Stu Mead to specyficzny i kontrowersyjny artysta którego sztuka dość często porusza tematy związane z pedofilią, zoofilią czy nawet przemocą. Występuje tam również symbolika satanistyczna i obrazoburcza. Nie jest on bynajmniej jedyny. Obrazy Leny Birgitty, która jest uważana za jedną z najwybitniejszych skandynawskich ekspresjonistek. Jej sztuka jest dotowana ze środków państwowych, jest członkiem Szwedzkiej Akademii Sztuk Pięknych, a wcześniej była wspierana przez bankowego giganta BNP Paribas. Jej obrazy zostały zawieszone w parlamencie europejskim jakiś czas temu. W jej sztuce bardzo często pojawiają się motywy dzieci i przemocy. Jeśli chodzi Polskę to mamy natomiast takich artystów jak Waliszewska w której twórczości często widać motywy gore, seksu, satanizmu czy dzieci. Trevor Brown to kolejny artysta który lubi rysować dzieci i gore. Jego obrazy są jednak wyjątkowo surrealistyczne i często mamy tu odniesienia Alicji z krainy czarów czy królika, a przynajmniej ja je umiem dostrzec. Wielu współczesnych artystów zauważyłem, że lubi odnosić się właśnie do tej bajki.

#sztuka #teoriespiskowe #religia #obrazy
8e66d64c-a60b-46f8-8b61-b050a9033f64
58a722d4-e1c0-4733-98f2-bbf7bc6c323e
4effdff4-bbda-412f-8c00-9ef9adf68a13
c5b81ac3-39b2-47c7-a016-cc74f0342a0a
Okrupnik

dość często porusza tematy związane z pedofilią, zoofilią czy nawet przemocą


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

CzosnkowySmok

@ErwinoRommelo od razu pomyślałem o waliszewskiej

ErwinoRommelo

@CzosnkowySmok pierwszy obraz jest też w albumie Muzem Sztuki współczesnej _Dark Arts Aleksandra Waliszewska i symbolizm _z którego prace wstawiam.

SpokoZiomek

Tzw. "shock factor" żeby się wybić. Malując kwiatki i pszczółki raczej rozgłosu nie zdobędziesz. Malując łysego, rozdziawionego bobra ośmiolatki, tak.

Nergui-Nemo

Jak "Alicja w Krainie Czarów" to oczywiście Lain, ale da się nawet znaleźć coś w grach, chociażby Far Cry 3.

Al-3_x

@Nergui-Nemo Nawiązania do Alicji w Krainie Czarów można znaleźć w wielu dziełach popkultury. Powstało też sporo adaptacji tej bajki zarówno w postaci animacji, filmów, gier czy nawet mang. Nawet niektórzy filozofie nawiązywali do tego dzieła jak Deleuze (Co jest ciekawe bo zarówno jego jak i atora opowiadania oskarża się o skłonności pedofilskie). Nie powinno nas więc dziwić, że Alicja pojawia się też w sztuce. Teoretycy spiskowi uważają nawet, że to jest celowe i ma w jakiś sposób programować nasze umysły. Nie wiem jednak do końca jak ma to działać.

Nergui-Nemo

@Al-3_x To jeszcze jeden wątek: słyszałem wersję wydarzeń że rzekomo sama "Alicja" powstało bo Lewis Carroll kosztował grzyby-halucyny.

Al-3_x

@Nergui-Nemo Możliwe. Deleuze w swojej książce "Logika sensu" gdzie omawiał Alicje, sam chwalił narkotyki xD

Zaloguj się aby komentować