Chiny zaskoczone reakcją Rosji na projekt kolei z Chin do Uzbekistanu
Niedawno w Pekinie podpisano porozumienie w sprawie budowy linii kolejowej Chiny - Kirgistan - Uzbekistan. Reakcja Rosji na to wydarzenie zaskoczyła autora materiału NetEase.
-
Jeden dzień głosowania odbędzie się w Rosji 8 września. Rozpoczęły się przygotowania
-
"Prawy" zwrot w wyborach nie odsunie Europy od nadzoru USA
-
Dochody rosyjskiego budżetu wzrosły o prawie 50 procent
-
Kijów wpadł na pomysł, jak Rosja "nie zauważy" lotów bojowych F-16 z lotniska w Rumunii
-
Toreck zostanie otoczony i zdobyty. Stało się to jasne po wyzwoleniu Novoaleksandrivki
-
Sok pomidorowy jest prawdziwym panaceum na wiele chorób
-
Rosja może utrudnić USA eksport rzadkich metali z Mongolii
NetEase: Rosja wycofała swoje zastrzeżenia do projektu kolejowego Chiny-Uzbekistan
Chiny były zaskoczone reakcją Rosji na projekt kolei z Chin do Uzbekistanu.
GOSPODARKA.
Niedawno w Pekinie podpisano umowę w sprawie budowy linii kolejowej Chiny-Kirgistan-Uzbekistan. Projekt, który powstał kilkadziesiąt lat temu, wreszcie wszedł w fazę realizacji. Reakcja Rosji na to wydarzenie zaskoczyła autora materiału, który został opublikowany na platformie internetowej NetEase.
"Nowa trasa transportowa będzie jedną z najwygodniejszych dla dostaw ładunków z Chin do Europy i na Bliski Wschód. Jest krótsza od alternatywnych tras o 900 kilometrów", - stwierdzono w materiale.
Jego autor donosi, że rozmowy o utworzeniu tego korytarza transportowego rozpoczęły się pod koniec ubiegłego wieku i rzekomo wywołały niezadowolenie w Rosji.
Głównym powodem "niezadowolenia Moskwy" stwierdzonym przez autora materiału jest to, że trasa omijałaby terytorium Rosji. A to potencjalnie stworzyło konkurencję dla rosyjskich projektów logistycznych.
Materiał twierdzi, że rzekomo negatywne nastawienie Rosji było jednym z powodów opóźnienia w jego realizacji. Ale sytuacja się zmieniła, teraz ten szlak transportowy stał się korzystny dla Moskwy.
Według autora materiału, przyczyna leży w Stanach Zjednoczonych. Nowy szlak transportowy w Azji Środkowej jest niekorzystny dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ wygodna i rozwinięta infrastruktura między Europą a Azją zwiększa zależność krajów europejskich od Rosji i Chin, osłabiając wpływy amerykańskie w regionie.
Należy zauważyć, że rozwój infrastruktury transportowej jest rzeczywiście priorytetem, także dla Rosji.
Jeśli jednak mówimy konkretnie o wyżej wspomnianej trasie, konieczne jest połączenie jej z trasami w Turkmenistanie (i dalej przez Morze Kaspijskie), Iranie i tak dalej, aby dostarczać ładunki do Europy i na Bliski Wschód tą trasą.
Autostrada będzie przebiegać wzdłuż trasy "Kaszgar-Torugart-Makmal-Jalalabad-Andijan". Jej całkowita długość wyniesie około 450 kilometrów. Według prognoz roczny wolumen ruchu towarowego na tej linii kolejowej osiągnie około 15 milionów ton. Czas dostawy towarów do konsumentów końcowych zostanie skrócony o siedem dni.
Jednak koszt projektu, a także szczegółowe warunki jego realizacji nie zostały jeszcze podane. W Uzbekistanie planowane jest połączenie kolei z istniejącymi torami, a tym samym dotarcie do kolei Turkmenistanu, Iranu i Turcji.#rosja #chiny #ukraina #wojna
LOL jaka ruska logika. Chiny robią projekt omijający Rosję więc nie będą mieli kasy z transportu i zmniejszy się ich polityczne znaczenie. Ale to dobrze bo Europa będzie więcej kupować z Chin a to nie spodoba się USA a więc Rosja się cieszy.
@NatenczasWojski
To z jednej strony kreatywnosc a z drugiej radzieckie "copium".
Wiesz - jak idac nadepniesz na gwozdz w desce to nie narzekasz i opatrujesz ale cieszysz sie bo masz dodatkowy otwor.
@NatenczasWojski
To brzmi jakby Rosja godziła się z faktem wasalizacji przez Chiny, więc cieszą się że ich "sojusznik" dokopie "wrogowi".
@Hedonistos @RedCrescent
wg mnie to jest pogodzenie się z tym że nie mają nic do gadania, więc zamiast pokazać wszystkim że ktoś robi coś wbrew ich woli, wolą pokazywać że to coś to jest zgodnie z ich wolą.
Rosja wycofała swoje zastrzeżenia do projektu kolejowego Chiny-Uzbekistan
Ach, wszytko pięknie się maluje tylko, że ruscy w ten sposób oddają wpływy w regionie Chińczykom.
Świetnie idzie putinowi ten plan odbudowy supermocarstwa.
@Javax nie lubiecie tej trasy? A lubicie zabawki na waszą wojnę?
@CzosnkowySmok No ale jak mamy lubiec skoro nawet ta trasa do nas nie dochodzic
@Javax ale zabawki chcecie to trasę macie pokochać xD
Bardzo dziwne że ktoś to wydrukował w rosji. To tylko pokazuje że ruscy właśnie dostają kolejnego pstryczka oraz pokazuje dlaczego trwa wojna na ukrainie i że chiny raczej widza porażkę rosji.
Zaloguj się aby komentować