Zaloguj się aby komentować
Havelock_Vetinari
- 700wpisy
- 3562komentarzy
Lord Vetinari, Patrycjusz Hejto, Głowa Hejto, Tyran Hejto
[PRZECIEK]
Mam pewne informację związane z rozwojem @hejto. Dokonałem rekonesansu i tu przynoszę Wam parę 'skrinów'.
Co przyniesie ciekawego?
Między innymi - rangi, osiągnięcia, konkursy rożnego rodzaju, nie tylko za nagrody materialne, ale i podobno tytuły przyznawane czasowo, nowe przejrzyste menu, które uprzyjemni korzystanie z serwisu.
Mnóstwo poprawek i ulepszeń, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, oraz długo wyczekiwana dokumentacja HEJTO API.
Kiedy Aktualizacja?
Chodzą plotki, że dziś po południu! Bądźcie czujni!
@Mia I ja mam taką nadzieję
ważne, że do przodu ^^
@Havelock_Vetinari fajna by byla mozliwosc przestawiania okien bocznych ala klocki, albo calkowite ukrycie
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=jb8fgczpcdo&list=PLQLkZlu6_DDNQa0dLQ-S4ZE26L92NQ4bC
Jeśli interesujesz się pszczelarstwem, dodaj społeczność do obserwowanych!
Zaloguj się aby komentować
Zostań Patronem Hejto i tylko dla Patronów
- Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
- Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
- Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
- Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
https://www.youtube.com/watch?v=JB0A8Me8EKk
Widzę kolejna osoba odkryła Nomadic Ambience to się cieszę mimo łez.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@Admiral tak jest
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=4OorOGcPm-U&t=2s
@Havelock_Vetinari Kurde, coś czuję, że na moim sprzęcie to raczej nie pociągnie
@lubieplackijohn Będziesz musiał zainwestować odrobinkę kasy ;d
@Havelock_Vetinari Za hajs z hejto baluj xD
Zaloguj się aby komentować
Taka opowieść na pewno pojawi się w nadchodzący weekend.
Nie chcę zdradzać szczegółów, ale i tym razem będę opisywał ciekawe wydarzenie które miały miejscem daleko od nas, zapisując się na kartach kosmicznych historii oraz badań, które choć w niewielkim stopniu, mogą nas przybliżyć do poznania kolejnych 'cząstek' wszechświata.
Pierścienie Saturna jak i sam Saturn są niesamowicie fascynując, Są tak piękne i urokliwe, że mógłbym godzinami wpatrywać się w fotografię pochodzące z przelatujących nieopodal sond kosmicznych, zachwycać się urokami planety, które potrafią pobudzić i rozpalić wyobraźnie do granic możliwości.
Specjalnie wspomniałem o sondach, które od lat zabierają nas do niesamowitych światów, które swoimi szklanymi oczami zatrzymują w kadrze i podgadają nieziemskie, chłodne, gorące oraz zabójcze światy, ponieważ chcę wspomnieć o jednej z nich. O tej, która przypatrywała się Saturnowi przez 13 lat.
Sonda Cassini-Huygens, bo to właśnie o niej wspominałem wcześniej i to dzięki niej możemy podziwiać cudowne oblicza Saturna, jego pierścieni oraz księżyców.
Pokrótce opisywałem już ja dawniej na hejto, warto wiedzieć, że jej misja trwała 20 lat z czego 13 lat przebywała na orbicie Saturna i dostarczyła wiele ciekawych danych.
Źródło: nasa.gov
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Udostępnij informację dalej!
Prognoza na 15.07.2021 i noc z 15/16.07.2021
Czwartek będzie kolejnym, burzowym dniem w Polsce. Pozostajemy bowiem w zasięgu pola niżowego znad Niemiec. Choć okalający je front zokluduje, to nad naszym krajem nadal będzie zalegać gorąca i zasobna w energię i wilgoć masa powietrza. Podobnie jak w środę, możliwy będzie rozwój gwałtownych burz, początkowo w formie klastrów i wyizolowanych burz, na następnie większego układu. Główna aktywność burzowa skupi się na północno-wschodniej części kraju, oraz w nieco mniejszym stopniu we wschodniej. Mimo tego zagrzmieć może niemal wszędzie i jedynie na zachodzie ewentualne burze będą najwyżej umiarkowane. Z najsilniejszymi burzami związane będą niszczące porywy wiatru i nawalne opady deszczu, oraz miejscami opady znacznej średnicy gradu. Możliwe będzie także powstanie trąby powietrznej. Ponownie szczyt aktywności powinien przypaść na późne popołudnie, wieczór i miejscami pierwszą połowę nocy.
DZ – Duże zagrożenie burzowe (kolor czerwony):
W wyznaczonym obszarze zjawiska burzowe będą najbardziej intensywne. Pierwszych wyładowań spodziewamy się miejscami już w godzinach rannych, jednak największe szanse na burze pojawią się popołudniu i wieczorem. Szczególną uwagę powinny zachować osoby przebywające na Mazurach i Podlasiu, bowiem to tam prognozujemy największy potencjał do rozwoju burz. Komórkom towarzyszyć będą miejscami nawalne opady deszczu, silny wiatr, oraz grad. Nie wykluczone jest powstanie popołudniu lub wieczorem rozległego układu liniowego, być może w formie bow echo. Istnieje także ryzyko powstania trąby powietrznej. Warto jednak zaznaczyć, że poza obszarem przez który przejdzie ewentualny układ, burze będą wyizolowane. Dokładne wyznaczenie rejonów przez które przejdą jest więc niemożliwe.
SRD – Średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy):
Pas średniego zagrożenia burzowego przebiegać będzie przez oś centralną Polski. W tym obszarze również będzie istnieć potencjał do rozwoju burz, jednak może być znacznie ograniczony przez zachmurzenie związane z frontem okluzji. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wystąpienie wyizolowanych burz, w tym superkomórek, które z biegiem czasu mogą połączyć się w większe klastry. Prawdopodobieństwo powstania układu jest jednak niewielkie. Głównym zagrożeniem będzie silny wiatr, związany ze zjawiskiem downburst. W mniejszym stopniu zagrożenie stanowić będą intensywne opady deszczu i grad.
NWL – Niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty):
W rejonie NWL potencjał burzowy będzie mocno ograniczony i najprawdopodobniej skończy się jedynie na przelotnych opadach i słabych burzach. Część prognoz zakłada jednak, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim, powstanie większego klastra burzowego. W razie jego uformowania się, możliwe będą silne porywy wiatru i krótkotrwałe, lecz intensywne opady deszczu. Nie można także wykluczyć gradu, jednak ten nie powinien być poważnym zagrożeniem.
Prognoza dostępna jest też na naszej stronie: https://obserwatorzy.info/prognoza-na-15-07-2021-i-noc-z.../
Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!
Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!
Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.
Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów."
Zaloguj się aby komentować
Vetinari, Havelock, Moist von Lipwig -Terry Pratchett
Zaloguj się aby komentować
PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI DALEJ –
NIECH JAK NAJWIĘCEJ OSÓB MA SZANSĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ O POTENCJALNYM ZAGROŻENIU!
Prognoza burzowa na 14.07.2021 i noc z 14/15.07.2021
W środę ponownie spodziewamy się występowania gwałtownych zjawisk pogodowych mogących powodować liczne szkody – zalania i podtopienia oraz powodzie błyskawiczne, szkody wiatrowe i gradowe, czy pożary od uderzeń piorunów. Prognozowane gwałtowne burze miejscami będą miały niszczycielski przebieg, jednak znaczna niestabilność prognoz numerycznych sprawia, że trudno jest obecnie wyznaczyć dokładny obszar wystąpienia tych najgroźniejszych zjawisk. Winne temu będzie kilka czynników.
Pogodę w kraju kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia, a także front atmosferyczny w połączeniu z kontrastem termicznym i niestabilną, zasobną w wilgoć masą powietrza. Dodatkowo poszczególne parametry konwekcyjne będą na dość wysokim poziomie. Spodziewamy się przez to rozwoju licznych burz superkomórkowych, niosących opady dużego gradu (możliwe gradziny przekraczające 8 cm), bardzo silny, niszczący wiatr, wiejący w porywach powyżej 100 km/h, nawalne opady deszczu i liczne wyładowania. Istnieje także duże prawdopodobieństwo powstania jednego lub dwóch mezoskalowych układów burzowych (MCS) wędrujących od Dolnego Śląska po Pomorze (obszar DZ prognozy), które dodatkowo w dojrzałej fazie mogą posiadać sygnaturę Bow Echo. Strefa zagrożenia może się jednak okazać węższa niż prognozowana, z powodu niepewności co do położenia osi frontu, jak i ewentualnych niżów wtórnych, czy linii zbieżności wiatru. Dodatkowym zagrożeniem będzie możliwość pojawienia się trąby powietrznej, związanej z superkomórkami, lub wczesną fazą rozwoju układu wielokomórkowego. Pierwsze burze będą mogły pojawić się już przed południem i będą mogły być aktywne niemal do czwartku do rana.
UWAGA: Prognoza może zostać zaktualizowana w godzinach porannych – zmienić się mogą zarówno obszar jak i stopień zagrożenia. Z powodu znacznej niepewności co do dokładnej trasy układów, zalecamy śledzenie aktualnych komunikatów, oraz obserwację nieba!
DZ- duże zagrożenie burzowe (kolor czerwony):
W wyznaczonym obszarze spodziewamy się najgwałtowniejszych z prognozowanych zjawisk konwekcyjnych. Przez obszar przewędrują gwałtowne, bardzo dobrze uwodnione i aktywne elektrycznie burze, bardzo możliwe, że pod postacią mezoskalowego układu burzowego (MCS). Także w tym obszarze możliwe będzie występowanie zjawisk downburst/microburst, nawalnych opadów deszczu, opadów dużego gradu czy niszczących porywów wiatru. Istnieje też ryzyko pojawienia się w pełni wykształconej trąby powietrznej. Pierwsze wyładowania pojawią się już przed południem, jednak szczyt aktywności burzowej przypadnie najpewniej na późne popołudnie, wieczór i noc ze środy na czwartek. Początkowo wyizolowane superkomórki i klastry burzowe, a w późniejszej fazie jeden lub dwa układy wielokomórkowe, być może w formie Bow Echo, będą przemieszczać się z południa na północ lub z południowego zachodu na północny wschód.
SRD- średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy):
W tym rejonie także istnieje możliwość pojawienia się groźnych burz. Część modeli sugeruje, że prognozowany układ może zahaczyć o woj. lubuskie i woj. zachodniopomorskie. Głównym zagrożeniem będą jednak wyizolowane superkomórki burzowe, które mogą się tu pojawić już przed południem. Burzom towarzyszyć będą przede wszystkim nawalne opady deszczu i bardzo silny wiatr. Istnieje również ryzyko opadów dużego gradu, miejscami przekraczającego 6 cm średnicy. Również w obszarze SRD, zwłaszcza w jego zachodniej części, możliwe jest pojawienie się trąby powietrznej. Także w tym obszarze możliwe będzie powstawanie poważnych szkód, głownie wiatrowych, czy zalań.
NWL- niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty):
Prognozowane burze powinny mieć mniejszą intensywność niż w pozostałych wyznaczonych obszarach. W większości przypadków powinny być to wygasające bądź mocno osłabione komórki, pozostałe po wcześniejszych superkomórkach, czy też skrajne odcinki układów wielokomórkowych. Głównym zagrożeniem będą silny wiatr, intensywne opady deszczu, oraz w mniejszym stopniu grad.
MRG- marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony):
Spodziewane zjawiska najpewniej będą słabe lub nie wystąpią wcale. Jeśli jednak się pojawią, należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu i miejscami silnego wiatru. Opady mogą być długotrwałe, w związku z zanikiem układów burzowych z centrum kraju.
Prognoza dostępna jest także na naszej stronie: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-14-07-2021.../
Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!
Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!
Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz.
Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów."
Aktualizacja na 19:20
Zaloguj się aby komentować
@Havelock_Vetinari dobry dzień
Zaloguj się aby komentować
Raz na jakiś czas Amerykanie zrobią coś epickiego - mustang im wyszedł
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Po przeczytaniu "Nauka o klimacie", autorstwa jednych z najlepszych naukowców i specjalistów w dziedzinie atmosfery i zmian klimatycznych w naszym kraju - piszę tutaj o Panu Marcinie Popkiewiczu, Pani Aleksandrze Kardaś i o świetnie znanego z materiału "Można Panikować" Panu Szymonie Malinowskim, postanowiłem zabrać się za "Wszechświat w skorupce orzecha" Stephena Hawkinga oraz "Witamy we Wszechświecie" Neila deGrasse Tysona, Michaela A.Strausse'a, J. Richarda Gotta.
Co łączy te książki?
Próg wejścia, jeśli chodzi o podstawową wiedzę z fizyki oraz astronomii. Jest nieco wyższy niż w publikacjach popularnonaukowych, wymaga nieco zaangażowania intelektualnego, podstawowej wiedzy, oraz chęci "wgryzienia" się w ów tematy.
"Witamy we wszechświecie" jak sami autorzy przyznają we wstępie, ma prowadzić czytelnika przez tok myślenia i punkt widzenia astrofizyka, który próbuje zrozumieć co się dzieję i jak to działa w tym osobliwie pięknym i intrygującym wszechświecie. Ta książką ma również czytelnika zarazić entuzjazmem do poznawania kosmosu i szukania wiedzy na jego temat.
Cóż.. myślę, że to kolejna książka, w której utonę bez reszty.
Książki o których napisałem ten post:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4863013/witamy-we-wszechswiecie-podroz-astrofizyczna
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4867858/nauka-o-klimacie
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/53365/wszechswiat-w-skorupce-orzecha
Daj znać jak skończysz.
@sovl Postaram się wtedy napisać jakąś recenzję! Dziękuję!
No i kolejna książka do mojej nieskończonej listy książek do przeczytania
Zaloguj się aby komentować
Potrzebne jest auto z pojemnym bagażnikiem!
Źródło: Cris Froese Pics
AAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!! Zajefajne!
Zaloguj się aby komentować
@awokado heh, mam podobnie xd
Zaloguj się aby komentować
Then I know to keep on running"
https://www.youtube.com/watch?v=h8xZje1jbI0
Zaloguj się aby komentować
PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI DALEJ –
NIECH JAK NAJWIĘCEJ OSÓB MA SZANSĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ O POTENCJALNYM ZAGROŻENIU!
Prognoza burzowa na 9.07.2021 i noc z 9/10.07.2021
W piątek pozostaniemy w zasięgu stacjonarnego systemu frontów atmosferycznych, który nadal będzie rozdzielał nasz kraj na chłodniejszy zachód i ciepły wschód. W linii omawianego układu pojawić się mają sporadyczne, płytkie niże z własnymi systemami frontowymi. To znacznie spotęguje i tak już podwyższony potencjał burzowy i podobnie jak w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek (8/9.07) sprawi, że na terenie naszego kraju, głównie we wschodniej i centralnej części, pojawią się dobrze zorganizowane układy burzowe, oraz wyizolowane super komórki o znacznej sile. Wspomniane niże mogą dodatkowo wytworzyć lokalne linie zbieżności i własne układy frontalne, które skomplikują lokalną sytuację meteorologiczną, oraz zwiększą prawdopodobieństwo gwałtownej aury w rejonie. Podobnie jak zeszłej doby, możliwe będzie uformowanie się większego układu burzowego z wbudowanymi liniami szkwałowymi, być może w formie układu bow echo. Dodatkowo pojawić się mają superkomórki burzowe – początkowo wyizolowane, później wbudowane w większe klastry lub układ. Z burzami związane będą nawalne opady deszczu i miejscami niszczące porywy wiatru. Nie można wykluczyć także opadów znacznej średnicy gradu, a nawet trąby powietrznej.
Start konwekcji nastąpi dość wcześnie, jeszcze w godzinach porannych. Na rozwój burz trzeba będzie w większości poczekać jednak do wczesnych godzin popołudniowych z maksimum ich siły późnym popołudniem. Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy nocy większość burz powinna zaniknąć lub przynajmniej znacznie stracić na sile. Komórki przemieszczać się będą z kierunku południe-południowy zachód na północny wschód i północ.
DZ – Duże zagrożenie burzowe (kolor czerwony):
Obszar DZ został wyznaczony ze względu na podwyższone prawdopodobieństwo powstania gwałtownych burz, za równo pojedynczych komórek, jak i większego układu wielokomórkowego, który może pojawić się w godzinach popołudniowych. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to seria silnych klastrów burzowych z wbudowanymi superkomórkami. Nieść one mają nawalne opady deszczu, silny i niszczący wiatr, lokalnie grad o średnicy ponad 5 cm, oraz liczne wyładowania. Istnieje także niewielkie prawdopodobieństwo pojawienia się trąby powietrznej.
SRD – Średnie zagrożenie burzowe (kolor pomarańczowy):
W wyznaczonym obszarze możliwe będzie pojawienie się lokalnie gwałtownych i niszczycielskich burz, jednak w większości dzień przebiegać będzie dość spokojnie. Burzom towarzyszyć będzie miejscami silny wiatr, połączony ze znacznej średnicy gradem i intensywnym deszczem. We wschodniej części obszaru SRD główna aktywność burz przypadnie na wieczór i noc. Będą to zanikające klastry z rejonu DZ.
NWL – Niewielkie zagrożenie burzowe (kolor żółty):
Zachodni obszar będzie w większości wolny od burz – możliwe będą jednak miejscami wyładowania, zwłaszcza rano i wczesnym popołudniem. We wschodnim obszarze z kolei większość aktywności przypadnie na godziny nocne, kiedy to wkroczą zanikające klastry z obszarów DZ i SRD. Głównym zagrożeniem będą silny wiatr oraz intensywne, długotrwałe opady deszczu. Miejscami jednak opady i wiatr wystąpią bez wyładowań atmosferycznych.
MRG – Marginalne zagrożenie burzowe (kolor zielony):
Rejon MRG został wyznaczony z powodu możliwości rozwoju rozproszonej konwekcji w godzinach rannych, a dodatkowo na wschodzie kraju z powodu możliwego wystąpienia tam zanikających burz z centrum i wschodu Polski. Wschodni rejon MRG w drugiej połowie nocy znajdzie się na trasie zanikających lub już wygasłych układów burzowych, które będą tam wytracać wodę. Innymi słowy, głównym zagrożeniem będą długotrwałe, intensywne opady deszczu.
Pełny tekst prognozy dostępny jest także na naszej stornie: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-9-07-2021.../
Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją!
Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana!
Zachęcamy do śledzenia relacji live na https://obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz."
Zaloguj się aby komentować