Zdjęcie w tle
gonerator

gonerator

Specjalista
  • 6wpisy
  • 138komentarzy
Hej tu! Lubicie dobrą muze posłuchac przy pracy (albo i poza nią :D)? Zapraszam Was jutro o 10 na streama na kanale którego słucham - historia jest taka:

Jakis czas temu trafiłem na filmik 11 letniego DJa - DJRaptor11. Dzieciak streamował ostre drum&bassy mixujac klasyki z moich mlodzienczych lat wiec wchodzilo mi to jak zloto. Ale jednak to troche hardkorowe łupanie potrafi być. I w pewnym momencie na jego kanale zaczął streamować również jego ojciec - JMangle942. I okazuje sie ze jest mniej wiecej w moim wieku i facet robi prze-do-sko-na-łe mixy.

JMangle streamował na kanale DJa Raptora przez dłuższy czas mając stałą widownię co najmniej kilkunastu osób. Jednak w pewnym momencie widać że zapadła jakaś decyzja o przeniesieniu się na własny kanał - JMangle942 na YouTube, który ma 20 subów zamiast 20 tys subów jak miał kanał jego syna.

Jeśli lubicie klimaty Jungle, UK Garage, drum&bass i pochodne - nie może Was to ominąć!

Ziomek streamuje codziennie od poniedziałku do piątku od 10 do 13 czasu polskiego. Wedle własnego sumienia posłuchajcie, zalajkujcie, zasubujcie - niech odnajdzie go więcej osób i mu się rozkręci ten kanał bo żal mi dupe sciska jak jestem tam jedyny na YT który słucha. Dlatego zdecydowałem się głosić dobrą nowinę i polecić Wam ten kanał.

Tutaj stream z poprzedniego wtorku jako link do kanału - każdy dzień ma jakis motyw przewodni jutro 2-step Tuesday!
https://www.youtube.com/watch?v=pEzxKF5k8w4

Byloby super gdyby jutro bylo tam chociaz kilka osob, facet na pewno sie ucieszy

za poleceniem taguje: #dnb #jungle #ukg #muzykaelektroniczna
cebulaZrosolu

@gonerator


Lubicie dobrą muze posłuchac przy pracy?


Ja nie, chyba mam autyzm

gonerator

@cebulaZrosolu Hehe, ja tez nie zawsze, czasem przy niektorych zadaniach to wrecz przeszkadza, jeszcze zalezy jaka muza. Ale do klikania raportow jak to ostatino w wiekszosci mam, to idealnie takie radio podchodzi

roadie

@cebulaZrosolu mój dziadek zawsze mówi, że jemu radio niepotrzebne bo babcia cały czas nadaje

Zaloguj się aby komentować

Poszukuje pomysłów na tanie, tanio jeżdżące auta występujące z LPG, albo ekonomiczne diesle… takie żeby dawały radę jechać 90/130 po krajówkach i autostradach. Budżet minimalny (5k może więcej jeśli byłoby fajne, ale im mniej tym lepiej;D ). A może ktoś ma coś do sprzedania we #wroclaw i okolice?
jajkosadzone

Patrz tylko na stan techniczny,bo wszystko moze sie zepsuc z dnia na dzien.

Ja polece klasyka:

-Citroen Xsara Picasso- super woz,bardzo wygodny,praktyczny( w koncu to van z osobnymi fotelami z tylu!) i malych rozmiarow. Latwo o auto z dobrym wyposazeniem: pelna elektryka,automatyczna klima,abs,esp itede. Diesle to top of the top- mocne i oszczedne,benzyniaki to klasyki,lubia gaz. Jedyna bolaczka to progi- sprawdz czy nie ma korozji,bo reszta jest tania i latwa w naprawie.

Uwaga: akumulator jest pod fotel kierowcy.


Dodatkowo przy takim aucie bardziej niz na rysy i wgniecie zwrocilbym uwage na kwestie prawne- do kiedy ma oc i czy jest oplacone do konca umowy( unikniesz doplaty albo maksymalnie ja zmniejszysz- Ergo Hestia i wszelkie jej submarki jak mtu,yanosik,ycd lubia walic srogie doplaty),czy w dowodzie rejestracyjnym jest ten sam wlascicilem( unikalbym kupowania auta gdzie musisz miec cala litanie umow kupna)- zderzak polakierujesz, olej i filtry,opony wymienisz( warto sprawdzic rodzaj i stan,bo inaczej na dzien dobry masz 1000-1500 zl do zaplacenia),a odkrecanie spraw urzedowych czy walka z ufg,bo brak ciaglosci oc moga byc niebo drozsze i upierdliwsze niz jakies drobne mechaniczne problemy.


Jezeli masz aplikacje mobywatel to majac vin i numer rejestracyjny sprawdzisz historie samochodu.

A jezeli masz w/w. dane,ale nie masz apki- na auto-info.gratis sprawdzisz date I rejestracji wozu- wowczas na historiipojazdu sprawdzisz wszystko.


I przede wszystkim: licz sie z tym,ze auto bedzie mialo kolo 20 lat,wiec bedzie mniej lub bardziej latane i naprawiane na jakis dziwaczny sposob.


I jak wszystko bedzie ok to podjechac do skp i zobaczyc co i jak- jak sie wlasciciel wykreca to znaczy,ze jest naprawde zle.


Z mojej strony tyle.

Arbuz

A ja polecę Lagunę 2. Serio xD Najlepiej 1.8/2.0T + LPG

jajkosadzone

@Arbuz

Prawda.

A jak wersja polifcie to naprawde super autko.

Ale wlasnie- benzynka,nie diesel.

gonerator

@Arbuz kurrrcze no chyba Renault to najmniej pasuje do układanki :D

FoxtrotLima

@gonerator weź jakieś Renault z 1.6 dCi. Oszczędny i nie do zajebania silnik.

gonerator

@FoxtrotLima o, może to jest jakiś pomysł tylko ciężko o Renault z nie zajechanym wnętrzem :D

Zaloguj się aby komentować

Moja kobita siedzi obok, chciała obudzić komputer, widzę że podnosi myszkę, wyłącza ją i włącza, pytam:
-Co, nie działa?
-No nie działa
-A świeci się światełko?
-Jakie światełko?
-No jak się włącza to powinna migać od spodu
-Nie miga
-No to bateria pusta, wymienię Ci, a miałaś komunikat że Ci się bateria kończy?
-Wiesz co, kiedyś miałam

Kurtyna :D
cebulaZrosolu

Ale że jak pusta bateria ?

Gepard_z_Libii

@cebulaZrosolu wyczerpana

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Gepard_z_Libii zmęczona życiem

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
cooooo #macos #ios #iphone
3e0261d0-f912-472f-8902-61c6cb921c88
poliheina

No przecież to było wiadomo od prezentacji z czerwca, że dla Europy ten system będzie mocno okrojony.

gonerator

@poliheina dzieki za info, od kilku lat juz nie nadążam za każdym szczegółem z prezentacji. szkoda, mogłoby się czasem przydać

poliheina

@gonerator też żałuję

bartek555

szkoda, ze tap to pay dziala tylko w us

Taxidriver

@bartek555 właśnie poczytałem i działa też w UK I chyba większości krajów UE.

Ja nieświadomy jak to się nazywa, korzystam od roku w UK za pośrednictwem Zettle.

Teraz poczytalem trochę i widzę, że są też mniejsze firmy zajmujące się tym.

bartek555

@Taxidriver a, to moze cos zle przeczytalem, ale widzialem artykul, ktory mowil tylko o usa. no coz, w polsce i tak nie ma i pewnie dlugo nie bedzie

Astro

@gonerator rozumiem że nie działa ale przyznam szczerze że nie rozumiem w żaden sposób jak mógłbym tego użyć.

Taxidriver

@Astro przydatne jak masz np JD i pobierasz opłaty w terenie (np taxi), nie wiem natomiast jakie prowizję pobiera sobie Apple.

Astro

@Taxidriver ale ja pisałem o możliwości sterowania iphonem z poziomu MacBooka. Wszyscy się podniecają tą funkcją a ja chyba jestem głupi bo zupełnie nie rozumiem do czego może służyć zwykłemu użytkownikowi.

Zaloguj się aby komentować

Hej #rowerowe świry, takie pytanko do bardziej doswiadczonych. Zamówiłem sobie opony na allegro no i tak je skręcili przy spakowaniu że wygląda na to że druty w nich się wypaczyly, kiedyś w sklepach kupowałem to opona zawsze była idealnie prosta a te no w stanie spoczynku mają bieżnik na boku ( ͡° ʖ̯ ͡°) i teraz nie wiem czy takie coś zachowa mi się normalnie jak to założę i napompuje czy należy uznać to za produkt niepełnowartościowy? Będę wdzięczny za porade pozdroo
c8bd3751-618a-438b-83cc-a1756350d2c8
wonsz

Załóż na obręcz, podpompuj lekko, popraw ułożenie na obręczy, dopierdol ciśnienie na maks jakie producent zaleca to się wyprostują. Zawsze zamawiam druty do paczkomatu i nigdy problemu.

gonerator

@wonsz dzięki! Procedura ułożenia wiadomo, zastanawiałem się właśnie czy nie będą mi się później przekręcać czy coś. A nie miałem jak tego sprawdzić póki co bo jednoczesnie… posiałem kluczyk od roweru i nie mogę go odpiąć :D

Zaloguj się aby komentować

Zajmuję się analityką internetową - zbieram i raportuję dane o tym, jak ludzie przeglądają strony internetowe.

Przez ostatnie kilka miesięcy pisałem sobie rozszerzenie do #chrome, które wizualizuje dane o klikniętych na stronie elementach - tzw "heatmapa", czy też "clickmapa".

Była to okazja żeby mieć sporo niecodziennych wyzwań do rozwiązania, i pomyślałem że się nimi podzielę. Ponieważ sporą część tego co musi być zrobione miałem w głowie i nie porywało mnie robienie jej, do stworzenia części kodu użyłem #chatgpt i #github #copilot , co też przyniosło ciekawe doświadczenia.

Są to totalnie geekowskie wynurzenia ale mam nadzieję znaleźć odrobinę przestrzeni gdzie mógłbym też zyskać może jakiś feedback na temat tego rozwiązania

Całość opiera się na zbieraniu selektorów CSS klikniętych elementów, a później pobieraniu tych danych i wizualizowaniu ich.

  • Sama komunikacja z zewnętrznym serwisem w Chrome Extensionie to już jest ciekawy fikoł, bo można to robić tylko z konkretnego kontekstu - service workera (a.k.a. background.js) - wymaga to przerzucania danych w odpowiednie miejsce (np. do otwartego taba przeglądarki), bo nie można ich pobrać "gdzie się chce"

  • Wizualizacja klikniętych elementów to fragment w którym mocno wspomagałem się AI - ChatGPT dobrze był w stanie zrozumieć o co mi chodzi i uwzględnić wymagania, ale jego sposób pracy potrafił się wahać z tygodnia na tydzień. W końcu przerzuciłem się na GitHub CoPilot ponieważ sugeruje na podstawie całego otwartego w #vscode projektu i bieżącego miejsca w kodzie. Czasem jak kulą w płot, ale zaoszczędził mi mnóstwo czasu. W sumie cały algorytm wizualizacji to jego dzieło którego staram się sam nie ruszać jedną z rzeczy, które AI rozwiązało jest kolejność renderowania elementów na podstawie sprawdzenia, który jest czyim dzieckiem, tak, aby nie było później zwizualizowanych elementów, których nie da się kliknąć.

  • Największym problemem, nad którym dumałem jak memiczny Pablo Escobar przez 1,5 miesiąca odkładając całość w kąt, było jak skonstruować toolbar wyświetlający się po kliknięciu danego elementu. No nie mogłem tego sobie dobrze wymyśleć biorąc pod uwagę to co chciałem zrobić, czyli doklejać go do już istniejącego elementu i pozwalać mu się rozwijać na obszar poza tym elemente. Z pomocą też pewnego wieczora przyszło AI, ale do rozwiązania o co je poprosić musiałem dotrzeć sam.

  • Nadawanie odpowiedniej kolorystyki w zależności od ilości kliknięć na dany element jest czymś co muszę jeszcze dopracować. Pierwsza wersja opierała się na przypisaniu natężenia jednego koloru, teraz już mam 2 kolory. Wymyśliłem sobie żeby dzielić skalę pomiedzy tymi 2 kolorami na liczbę kolorów odpowiadającą ilości elementów do pokolorowania, ale to nie daje wyraźnych wizualnie efektów, więc wprowadziłem dodatkowy model który elementy z największą ilością kliknięć doboostowuje na podstawie tego, które mają miejsce w datasecie (bo jest on posortowany od najbardziej klikanych elementów)

  • Potrafią się też zdarzać uszkodzone dane z niewłaściwymi, urwanymi selektorami CSS - trzeba je w miarę możliwości oczyszczać i wizualizować na najbliższym elemencie

  • Niektóre elementy na stronach, gdy są kliknięte, potrafią zwracać inne selektory np zawierające klasę "active". Żeby te dane łączyć (chociaż chyba mi to jeszcze nie do końca działa ) też zrobiłem dedykowaną temu funkcjonalność.

  • Problem, którego jeszcze nie rozwiązałem: przy używaniu google translate, mogą się zmieniać wykrywane selektory CSS klikniętych elementów, bo jest w nich dodatkowo umieszczany tag <font> albo i dwa

  • Popełniłem też sporo mniejszych, czeskich błędów przy obsłudze dość złożonego API - tym lepiej miałem okazję się go nauczyć

  • GitHub CoPilot dobrze się u mnie zadomowił. Zrobiłem kilka zrzutów które chcę zmontować w filmik o nim, gdzie mam przykłady i dobrych i kiepskich jego zachowań. Czasem trzeba go lekko szturchnąć w odpowiednim kierunku, i potrafi dużo pomóc, ale czasem jest zupełnie bezużyteczny i kręci się w kółko jak 5 latek

No i taka robota. Mi się bardzo przyda w mojej codziennej pracy. Jak coś, to extension współpracuje z analityką Piwik PRO, która ma dwie zalety - jest robiona w Polsce i jest darmowa do 500 tys. eventów miesięcznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #toniejestreklama, może się komuś przyda, a samo rozszerzenie tu: https://logbaker.com, a filmik mam nadzieję że się osadzi: https://www.youtube.com/watch?v=wJSYjGRO5YM

Jeśli ktoś ma pytania dot. developmentu chrome extensiona też chętnie odpowiem na tyle ile wiem
em-te

@gonerator dla kogo zbierasz te dane?

gonerator

@em-te dla właścicieli różnych stron internetowych - prywatnych firm

VonTrupka

całkiem ciekawe wyzwanie

pytanie zasadnicze: co cię motywowało do tworzenia własnego rozwiązania?

Gotowych rozwiązań do heatmap było sporo (nie robię w tej branży od wielu lat, toteż na bieżąco już nie jestem) i głównym problemem była ich ociężałość. Ale nie wspomniałeś o gotowcach w ogóle, toteż jestem ciekaw czy krojenie żadnego gotowca nie byłoby "bardziej".


Druga rzecz to selektory.

Jak zbierasz dane dot. selektorów obejmujących całą szerokość lub wysokość widocznego

obszaru (nie wiem jak się tłumaczy viewport)?

gonerator

@VonTrupka motywacja do stworzenia własnego rozwiązania była taka, że już tej platformy używałem, a rozwiązanie w niej zawarte nie było wystarczające. A nie chciałem do samych heatmap zaprzęgać zawsze kolejnego rozwiązania, skoro to już mam działające. Oczywiście, jest wiele rozwiązań, ale każde ma swoje wady i zalety oraz koszty. A tutaj wiem dokładnie jakie dane przetwarzam i co chcę z nimi zrobić


Jest jeszcze aspekt prywatności przetwarzania danych - dla wielu firm istotny - a przy niektórych rozwiązaniach potrafi to być bardzo niejasne (patrz: MS Clarity). Piwik ma to dobrze ograne dzięki anonimizacji.


Co do selektorów - jeśli element ma całą wysokość lub szerokość viewportu, to jest zbierany tak samo (np body) - i na nim też są wizualizowane kliknięcia, najczęściej te nieintencjonalne - jeśli dobrze rozumiem o co pytasz ale z defaulta ignoruję wizualizowanie kliknięć na tych elementach właśnie z tego względu - nie mają znaczenia dla analizy tych faktycznie interaktywnych elementów, zaburzają ją

VonTrupka

@gonerator

założyłem defaultowo self hosted rozwiązania, chmurowatość to dla mnie ostateczność

przy czym i tak prędzej odpuściłbym 3rd party hosted niż go użył


tzn ogólnie rzecz biorąc i afair liczone były współrzędne kursora podczas wywoływania eventu i normalizowane względem - hgw, jak to określić - rozmiarów strony lub głównego kontenera.

I tutaj pytanie moje dotyczyło selektora elementu który ma dużą szerokość lub wysokość a jest w zasadzie pusty. No jeszcze wypadałoby uściślić jakiego typu selektory i czy są unikatowe, bo w przypadku klas to odróżnienie klikniętego elementu tylko na tej podstawie byłoby ... trudne


takie tam moje geekowskie dywagacje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować