Podsumowanie 5 dnia IO2024 w Paryżu w ramach #codzienneigrzyskaolimpijskie - trzeci medal, tym razem w wioślarstwie!
Troszkę opóźnienie dziś złapałem, ale za dobrze mi się spało xD
#podsumowanieio2024 - zbiór podsumowań z każdego dnia IO2024 ku pamięci

Badminton: ostatni dzień meczów grupowych singli, debli i mikstów.

Boks: odbyły się walki w 1/8 mężczyzn do 57 i 71kg oraz kobiet do 75kg, a także w 1/4 kobiet do 60kg.
E. Wójcik wygrała walkę w 1/8 finału w kategorii do 75kg z A. O'Rourke 3-2 na punkty - ćwierćfinał 4.08.

Gimnastyka sportowa: odbył się finał indywidualny mężczyzn:
1. S. Oka
2. B. Zhang
3. R. Xiao

Hokej na trawie: kontynuacja fazy grupowej u kobiet i mężczyzn, potrwa do 3.08.

Jeździectwo: odbyła się druga część Grand Prix w dressingu, dzięki czemu wiemy, kto zakwalifikuje się do finałów indywidualnych i drużynowych 3.08 i 4.08.
S. Sysojewa zajęła 4 miejsce w swojej grupie i ze swoim wynikiem zakwalifikowała się do finału.
A. Szulc zajęła 10 miejsce w swojej grupie i odpadła z rywalizacji.

Kajakarstwo: półfinały i finał u kobiet w kanadyjkach C-1:
Klaudia Zwolińska zajęła 17 miejsce i zakończyła swoją rywalizację na półfinale.
1. J. Fox
2. E. Lilik
3. E. Leibfarth

Kolarstwo BMX: odbyły się finały we freestyle'u u kobiet i mężczyzn.

3. A. Jean Jean

Koszykówka: kontynuacja meczów grupowych kobiet, potrwają do 4.08.

Koszykówka 3x3: rozpoczęły się zmagania w fazie grupowej kobiet i mężczyzn, potrwają do 3/4.08. Wśród dzisiejszych spotkań wygrała z 19:17.

Łucznictwo: kontynuacja zmagań indywidualnych kobiet i mężczyzn w 1/16 i 1/8 finału.

Piłka nożna: zakończyła się rywalizacja grupowa kobiet. Ćwierćfinały - , - , - i - odbędą się 3.08.

Piłka ręczna: kontynuacja meczów grupowych mężczyzn. Kolejne mecze grupowe do 4.08.

Piłka wodna: kontynuacja meczów grupowych kobiet, potrwają do 4.08.

3. I. Kharun
4. K. Chmielewski (do 3 miejsca stracił 1,1s.)

• kwalifikacje i półfinały 200m kobiet stylem klasycznym
  • kwalifikacje i półfinały 200m mężczyzn stylem grzbietowym (K. Masiuk zajął 17 miejsce i przegrał awans do półfinału o 0,03s)
  • kwalifikacje i półfinały 200m kobiet stylem motylkowym

Skoki do wody: finał rywalizacji kobiet w skokach z 10m:
1.
2.
3.

Siatkówka: kolejne mecze grupowe mężczyzn. Faza grupowa potrwa do 3.08.
Mężczyźni: wygrali z 3:2 (22-25, 25-19, 19-25, 25-23, 15-12) i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału
Kobiety: wygrały z 3:0 (25-14, 25-17, 25-15) i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału

Siatkówka plażowa: kontynuacja meczów grupowych kobiet i mężczyzn, potrwają do 3.08.

Strzelectwo:
Trap kobiet:
1. A. Ruano Oliva
2. S. M. Stanco
3. P. Smith
Odbyły się również kwalifikacje do zawodów strzelania mężczyzn z 50m w 3 pozycjach. T. Bartnik zajął 6 miejsce i awansował do finału, zaś M. Kowalewicz zakończył rywalizację na 37 miejscu.

Szermierka: odbyła się rywalizacja szabli mężczyzn w drużynie
1.
2.
3.

Tenis: Kolejna seria spotkań singla, debla i miksta. Znamy półfinały kobiet singla: I. Świątek vs Q. Zheng oraz A. K. Schmiedlova vs D. Vekic oraz półfinały miksta: K. Siniakova, T. Machac vs G. Dabrowski, F. Auger-Aliassime oraz D. Schuurs, W. Koolhof vs X. Wang, Z. Zhang .
I. Świątek wygrała z D. Collins 6:1 2:6 4:1 (krecz Collins) i awansowała do 1/2 finału, który odbędzie się 1.08.

Tenis stołowy: mecze 1/16 i 1/8 finału singla kobiet i mężczyzn.
N. Bajor przegrała z I-C. Cheng 0-4 w 1/8 finału.
M. Redzimski przegrał z A. Lindem 3-4 w 1/16 finału.