#dildomajsterkuje <<< zainteresował cię temat, możesz obserwować tag

Postępów ciąg dalszy, obudowa baterii została pomalowana na czarno farbą trudnopalną.

BMS uruchomiony w celu sprawdzenia działania no i zapoznania się z układem podłączenia ogniw w całość. W rogu zdjęcia z baterią widać dokupiony wyświetlacz LCD pokazujący podstawowe dane baterii.

Na ostatnim zdjęciu cieniutki kabelek 70mm2, końcówka oczkowa m8 i zapalniczka dla skali - 1m takiego kabla kosztuje 50zl, ale nie warto oszczędzać, kabel ten może pracować pod natężeniem ciągłym ponad 200A, a to daje nam większe bezpieczeństwo przed pożarem.
Pamiętajcie nigdy nie zaokrąglać w dół grubości kabla, zwłaszcza przy instalacji 48V która chwilowo moze takie prądy osiągać.

Drugie zdjęcie to zrzut ekranu z BMSa który ma komunikacje po Bluetooth (ma tez CAN/RS485). Jak widać ogniwa przyszły do mnie idealnie zbalansowane o roznicy w napięciu na poziomie 0.002V.

#majsterkowanie #diy #fotowoltaika #konstruktorelektrykamator
dildo-vaggins userbar
60045443-cc0f-4b2c-91d1-c3b1e1690183
f952e045-27bf-48ac-b2f6-dfb51e2c2058
3746b16b-1789-4f77-bf16-db7521a7a011
myoniwy

Cóż to za BMS? Obsługuje NiMH?

dildo-vaggins

@myoniwy JK BMS, obsługuje wszystkie ogniwa o zakresie pracy miedzy 1.2v a 4.55v. Jeden z lepszych na rynku, ma aktywny balanser 2A.

Pjorun

@dildo-vaggins Jak to wychodzi cenowo do gotowych magazynów (np. Huawei)? Bo poziom skomplikowania czegoś takiego jest dość średni dla rozgarniętego elektronika/programisty. A podejrzewam, że są nawet jakieś softy open source, więc i kodzić nie trzeba potrafić


Podpinasz to potem do inwertera czy dalej coś customowego masz?

dildo-vaggins

@Pjorun gotowe Huawei to zupełnie inna specyfikacja, tamte magazyny są wysokonapięciowe i niskoprądowe, pozwalają obciążyć do 3.5kWh a do tego 24k za 10kWh - jak dla mnie to kpina, tu za 9400zl mam ponad 15kWh i parametry skrojone na miarę, mogę obciążyć do 10kWh bez problemu i mogę łączyć takie baterie bez limitu, docelowo planuje mieć dwa takie 15kWh.

qatrach

@dildo-vaggins ten BMS komunikuje się w jakiś sposób z falownikiem, czy wystarczy podłączyć przewody napięciowe z BMS do falownika i będzie działać?

dildo-vaggins

@qatrach wystarczy podłączyć plus i minus do falownika, BMS ma w ustawieniach parametry skrajne, tzn jakiego napięcia nie przekroczyć żeby nie uszkodzić ogniw. Na falowniku ustawiasz napięcia typowego używania, czyli np naładowanie do 95% i rozładowanie do 20%. BMS jest głównie zabezpieczeniem żeby „surowych” ogniw nie zniszczyć.


BMS ma porty komunikacyjne ale będę je używał do monitorowania parametrów przez taki kombajn solar-Assistant (www.solar-assistant.io zainstalowany na raspberry pi, tak samo falownik podepnę żeby nie korzystać z chmury.

DexterFromLab

@dildo-vaggins panie to są poważne ampery a nie jakaś popierdułka.

Zaloguj się aby komentować