Na zielono, żółto i pomarańczowo oznaczono kraje aktywnie nakładające kolejne podatki, opłaty i ograniczenia w imię walki z globalnym ociepleniem. Pozostałe mają to gdzieś. Ukrainę wykluczono z rankingu z powodu wojny.

#globalneocieplenie #ciekawostki
f69b17fc-5a54-45bd-9766-82c66f06d5f3
lactozzi

@KasiaJ Indie mnie zaciekawiły

Quake

@KasiaJ jakim cudem jesteśmy na czerwono

KasiaJ

@Quake kopalnie...sprzeciw w sprawie fit for 55... itp.

VanQuish

"Pozostałe mają to gdzieś. " Może dlatego, że kumulatywnie stanowią tylko 10% całkowitej emisji. Same USA ma 14% a chiny 29%.

nyszom

@KasiaJ czyli, że niby taka Japonia, czy Australia nie robią prawie nic w celu legislacji przeciw CO2? I Białorusi i Brazylia robią więcej od nich? Trochę mi ta mapka wygląda, jakby była z dupy

nyszom

@KasiaJ dzięki za źródło. Tak na szybko sprawdziłem duże kraje z dołu listy, takie jak USA, Chiny czy Australię. Mimo słusznych zarzutów ze strony autorów, te kraje i tak zobowiązały się do celów takich jak 50% redukcji GHG do 2030 (względem 2005), czy neutralność do 2050.

Więc stwierdzenie 'mają to gdzieś' jest według mnie na wyrost. Robią coś, ale inni robią więcej, lub już więcej osiągneli. Podatki i ograniczenia też nie musza być jedyną drogą. Alternatywnie można rozwijać i inwestować w projekty takie jak naadzenia miliardów drzew, czy oczywiście rozwój technologii. Swoją drogą preferuje to 'pozytywne' podejście ze względu na wpływ na gospodarkę oraz bardziej mierzalne rezultaty, niż np. samo opodatkowanie CO2.

Zaloguj się aby komentować