Zdjęcie w tle
schweppess

schweppess

Gruba ryba
  • 1183wpisy
  • 829komentarzy
Uchwycona w świetle podczerwonym Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba galaktyka spiralna M66, która wraz z M65 i NGC 3628 tworzy tak zwany Tryplet w Lwie. Przez wpływ pozostałych galaktyk z grupy M66 ma parę ciekawych cech: posiada asymetryczne ramiona spiralne, a duża część materiału skoncentrowana jest w centrum.

#astrofotografia #kosmos
63a3c130-3dc9-4cb1-a6a3-3fde95ecc73c
daniel-czajka

Fotomontaż na zielonym tle

Zaloguj się aby komentować

29 sierpnia 1988 roku nakładem Noise Records ukazał się album niemieckiej formacji powermetalowej Helloween zatytułowany Keeper of the Seven Keys Part II'. Był on kontynuacją części pierwszej, która ukazała się rok wcześniej. Podobnie jak na wspomnianej poprzedniczce, dostajemy tu całkiem sporo nośnych hiciorów - mamy następujący po intrze rozpędzone Eagle Fly Free, obdarzony zabawnym tekstem Dr Stein, March of Time czy wreszcie jeden z największych przebojów, ujmujący świetnymi melodiami i partią solową I Want Out. Jest wreszcie kolejna epicka kompozycja w dorobku grupy, trwająca ponad 13 minut Keeper Of The Seven Keys. Dodajmy do tego bardzo dobrze brzmienie i dostajemy w rezultacie płytę, która jest klasykiem gatunku i chyba ostatnią godną uwagi pozycją w dorobku Helloween.

https://www.youtube.com/watch?v=FjV8SHjHvHk

#muzyka #metal #powermetal #tegodniawmetalu
Kremovka

Halloween - nie słucham ale szanuję

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Położone w Parku Narodowym Banff w południowo-zachodniej części prowincji Alberta w Kanadzie jezioro Peyto znajduje się na wysokości 1860 m n.p.m. Intensywna barwa wód w okresie letnim to zasługa spływających z pobliskiego lodowca pyłów, w których odbijają się promienie słoneczne, dając piękny kolor.

Fotograf:
wss1252

#fotografia #kanada #earthporn
5e836192-de95-49ee-8c11-f08f6118dd97
Dzawny

Byłem tam. Robi wrażenie ten kolor. Ciekawe czy lodowiec jeszcze dycha i można dalej tymi terenowymi autobusami pojechać na wycieczkę po nim.

nocnyfilm

Masz na myśli te wycieczki ruszające z przełęczy na lodowiec Columbia/Athabasca? Wygląda na to że tak.

Zaloguj się aby komentować

Mgławica Pistacjowa (Pistachio), odkryta niedawno przez dwóch astronomów-amatorów, BrayaFallsa i Chestera Hall-Fernandeza. Wykorzystali obserwatorium tego pierwszego pana w Namibii, by stworzyć 70-godzinną ekspozycję. Przypuszcza się, że mgławica ta znajduje się około 50 000 lat świetlnych od Ziemi i fizycznie rozciąga się na 290 lat świetlnych.

https://petapixel.com/2023/08/11/how-two-astrophotographers-discovered-a-new-nebula/

#astrofotografia #kosmos
f4c4cf61-aa5e-4902-8f61-a6143f20c062
Atexor

@schweppess mnie najbardziej zadziwia nie dam fakt, że coś odkryli, zwłaszcza amatorzy ale skąd wiedzą że odkryli coś nowego. W kosmosie jest w kosmos (hehe) różnych obiektów, więc skąd wiadomo że patrzą na coś co nie zostało do tej pory sklasyfikowane? Tym bardziej mając Hubbla, Webba i inne profesjonalne teleskopy w przestrzeni kosmicznej, nie mówiąc o ziemskich.

Zaloguj się aby komentować

25 sierpnia 1991 roku zadebiutował w Grand Prix Belgii Michael Schumacher, zastępując mającego problemy z prawem Bertranda Gachota, kierowcę zespołu Jordan. Tor w Spa Niemiec poznał, objeżdżając go składanym rowerem. W kwalifikacjach zajął świetne 7 miejsce, najwyższe dla ekipy, jednak pomimo świetnego startu zakończył rywalizację wskutek awarii sprzęgła.

https://www.youtube.com/watch?v=0idgnlPltPw

#f1 #f1porn
8ff0f7d3-197f-4880-bf59-daa4730592b4
tomwolf

@schweppess kurde... w sumie ciekawe co u Schumachera, czy żyje, czy nie żyje, pojawiały się ostatnio jakieś informacje na jego temat? Strasznie szkoda chłopa :((

Zaloguj się aby komentować

518 + 1 = 519

Tytuł: Ostateczne rozwiązanie
Autor: Robert J. Szmidt
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Znak Horyzont
ISBN: 9788324079414
Liczba stron: 384

Umierający 8 listopada 1939 roku w wyniku wybuchu bomby Adolf Hitler i obejmujący stery Heinrich Himmler zaciekawiły mnie na tyle, że postanowiłem sięgnąć po tę pozycję Roberta J. Szmidta. Główny protagonista, agent polskiego wywiadu Jan Kozielewski ma za zadanie zdobyć informację na temat tego, co dzieje się z Żydami i czy faktycznie Niemcy po śmierci austriackiego malarza porzucili plan ich eksterminacji.

Choć w rubryce na lubimyczytac.pl stoi w gatunku fantasy/sci-fi, to tych elementów jest bardzo mało. W zasadzie pomijając tą otoczkę alternatywnej historii, nie uświadczymy tu żadnych nienaturalnych elementów. Ostateczne rozwiązanie to po prostu pozycja przygodowo-szpiegowska.
Wspomniany tak zwany setting może fanom historii przypaść do gustu, tym bardziej, że sporo tu odwołań i nawiązań do prawdziwych postaci i miejsc. Sama wizja konsekwencji rządów Himmlera jest nakreślona w interesujący sposób. Sam wspomniany przywódca jest opisywany jako postać przebiegła, a zarazem bezduszna i niezwykle cyniczna. Środki, jakich używa, by kontynuować to, co postanowił Hitler, są jednak bardziej wyrachowane, subtelniejsze i użyte w sposób bardziej inteligentny. Tym samym autor książki sugeruje, że śmierć Adolfa nie sprawiłaby, że świat stałby się wolny od nazizmu. Albowiem to nie on sam stał za nazistowską doktryną, a po prostu spora część ludzi, aprobujących poczynania władzy.

Z tą książką mam jeden, ale dość spory problem. Otóż tempo akcji na przestrzeni całej powieści jest nierówne. Z jednej strony mamy momenty napakowane akcją, zaś z drugiej zdarzają się dłużyzny, a historia staje się monotonna, przez potęgujące to wrażenie rozwlekłe opisy. Natomiast jako że lubię pisać w swoich postach o zakończeniach, tak i tu wspomnę, że nad wyraz podobało mi się i nawet mnie zaskoczyło. Tak więc pomimo tej bolączki Ostateczne rozwiązanie to całkiem ciekawa pozycja.

#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto
8020e1f4-5762-41f5-a620-0154e8bfb5d3
smierdakow

@schweppess jak się kończy wszystko?

schweppess

@smierdakow zachęcam do przeczytania Nie będę spojlerował, ale napiszę tylko, że nie jest to taka trywialna historyjka rodem z taniego filmu sensacyjnego.


PS. Teraz widzę, że nie dałem oceny. Takie 7/10 bym dał.

jonas

@schweppess Mam nadzieję, że będzie to lepsze niż "Szczury Wrocławia" tegoż autora. W sumie trudno napisać coś gorszego.

m_._b

@jonas on napisał tez coś w uniwersum metro - dawno czytałem i pamietam jedynie, ze to była jedna z najgorszych książek jakie czytałem. Koszmar.

Ziemniak

Z 15 lat temu czytałem Apokalipsę według Pana Jana Szmidta. Wspominam dobrze, ale nie wiem czy dobrze się zestarzało 😀

Ciekawe pomysły ma na książki, chętnie przeczytam.

Ostatnio trafiłem na cykl pola dawno zapomnianych bitew, nie jest to coś na hugo i niebule, ale imho czyta sie bardzo przyjemnie jak na space operę

Zaloguj się aby komentować

55 lat kończy dziś gitarzysta thrashmetalowej formacji z Brazylii Sepultura, Andreas Kisser. Jeden z moich ulubionych wiosłowych, gość o niesamowitych umiejętnościach grania zarówno na gitarze elektrycznej, jak i akustycznej (niesamowite Jasco z Roots choćby), który sprawił, że nazwa Sepultura stała się rozpoznawalną marką w świecie muzyki metalowej.

Przy okazji dorzucę moją ulubioną solówkę tego Pana, coś po prostu niesamowitego:
https://youtu.be/i3LrlofH9M0?si=rQI9TSVl-dgvH1jm&t=176

#muzyka #metal #sepultura #tegodniawmetalu
6d9e27d1-5ba0-4097-b71d-42127bc2bf31

Zaloguj się aby komentować

Ayrton Senna z trofeum po zwycięstwie w Grand Prix Europu w Donington w 1993 roku. To wtedy na pierwszym okrążeniu deszczowego wyścigu znajdujący się na piątej pozycji (po starcie spadł na nią z czwartej lokaty) Brazylijczyk wyprzedził czterech kierowców (w tym Alaina Prosta) i rozpoczął jazdę po zwycięstwo. Często wyczyn ten jest określany mianem najlepszego okrążenia w historii Formuły 1.

#f1 #f1porn
e338a61f-731b-4c1e-99b3-babc04cbc224

Zaloguj się aby komentować