeże bułeczki. Zapewne opus magnum póki co jego kariery jest właśnie Wielka Wolność.

Nasz bohater prosto z piekła obozu koncentracyjnego trafia po wojnie do więzienia za swoją orientację seksualną. Tam poznaje starszego od siebie mężczyznę, który jako jedyny poda mu przyjazną dłoń. Polecam nieprzekonanym, ambitne, fajne i przede wszystkim oglądalne kino.

Blue Bayou - losy Amerykanina, który przez państwo, do którego został sprowadzony (adoptowany z Korei) i gdzie się wychował i założył rodzinę. Tymczasem biuro imigracyjne wykorzystuje myk, że adoptowane dzieci z innych krajów nie zawsze mają z automatu obywatelstwo amerykańskie. W to wlicza się nasz bohater. Musi walczyć o pozostanie w kraju, który jest dla niego jedynym domem. Z Koreą łączy go tylko tajemnicze wspomnienie matki oraz jej list sprzed lat.

Ogólnie dobry film, pokazuje jak absurdalne bywa prawo i zarazem jak jest antyludzkie.

Matka Królów - bycie samotną matką czterech synów to nie jest łatwe zadanie nigdy, a tym bardziej w czasach wielu polityczno-społecznych zmian. Sztandarowy tytuł polskiego kina. Nie jest do końca superoglądywalny, bo to kino społeczne, obyczajowe. Ale dla miłośnika polskiego kina to wręcz obowiązek.

Women talking - w odizolowanej od reszty świata wspólnocie religijnej odbywa się brutalny proceder - młodzi mężczyźni nocami usypiają młode kobiety i brutalnie je gwałcą, to samo niestety spotyka również małe dziewczynki. Ostatecznie udaje się ustalić kto jest sprawcą i owi mężczyźni (również ze wspólnoty) trafiają do więzienia, z którego niebawem wyjdą po zapłaceniu kaucji. Mężczyźni stawiają przed kobietami warunek: albo wybaczą sprawcom albo muszą odejść ze wspólnoty.

Przez te dwa dni trwa walne zgromadzenie kobiet, które próbują ustalić wyjście z sytuacji.

Kino gadane, feministyczne. Niezła rozkmina o byciu człowiekiem i o tym co może być ważne w odczuciach: przebaczenie, miłość oraz kwestia moralności. Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy w odsłonie czysto kobiecej. Jak wyrwać się z kręgu brutalności? Czy jest na to odpowiedź? Może wystarczy obejrzeć ten film by ją znaleźć.
f7dbb64a-53b2-4528-8c16-c03c56942b6e
f489962d-1d4e-4873-9f37-0655c59bfa86
85470e9e-e683-493c-8877-60dacd29e35d
a359e7b5-9fd7-4190-b0ee-584dde1fd7fb

Zaloguj się aby komentować

Dziś polecajka serialowa od #kinozmahjongiem

#netflix #seriale

Naprawdę zacny ten polski serial "Infamia". Realizacyjnie kojarzy mi się z "Euforią", wszystko pięknie zrobione. Bardzo charyzmatyczna główna aktorka Zofia Jastrzębska, a świat polskich Romów pokazany od dwóch stron: tej bogatej i biednej, np. bogaci Romowie żyją w ogromnym domu, pełnym zdobień, zawsze ładnie ubrani,a ci biedni mieszkają w jakiś rozlatujących się chatach.

Najbardziej podobał mi się ten początkowy dysonans głównej bohaterki, 17-letniej Romki, która z rodziną wraca po latach z Walii do Polski i doświadcza na własnej skórze kultury i zasad społeczności romskiej, gdzie przecież przez ostatnie lata żyła sobie jak zwykła nastolatka. Po powrocie do Polski wszystko się zmienia.

Polecam. W każdym razie ja bawiłam się świetnie i uważam, że solidna jakość nie tylko na polskim ale i światowym rynku serialowym.
57d1871e-65a0-41d6-8223-3a9765f455be
Rebe-Szewach

Wpis co miesiąc, czy wróciłeś?

Mahjong

@Rebe-Szewach wpis dodaję jak coś znajdę lub obejrzę dobrego, albo jak się nazbiera kilka filmów

Rebe-Szewach

Pytam, bo masz tag dedykowany, stąd moje pytanie...

Zaloguj się aby komentować

#pszczoly #fotografia

ogródkowe pszczoły złapane na fotkę, leżę w słonecznie dni na hamaku obok malin i często je obserwuję i w końcu postanowiłam zrobić zdjęcie
e34e61a0-0fc2-47b2-a30f-6d6816dd4db3
Mahjong

@Suodka_Monia dziękuję :)

bojowonastawionaowca

@ Mahjong   pokaz jeszcze maliny

Mahjong

@ bojowonastawionaowca

69aa3355-f05b-4e12-b71c-31cc8bc5e341

Zaloguj się aby komentować

#tenis #sport #usopen #igaswiatek

Hejo! Robimy tenisowe bingo na US Open i szukamy propozycji (na obrazku jak wyglądało wimbledońskie bingo).

Jak ktoś jest chętny to czekamy na propozycje w komentarzach. Niestety nie będziemy wszystkich uwzględnić, ale liczymy, że będziecie się świetnie z nami bawić! - pozdrowienia z tenisowego diskordu

Jeśli ktoś chce dołączyć na nasz kanał dyskusyjny o tenisku- zapraszamy - na prive albo zapro w linku.

Ale jeśli nie chcecie obserwować binga na discordzie to na Hejto też postaramy się wrzucać regularnie pod powyższymi tagami

Link do DC tenisowego dla chętnych: https://discord.gg/bz2HSgP6j
a08d0657-2a17-41ba-b4e8-d1da481fdf7e
onlystat

@Mahjong Venus Williams ogrywa roztsawiona zawodnicze zeby dostac baty w 2 rundzie

Zaloguj się aby komentować

#biologia #pszczoly #nauka #ksiazki

Hej! Szukam książek popularnonaukowych o pszczołach: ich ewolucji, rozwoju, kulturze, budowie, życiu. Czysto biologiczna strona! Bo to, co znajduję to są takie "ogólniaki" z historycznymi anegdotami i także o pszczelarstwie. A mnie interesują te zwierzęta z czysto naukowej strony - stricte pszczoły i nic więcej.

Ciężko coś znaleźć, bo google wyławia właśnie same takie "ogólniaki" a mnie nie interesuje pszczelarstwo ani to jak kiedyś ludzie traktowali pszczoły i jakieś "ciekawostki historyczne".

Może ktoś zna dobrą książkę?
ddb93d0c-2bc9-4d48-97c7-1eaf24ffc250
onlystat

@Mahjong Honey Bee Biology - Brian R. Johnson

powinno pasowac

EDIT: To nie popularno-naukowa. Sorx

bojowonastawionaowca

@Mahjong może Fenomen Pszczół miodnych – Jurgen Tautz ?

Zaloguj się aby komentować

Polecajka od #kinozmahjongiem
#filmy #film
Do obejrzenia na #netflix

Filip - bardzo dobry polski film wleciał na platformę.
Film kilka miesięcy temu był w kinach, więc kogo ominął ten obraz teraz można nadrobić. Moim zdaniem warto: wartka historia, charyzmatyczny główny bohater, historyczna scenografia, młodzi i wspaniali aktorzy.

Opowieść oparto na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule, zapewne książka powstała też na podstawie osobistych przeżyć autora.

Eryk Kulm jr w roli głównej zabiera cały ekran!
65650cac-e667-447f-87d4-7260717b9300
eb201f8d-0e7c-4aea-b025-6e0ce9a671a3
a0c02bb7-360d-4a65-bfac-3e92df2b3393
48086993-4331-4758-9547-e7cc87991690
szymek

@Mahjong oglądałem, zgadzam się z opinią

Zaloguj się aby komentować

#kinozmahjongiem #kino #filmy #filmy #nowehoryzonty

Lecimy dalej z tym gównem

Cicha dziewczyna - opowieść o tym jak niespodziewana tymczasowa rodzina odmieni Cait, dziewczynkę, która jest popychadłem w domu i w szkole. Na wakacje zostaje odesłana do starszych ludzi, którzy są jej dalekimi krewnymi i zgodzili się by opiekować się dziewczynką. Tam nareszcie poznaje czym jest prawdziwa rodzina.

Młodziutka Catherine Clinch grająca główną rolę natychmiast weźmie serca widzów. 9/10, łezka poszła, kocham takie filmy.

Femme - bardzo energetyczne i dynamiczne kino. Jules uwielbia być dragqueen ale do czasu. Pewnego dnia po jednym ze swoich występów zostaje zaatakowany i brutalnie pobity przez młodego agresywnego typa. Dragqueenowe szaty kurzą się więc w szafie a Jules przeżywa swoisty ZSP i woli siedzieć w domu niż żyć jak kiedyś. Pewnego dnia w gejowskiej saunie spotyka swojego napastnika i zaczyna się gra Julesa pod zemstę.

https://youtu.be/zOrdsCsdV4o - zobaczcie zresztą trailer, który mniej więcej obrazuje jak wygląda cały film. Czyli oglądanie na "spiętej dupie" do samego końca. Polecam, 8,5/10.

Delikwenci - 25 lat w banku czy 3 lata w więzieniu - pyta jeden z bohaterów, gdy stawia drugiego przed wyborem uczestnictwa w szwindlu. Wybierz mądrze. Czasem jednak bywa, że żadne lata a te kawałki dni są najważniejsze. Nic dziwnego, że film dostał Grand Prix na tegorocznych Nowych Horyzontach.

Kapitan Faggotron ratuje świat - seans Nocnego Szaleństwa z przymrużeniem oka. Ksiądz Gaylord musi uratować świat zanim tajemniczy queer kosmici zamienią Ziemię w jego skrajnie gejowską wersję. Ojcu Gaylordowi pomoże winny mu przysługę Kapitan Faggotron, który w sumie nie miałby nic przeciwko takiej zmianie, ale no cóż, ma wobec ojca Gaylorda niespłacony dług. Queerowy do skrajności film, wybitnie śmieszny, chociaż w pewnym momencie dowcip staje się powtarzalny, ale film jest krótki, więc spokojnie można wybrechtać się do końca.

Czerwone niebo - czy ktoś widział bardziej hipsterski film na tych NH? Leon zjeżdża ze swoim przyjacielem na wieś koło morza, by tam dokonać ostatecznych poprawek nad swoją powieścią. Jednak okazuje się, że w domku zamieszkuje na wakacje także Nadja, która w ciągu dnia sprzedaje lody na promenadzie a wieczorami lubi sobie żyć jak to żyją młode dziewczyny w lecie. Leon ma z tym duży problem, i każdego dnia wychodzi z niego ogromne ego i buractwo, a jednak Nadja wciąż ma dla niego wiele cierpliwości. 8/10.

/tutaj pierwszy wpis o filmach z NH2023 - https://www.hejto.pl/wpis/kinozmahjongiem-kino-filmy-film-nowehoryzonty-kolejna-edycja-festiwalu-nowe-hory/
5dd637d9-3a67-44f2-81dd-1b3e6c5b3b74
3d49fc72-cc02-4975-b184-b96c3f6365ff
8fd056ac-a201-432c-8325-9db7f82eba31
b98bb6a6-2ffa-4f7f-9790-41a0f6c89967
954192f7-22f2-4737-99cb-644fcae6020f

Zaloguj się aby komentować

#kinozmahjongiem #kino #filmy #film #nowehoryzonty

Kolejna edycja Festiwalu Nowe Horyzonty za mną. Pod koniec byłam skrajnie wyczerpana, ale warto było. Oto kilka filmów wybranych przeze mnie z tych 46, które tam widziałam.

Blue Jean - sukces filmu Aftersun rozwalił system i z nor powychodziła cała masa kolejnych angielskich reżyserek. Widziałam całkiem sporo filmów tych kobiet na festiwalu i ogólnie każdy z nich był dobry. Ale najlepszy chyba był właśnie Blue Jean. Opowieść toczy się w końcówce lat 80. w Wielkiej Brytanii. Hasła konserwatystów o zakazie 'promocji' homoseksualizmu wpinają się w życie publiczne, i tak pochowani po kątach homoseksualiści czują się jeszcze bardziej zaszczuci niż wcześniej (czy czegoś nam to nie przypomina?). Główną bohaterką jest młoda nauczycielka WF-u, która nie ujawnia swojej orientacji, a wieczorami spotyka się ze swoją dziewczyną lub spędza czas w przyjaznym klubie. Wydaje się, że oprócz tego życiowego dysonansu, żyje się jej jakoś takoś. Problem pojawi się gdy w szkole zjawia się nowa uczennica, która także jest queer.

Ogólnie - czasy rządów Margaret Thatcher w rytmie popu. Ogląda się wybornie, bo wybory głównej bohaterki łatwo oceniać nam z perspektywy widza, a przecież nie każdy walczy od razu. Polecam 8,5/10.

Powoli - chyba taki lekki hit tegorocznego festiwalu, na tyle że rzucono dodatkowe seanse tego filmu na festiwalu. Historia ciepła o tym jak uczucie może zawiązać się między bardzo różnymi w swej seksualności ludźmi. I dać nadzieję na to, że to uczucie może przetrwać. On, tłumacz migowego, sympatyczny, empatyczny, aseksualny. Ona kipi seksualnością, życiem, tancerka. Wydaje się, że oboje pasują do siebie jak pięść do nosa, ale ostatecznie wchodzą w romantyczną relację.

Bardzo ciekawe spojrzenie na związek dwojga ludzi plus niecodzienna przecież reprezentacja aseksualności w filmie.

La chimera - To mój sztos tego festiwalu. Nie do końca miałam ochotę na to iść, bo poprzedni film Alice Rohrwacher "Szczęśliwy Lazzaro" oceniłam dobrze, ale jakoś hajpu nie miało to u mnie. Tymczasem opowieść o "grobodziejach", czyli o grupie rabującej starożytne groby dla pieniędzy niesie dla mnie ten cały włoski neorealizm na odpowiednie wody. Głównym "hero" tej grupy jest Arthur, który ma nosa (dosłownie!) do wyszukiwania miejsc na grabież. Jednak jego celem nie jest zarobek, a odnalezienie swojej Eurydyki. Włoscy mistrzowie we współczesnym kinie pewnie zrobiliby właśnie taki film o głębokiej żałobie. 9,5/10.

Lipstick on the glass - nowy film Kuby Czekaja. Tak się złożyło, że byłam na premierze. Z pompą, bo masa ludzi, kilka rzędów pozajmowanych dla ekipy, rodzin, sąsiadów i innych celebrytów. A sam film? Szmira totalna. Pretensjonalny bełkot w oprawie ubogiego Davida Lyncha. Widzowie gromkimi brawami bardziej nagradzali spot reklamowy o Wrocławiu, niż ten seans. Dałam 2/10 tylko dlatego, że muza dobra. Na następny film Czekaja czekać nie będę.

Księżniczka - Główna zasługa to pierwszoplanowa aktorka i jej koleżanki. Film o nigeryjskich "tirówkach" stojących na drodze za miastem, przy lesie. Miejsce akcji: Włochy. Ich relacje pomiędzy sobą, relacje pomiędzy nimi a klientami a wreszcie relacja pomiędzy główną bohaterką a sympatycznym Włochem, który jakby chciał przetransformować młodą prostytutkę na swoją dziewczynę, co okazuje się nierealne. To nie jest Pretty Woman.

Ale film nie jest dołujący, dziewczyny aż kipią życiem, mimo nędznego losu podrzędnych prostytutek. Wielka zasługa aktorek, nie wiem nawet czy to czasem nie naturszczyki, niestety nie znalazłam informacji na ten temat, ale jakoś nie widzę innej możliwości. 8,5/10.

Retrospektywa Satyajita Raya . Trylogię zostawiłam do nadrobienia, bo i tak jest łatwo do obejrzenia online. Tymczasem zaliczyłam:

  • Odległy grom
  • Dom i świat
  • Samotna żona
  • Tchórz
  • Idol
  • Gość

Wszystkie filmy te oceniam bardzo wysoko, ale chyba najbardziej podobał mi się z tego zestawu Idol, który jakby koresponduje z kawalerowiczowskim Pociągiem.

Jeśli ktoś chce się spytać o festiwal albo jakiś konkretny film - zapraszam, może akurat oglądałam
9de1deae-958a-46e1-b292-92695d8c8a70
d7e2e68b-7f5c-4f25-89d4-c5e3f5dfcd5c
1aaaa245-85ef-4738-a71d-db400e3506c5
feb2264b-ae25-4d64-b182-0fde030e6c4d
Passpy

@Mahjong wpis dodany do ulubionych. Będę do niego wracał

Zaloguj się aby komentować

#fotografia
Hej, szukam dobrego aparatu cyfrowego kompaktowego, który zmieści się do kieszeni. Dużo jeżdżę rowerem i czasem żal patrzeć na jakość zdjęć telefonem, a widoki są zacne na tripach i właśnie pomyślałam o kompakcie.
Koleżanka polecała mi Canon PowerShot SX740 HS, ale nigdzie nie można go dostać. Jest coś podobnego co przyda mi się na wyprawy? Dobry zoom chyba zaletą, by złapać jakieś zwierzątko z dala czy coś.
Polećcie coś, bo jest tego sporo i już się gubię.
Kubilaj_Khan

Nowe smartfony robia dobre zdjęcia. Kompaktowy aparat to nic specjalnego. Miałem canona M50 z odchylanym ekranem, wymiennymi obiektywami i wejściem na mikrofon, używałem go do krecenia filmów na yt. Byl spoko do filmow ale zdjęcia zbliżone do tych z telefonu.

Konto_serwisowe

Może masz zły telefon po prostu... Tak czy inaczej nie podałeś pułapu cenowego. Kiedyś Canon miał fajną serię G bodajże, to były takie małe, ale dobre aparaty. Może jeszcze je robią.

Mahjong

@Konto_serwisowe 2k-3K max

Mahjong

@Konto_serwisowe są takie, np ten ma dobre recenzje: Canon PowerShot G7 X Mark II

ApexPredator

Sprawdź sobie Fuji XF10 i Ricoh GR III.

Zaloguj się aby komentować

W ciągu dwóch dni nasza rodzina straciła przyjaciółkę- Melę. Kota przykładnego, który wiedział gdzie co i jak i nie mówię o kuwecie tylko o tym jak ten kot odczytywał nasze emocje i jak się do nich chciał dostosowywać -bardzo lubiła nam pokazywać jak bardzo nas lubi. Kotek kochał spacery na ogródek i kochał moją mamę, która wzięła ją do domu, bo akurat właściciel-sąsiedzi nie mogli.
Zresztą po krótkiej gadce Mela po prostu z czasem zamieszkała u mojej mamy. Mieszkam w tym samym domu więc automatycznie raz na jakiś czas spotykałam się z tym kotem tak czy siak. Z czasem wytworzyła się między nami przyjaźń, mną i Melą (nie boję się tak nazywać relacji człowieka ze zwierzęciem, wiem, że to było TO).
Niestety w pewnym momencie kotek zaczęła mieć problemy zdrowotne, jeździłam z mamą z nią do weta, ostatecznie okazało się to dość szybko postępującą śmiertelną chorobą i wczoraj musiałyśmy się z tym pogodzić, dziękuję pani weterynarz, która mocno zaangażowała się w ratowanie Meli. Mela odeszła w lecznicy mimo reanimacji. My z mamą pocieszamy się trochę tym, że dzień przed Mela poszła na kontrolowany spacer po ogródku, chodziła sobie po trawce, chłeptała wodę ze stawku, jak zobaczyła mnie na ławce od razu wpadła się miziać a potem poszła położyć się pod swój ulubiony krzaczek. Spędziła miło swój ostatni dzień, tak jak chciała.
Potem ze względu na postępujący stan musiałyśmy zostawić Melę w lecznicy. Rano zadzwoniła pani wet i wiadomość zostawiła nas w żałobie. Mela mimo opieki nie przeżyła.
Moja mama i ja bardzo cierpimy. I wiecie co usłyszeliśmy od własnej rodziny? (nie minęło jeszcze 48 h od śmierci Meli). że przesadzamy, że gęsta atmosfera i nie chcą z nami być.
Ktoś może to nazwie bambinizmem. Ależ proszę bardzo. Niestety, takie słowa nie zmieniają smutku i żalu w sercu. Ja tam empatii od ludzi nie wymagam, i tak pójdę popłaczę w kącie i chuj, ale czemu tak traktują moją mamę wiedząc, jak mocno zaangażowała się w pomoc temu kotu i jak mocno kochała Melę?
#koty #pokazkota #zwierzaczki
190acd66-fa9e-419a-8a4a-5f6ae4ae78bb
slawek-borowy

Masz prawo do emocji, nie musisz się z nimi obnosić, ale jeśli otoczenie tego nie akceptuje, to trzeba zrewidować oczekiwania i może zredukować komunikację, przynajmniej czasowo.

Też musiałem pożegnać chorego kota i taki spacer po ogrodzie który on też zaliczył, to jest wyjątkowa rzecz. Pamiętaj o czasie który razem spędziliście, na pewno była Wam za to wdzięczna.


Dziś znalazłem martwą kotkę w trawie, chyba samochód. Miała obrożę więc na pewno i właściciela. I naszło mnie, że móc się pożegnać z pupilem, to jest bezcenne.

Pawelvk

@Mahjong bardzo mi przykro to czytać, Mela z pewnością miała u was kochający dom. Tulimy

poprostushadi

@Mahjong Trzymaj się tam, pozwól sobie na emocje i wypłakanie się.

Po mojej kotce przez tydzień nie mogłem dojść do siebie, potem jednak pamięć się zaciera, emocje opadają, ale niestety smutek pozostaje. W moim przypadku pomogła adopcja kolejnego kociaka ze schroniska. O wiele łatwiej przychodzi przekierowanie emocji na nowego futrzaka.

Zaloguj się aby komentować

#seriale #zwierzeta #netflix #przyroda #nauka
Polecam gorąco miniserial dokumentalny na Netfliksie "Imperium szympansów". Super realizacja, a same losy dwóch grup szympansów ogląda się niczym kolejny odcinek "Sukcesji".
W roli narratora usłyszymy znanego aktora Mahershale Ali, który świetnie się sprawdza i dodaje klimatu.
2e2efd60-ae82-40e3-b1e3-23b4c473ef03
Basement-Chad

To jakiś dokument o kibicach?

Gepard_z_Libii

@Mahjong Ciekawe może być.

Przypomniał mi się film dokumentalny o małpach które dosłownie urządziły wojnę.

Nie pamiętam jak ten film się nazywał.

Były tam dwa stada szympków i ich terytoria zaczęły nachodzić na siebie i się zaczęło.

Czystki, gwałty i porwania zupełnie jak u ludzi.

Sahelantrop

@Gepard_z_Libii W historii pokazanej w tym dokumencie też ostatecznie dochodzi do wojny. Ale wcześniej oglądamy zabójstwo, polityczne utarczki i codzienne troski społeczności cholernie do nas podobnej. W każdym razie jest to z pewnością jeden z najlepiej zrealizowanych dokumentów przyrodniczych. A jeśli chodzi o szympansy, dla mnie numer jeden. Są w nim takie ujęcia, że w pewnym momencie zatrzymałem film i zacząłem szukać w necie informacji, czy to na pewno dokument, czy może sprawnie zrealizowane CGI. Szczerze polecam. Najlepiej w połączeniu z książkami Jane Goodall i Frans'a de Waal.

Basement-Chad

Obejrzałem wczoraj 2 odcinki. Genialne zdjęcia, muzyka, ciekawa narracja. Robi wrażenie. Ale sam scenariusz trochę za bardzo bambinistyczny. Widać ewidentnie, że autorom bardzo zależy na ocieplaniu wizerunku szympansów i pokazaniu ich jako łagodnych i mądrych stworzonek praktycznie nie różniących sie od ludzi. Wszystkie agresywne i brutalne sceny ocenzurowane do maksimum, w ogóle przemilczane kwestie takie jak brutalne gwałty, mordowanie dzieci, rozszarpywanie żywcem schwytanej zwierzyny, bezwzględna walka o dominacje w stadzie itp.

Mahjong

@Basement-Chad Podejrzewam, że to kwestia dotarcia do widzów w każdym wieku. Coś za coś, niestety. Albo ogląda każdy albo tylko dla dorosłych.

Basement-Chad

@Mahjong Trudno powiedzieć co motywowało autorów scenariusza. Mi w każdym razie takie lukrowanie przekazu w filmach przyrodniczych mocno przeszkadza. Życie zwierząt jest bezduszne, brutalne i potworne, a tutaj ewidentnie próbuje się przedstawiać wszystko w konwencji utopijnego tropikalnego raju. Mam wrażenie, że celowo pomija się wiele scen po to żeby widz nie stracił sympatii do postaci spersonifikowanych małp.

Zaloguj się aby komentować

#kinozmahjongiem #kino #filmy #film
Polskie kino w natarciu! Prawie same klasyki
Wilcze Echa - czystej klasy polski western. Obok "Prawa i Pięści" oczywiście, bo czymże różnią się rejony Polski zaraz po wojnie od pionierskiej Ameryki? W sensie rodzenia się prawa i korzystających na tym opryszków - o to się rozchodzi. Tyle, że Wilcze Echa nie niosą "ech" westernu, ale po prostu ten film jest westernem i tego nie ukrywa! Sam film do obejrzenia jest super, świetna muzyka Kilara dodaje wspaniałego klimatu, czekam z niecierpliwością aż odnowią ten film cyfrowo to już w ogóle będzie sztos!
Posłuchajcie sobie tego kawałka chociażby: https://youtu.be/WSgNvXOggFQ
Smarkula - bardzo mi siedzi ta w sumie lekka i przyjemna (?) komedia w głowie. Głównie z powodu tego jaką wymowę ma końcówka filmu. Mi nie pasuje to, może jestem zryta przez lewactwo czy inne gówno, ale nie odczułam TEGO w czasie filmu co ma się wydarzyć, no może pod koniec już tak.
Spoilers!!!!
! Nie podoba mnie się, że film o dwóch doczepianych ojcach nastoletniego podlotka, panny takiej co jest w okresie przejściowym z dzieciaka na kobietę lub dorosłą dziewczynę może bardziej - kończy się tym, że jeden z tych ojców odczytuje uczucia młodej i niby że to jest szczęśliwe zakończenie. Dla mnie to nie jest szczęśliwe zakończenie, że koleś co jest minimum z 20 lat starszy tatusiował dziewczynie by zaraz po tym jak skończyła maturę widzieć ją w innym świetle. Wiem, że takie rzeczy się dzieją na świecie - vide przykład Woodyego Allena, a nie wymagałabym takich rzeczy po lekkiej w założeniu komedii polskiej z 1963 roku.
Jednak gdyby odczepić z myśli to powyższe to "Smarkula" jako komedia nie rozczarowuje a wręcz przeciwnie, ileż razy wybuchałam niespodziewanym śmiechem - ciężko mi zliczyć!
Jako ciekawostka: W głównej roli wystąpiła Anna Prucnal, tu debiutantka a w przyszłości gwiazda francuskiej piosenki i filmu Federica Felliniego Miasto kobiet z 1980 roku.
Gangsterzy i filantropi - dwie fajne opowiastki o przestępcach: pierwsza faktycznie o gangsterach, którzy układają precyzyjny plan napadu i o pewnym chemiku, który niespodziewanie znajduje dość nieoczekiwaną fuchę (polski Breaking Bad z 1962 roku? no nie do końca, ale takie popkulturalne nałożenia same podsuwają się pod nos). Co tu dużo mówić? Świetny film, świetne obie opowiastki, choć ta o gangsterach ma coś czego nie ma ta o chemiku - wspaniałego Gustawa Holoubka jako wielkiego intelektualistę i głowę napadu.
2545ca0f-8564-4ed7-9a41-150a07ecfa34
08adf615-7790-4769-a5aa-65362089232a
a5668507-4f53-4683-a7ac-5ea6f5347046
#kinozmahjongiem #kino #film #filmy
Koniec opierdalania, czas opisać co widziałam ostatnio. A było tego sporo duuuuużo ZŁOTA!!!!
Wesele - reż. Andrzej Wajda. Boshe filmowy, jaki to cięzki film, pewnie głównie przez ogólne wartwy polityczne, które pasują jak ulał do większości czasów, niestety też dzisiejszych. Ale jeśli kogoś to odstrasza to i tak polecam chociaz połowę filmu wytrzymać, bo gdy orszak weselny kończy drogę i zaczyna się impreza to możemy być świadkami audiowizualnej uczty, zmontowanej wprost perfekcyjnie. Widz sam czuje się jakby był spóźnionym gościem i wpadł wprost w wiejską zabawę, a gdy odchylisz usta od alkoholu a kończyny od tańcowania to możesz przystanąć by podyskutować z miejską inteligencją. Im dalej w akcję tym ciężej się dzieje, bo zmory/zwidy bohaterów zaproszone na wesele dodają posmaku lekkiego surrealizmu, chociaż mają być przecież właśnie lustrem rzeczywistości.
Jadzia - powiem szczerze, nie sądziłam, że staropolska komedia pomyłek z 1936 roku będzie tak śmieszna, taka rozczulająca w swej pomyłkowatości. Istna zabawa! Polecam każdemu, humor polskiej klasy średniej sprzed wojny sięga naprawdę wyżyn. Właściwie lepszej komedii, na której tyle razy bym się zaśmiała to nie widziałam od dawna!
Rysopis - reż. Jerzy Skolimowski.
Walkower - kto nie widział skolimowskiej trylogii to tez niech nadrabia. Ogólnie filmy pana Jerzego z tego okresu (czyli jeszcze Bariera i Ręce do góry) są bardzo ważne i znakomite, ale chyba właśnie najlepiej bronią się te dwa pierwsze bikiniarskie "Rysopis" i "Walkower", ze złotymi dialogami ("panie gdyby to był facet to bym jej...."). Podróże głownego bohatera pomiędzy scenami i ludźmi. Niesamowite jak świetnie dalej się ogląda te filmy, nawet dziś, gdy niejeden wajdowski film trzeba brać z nakładką poprawczą czasów, tak Rysopis i Walkower wydają się brzmieć tak samo silnie, zapewne dlatego, że głowy młodych niezdecydowanych acz intelektem błyszczących młodych ludzi wciąż jest co nie miara. Polecam gorąco, to są bardzo młodzieżowe/studenckie filmy o ludziach, którzy krążą po życiu i wydaje im się, że zaraz powinni być uberdorośli, ale wciąż nie potrafią i na przekór losowi szukają własnej drogi.
Skanerzy - film Davida Cronenrberga z 1981 roku. Nie wiem co napisać o tym filmie, ale ogląda się wybornie, dla fanów pojebanego SF w wykonaniu Cronenberga rzecz wręcz obowiązkowa.
Soni - wydawać by się mogło wg opisu z filmwebu, że to będzie typowa kryminalna podróż za złoczyńcą, tylko w innych realiach kulturowo-geograficznych, a tymczasem to opowieść o feminizmie, o współpracy i zrozumieniu. Znak jakości dostaje ten film, ale nie dlatego, że jest jakiś super w sensie fabuły czy wizualnym, ale za feministyczny wydźwięk, który nadaje się do rozpatrywania ale na pewno nie ogólnie, bo na szczęście takie kwestie, które zaznacza film, w zachodnich państwach są uregulowane lub po prostu nie istnieją, bo nie mają sensu. Natomiast w wielkim mieście Delphi wciąż istnieją takie problemy.
Aria dla atlety - spodziewałam się magii opowieści, fizycznej walki, która mnie przydusi niczym zapaśnicze uściski. Zamiast tego mamy zwykłą historię, która stara się urastać do miana wielkiej. Można obejrzeć, kto lubi fabuły od zera do bohatera to nie będzie się nudził. Niestety, ten film więcej jakoś nie miał do zaoferowania. O wiele lepiej wypada nowszy "Zaułek koszmarów", gdzie podobny motyw i podobne środowisko.
Nietolerancja - zachęcona krótkim esejem Pauline Kael o twórczości D.W. Griffitha sięgnęłam po jego drugie największe dzieło po "Narodzinach narodu". Można w sumie powiedzieć, że to bardzo kobiecy film, bo głównymi bohaterkami z czterech epizodów są trzy kobiety. Cztery epizody, współczesne, czyli pewnie lata 1910-1916, Francja w czasach scysji z Hugenotami, czasy Jezusa oraz imponujące czasy końcówki Babilonu. Z tych czterech historii dwie mnie bardzo grzały: czasy współczesne, fabryki, czasy początków mafii, tragiczna rodzinna historia pod koniec pełna wielkich emocji, podskakiwałam jak szalona czekając czy uda się uratować życie jednego z bohaterów, i druga opus magnum Griffitha chyba - czyli babilońska historia, która chyba w sensie fabularnym nie ma aż takiego znaczenia, ale wizualność, potężny rozmach jak na tamte czasy - to chyba był tamtejszy Avatar efektów, montazu, nie wiem jak to nazwać, ale ogląda się z szeroko otwartymi oczami szturm i oblężenie Babilonu, sceny wręcz nieziemskie, aż cięzko uwierzyć że to film z 1916 roku!
3c366fa8-9d9d-4401-9be5-9c0aff265993
b5b0f4a4-1878-4167-a749-9a852edf5582
5ce26196-c709-4700-9e48-bffbc2708db0
bb5e6254-65e4-4d23-8cd1-579c55c9b3c0
Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany

@Mahjong a czemu dołaczyłes zdjecie z "Niewinnych czarodziejów"?

Mahjong

@DidzejJB skanerzy = scanners

Soni = Soni

nietolerancja = intolerance


git?


są linki do filmweb tam można sprawdzić wszystko mniej więcej i rok produkcji i tytul oryginalny jakby co

Mahjong

@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany to z NC? pewnie mlody skolimowski mnie zmylił xd

Mahjong

@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany no tak farbowany Łomnicki na motorku w tle xD, szkoda, że nie można edytować wpisu by podmienić fotę, no ale cóż, większych szkód niż moja duma filmowa nie zanotowano xD

Zaloguj się aby komentować

#kinozmahjongiem #kino #filmy
Ostatnio inne rzeczy zajmują mi wolny czas, ale staram się i tak regularnie coś oglądać. Oto taki miszmasz z ostatnich dwóch tygodni.
Babilon - reż. Damien Chazelle. Podobno ten film albo się kocha albo nienawidzi. No to ja jestem z tych pierwszych, bo bawiłam się znakomicie. Ramka czasowa wyjęta z dziejów Hollywood wyrywa nas z kapci i przenosi do świata gdzie chaos, bohema i podwaliny pod fabrykę filmów mieszają się ze sobą i tworzą przygodę, której nie da się zapomnieć. To ciekawe, że rycząc jak dziecko na Fabelmanach Spielberga po paru dniach nie potrafiłam już sobie przypomnieć większości scen z tego filmu, tymczasem Babilon jest dynamiczny, kolorowy i mitomański w tym uroczym nadaniu, że przymykamy oczy bo liczy się coś innego. Film zabawa i tak go traktuję. Zabawa o kinie.
Czarna Pantera - powrót do marvelowskich produkcji po wielu latach. No i coś czuję, że znowu nie włączę kolejnego marvela przez następną dekadę. Chciałam sprawdzić ten film bo od studiów interesuję się tak ździebko kulturą afroamerykańską, a wielu wspomina, że CP w tym aspekcie to gamechanger w kulturze masowej. Możliwe, że tak, bo pierwsza połowa filmu jest miła dla oka, dużo się dzieje, poznajemy świat i postaci. A potem z subtelnością kija bejsbolowego zostajemy wpierdoleni w wir akcji. Dla mnie natłok akcji był zbyt duży i odliczałam tylko czas do końca.
Fabelmanowie - rozczulająca laurka dla kina z autobiograficznym drygiem. Świetny, poprawny film. Naprawdę solidne kino. Ale czy coś więcej? Trudno mi orzec.
Dusiciel z Bostonu - myślałam, że to będzie interesujący film, skoro na faktach, do tego seryjny morderca. W to się bawić! I bawiłam się, tylko że połknęłam film i równie szybko go wyplułam.
Nowicjat - nie wiedziałam czego się spodziewać, chociaż już opis wszystko wyjaśnia. Starałam się przez cały film znaleźć parę odpowiedzi na to czemu ludzie zamykają się na całe życie w zakonie i trochę tam wyjaśnień odnalazłam. Duch "straty wiary" unosi się nad filmem subtelnie, czyny bowiem zabijają każdą myśl. Bardzo dobrze zrealizowane kino, aktorsko jest git, Melissa Leo jako przełożona zawłaszcza ekran. Bardzo interesujący obraz, pokazujący nam jak różne motywy kierują dziewczynami, które udają się do zakonu. Godny polecania film, chociaż żadne to arcydzieło.
Świat Apu - nie ma to jak rozpocząć oglądanie trylogii od ostatniej części. Po prostu nie wiedziałam, że ten film to jakaś część trylogii, a w filmie nie widziałam też zbyt wielu znaków o wcześniejszej historii bohatera. Ogólnie obejrzałam to bez tej wiedzy i oglądało mi się mimo tego dobrze. Bardzo ludzka historia, o samotności, o związku i trudnościami z poczuciem straty. Początek filmu ciągnął mi się i mało brakowało żebym nie obejrzała do końca, ale potem z każdą minutą historia absorbuje i wciska w fotel wywołując lekkie drżenie serca i powiek.
e4acbd40-4d64-4479-8a08-40231f303a1c

Zaloguj się aby komentować

Wy myślicie, że memy z papajem i dokumenty o zamiataniu pedofilii pod dywan są kontrowersyjne? To zobaczcie sobie film kontrowersyjny zapewne i do dziś - Diabły z 1971 roku. Wystarczy zerknąć na trailer by zrozumieć czemu kontrowersyjny. BTW to historia oparta w pewien sposób na prawdziwej historii - na podstawie tych wydarzeń z opowiadania Iwaszkewicza powstał też film "Matka Joanna od aniołów" Jerzego Kawalerowicza.
Fabuła "Diabłów": wyobraźcie sobie wiek XVIII i księdza, który uważa, że Boga można odnaleźć poprzez rozkosze cielesne. Niezła wymówka, by korzystać z uroków seksualnych młodych dziewczyn. Ale z czasem nasz księżulek się zakochuje i żeni się ze swoją wybranką. To wszystko urąga kościołowi. Wykorzystując obsesję zakonnic, które dosłownie dostają ekstatycznego świra na same nazwisko księdza, jego przeciwnicy próbują doprowadzić do jego upadku.
Ciekawostka z filmwebu: Film "Diabły" został zakazany we Włoszech, a odtwórcom głównych ról groziło trzy lata pozbawienia wolności, jeśli przekroczą granice tego kraju.
W każdym razie bez względu na pobudki oglądania "Diabły" to kino bardzo dobre i jeśli nie razi was przemoc, przeróżne formy seksu, tortury i ogólna obsceniczność to bardzo polecam!
https://youtu.be/DC_Z4I62e5Y
#filmy #kino #kinozmahjongiem
0ad7059b-18ce-4c79-a594-1b2bb7bcc96e