Jaka jest przyszłość rozrywki?

przyjmijmy że chciałbym pobawić się w pirata, poczuć jakby to było być piratem.
aktualnie odpalam gierkę jakiś FPS z otwartym światem w świecie piratów.
już niedługo w lepszym VR wrażenia będą jeszcze lepsze

ale w realnej przyszłości możemy mieć wszczepy w rdzeń kręgowy i nie tylko zobaczyć ale i poczuć świat piratów. Zapachy, piasek pod stopami, smak rumu itd. Ale czy poczujemy to co prawdziwy pirat? Oczywiście że nie bo nadal będziemy to my przebrani za pirata. Nadal będziemy mieli swoje współczesne przekonania, świadomość, wiedzę itp. Nie będziemy myśleć i czuć jak pirat.

co więc jest dalej? Idealnie byłoby wcielić się w pirata ale tak żeby on o tym nie wiedział. Czuć to co on czuję ale kontrolę sprawować w sposób nieświadomy. Jak np podświadomość. Być pół biernym obserwatorem jego uczuć i myśli. Wtedy można poczuć prawdziwe emocje.

a co jeśli ktoś chciałby wczuc się w osobę z XXI w czytającą hejto?
Erebus

@NatenczasWojski "co za pokurwiona gra, jak się z tego wychodzi"

ZmiksowanaFretka

realnej przyszłości możemy mieć wszczepy w rdzeń kręgowy

@NatenczasWojski kiedy obstawiasz?

NatenczasWojski

@ZmiksowanaFretka 50 lat?

ZmiksowanaFretka

@NatenczasWojski Dla mnie to dalej strefa sci-fi patrząc na aktualną prędkość postępu i kierunek w którym zmieża ludzkość. A 50 lat nie nazwałbym realną przyszłością, większość aktualnie żyjących będzie już wtedy martwa

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@ZmiksowanaFretka aż mi się przypomniał ten filmowy potworek z ekranizacją Assassin's Creeda i ta dziwna maszyna xD

NatenczasWojski

@ZmiksowanaFretka

postęp przyspiesza, zmiany są coraz szybsze i głębsze. A gdzieś czytałem że już są implanty pozwalające niewidomym widzieć obraz z kamery. Rozdzielczość tragiczna, szczegółów brak ale pierwsza krok jest zrobiony.

hellgihad

@NatenczasWojski Będzie beka jak po śmierci okaże się że budzisz się na kanapie w jakimś futurystycznym Tokio z hełmem VR na ryju i w RL minęła z godzinka

em-te

@NatenczasWojski to jest dużo bardziej skomplikowane, niż sądzisz. Wtyczka w kręgosłupie tego nie załatwi. My nawet nie potrafimy transmitować obrazów z pominięciem oczu. Smak, zapach, dotyk, opór materii, ciężar, grawitacja. Jak ty chcesz to wszystko zmapować i sfałszować, jak chcesz czytać wszystkie potrzebne do sterowania grą, sygnały zwrotne mózgu? Pomyśl, na ile sposobów możesz rzucić piłkę tenisową, ile parametrów obliczasz nieświadomie?


W latach 60' ubiegłego wieku, jedną z powtarzających się wizji fantastów były mechaniczne miasta. Wszyscy mieli się poruszać chodnikami ruchomymi, albo latać. Nie wiesz, jak nam z tym idzie?

NatenczasWojski

@em-te pamiętam filmy scifi sprzed 30 lat, obecnie mamy to na codzień co wtedy wydawało się niemożliwe. Oczywiście nie wszystko ale jednak.


Postęp przyspiesza.

NatenczasWojski

@em-te podobno już potrafimy obraz transmitować bez oczu. W fatalnej rozdzielczości i bez szczegółów ale pierwszy krok ponoć zrobiony.

ZmiksowanaFretka

@NatenczasWojski mamy 1% tego co bylo pokazywane w filmach i ludzie sobie marzyli. Nie radze czekac w razie czego, a do wszelkich newsow podchodzic bardzo pragmatycznie, bo zyjemy w czasach wielu fejkòw i reklam. Wypuszcza sie newsa bez zadnych szczegolow i danych zeby nabic wyswietlenia a potem cisza. Chciwość i pienądz rządzą tym światem.

em-te

@NatenczasWojski hmm


  1. “Total Recall” (1990)

  2. “Terminator 2: Dzień sądu” (1991)

  3. “Matrix” (1999)


Faktycznie. Terminator został gubernatorem!

em-te

a co tam. jest tego przecież więcej


  1. “Back to the Future Part III” (1990) – Reżyseria: Robert Zemeckis. Trzecia część kultowej serii, w której Marty McFly podróżuje w czasie.

  2. “Darkman” (1990) – Reżyseria: Sam Raimi. Film o antybohaterze z twarzą zdeformowaną przez kwas.

  3. “Edward Nożycoręki” (1990) – Reżyseria: Tim Burton. Historia o niezwykłym mężczyźnie z nożycami zamiast dłoni.

  4. “Hardware” (1990) – Reżyseria: Richard Stanley. Postapokaliptyczny thriller o zabójczej maszynie.

  5. “Starship Troopers” (1997) – Reżyseria: Paul Verhoeven. Film o wojnie z kosmicznymi owadami.

dsol17

@NatenczasWojski A co jeśli będzie jak w zakończeniu 1-go tomu tej książki (nie wrzucałem na bookmeter):

https://lubimyczytac.pl/cykl/37262/pola-dawno-zapomnianych-bitew-bukowski

Dostęp do twojego mózgu dla osób trzecich oznacza,że mogą nim manipulować.

NatenczasWojski

@dsol17 oczywiście że mogą, tylko w sposób nie zauważany dla manipulowanego... W ogóle bym się nie zdziwił znając jak działa nasz umysł (kiedyś mocno poszedłem w hipnozę, zrobiłem cały cykl kursów na hipnoterapeute)

Zaloguj się aby komentować