Jako że praca już przeszła antyplagiat i teraz tylko potrzebne są recenzje, to udostępniam wam moją pracę która opisuje od początku do końca jak z funkcji "random" zaimplementowanej w każdym języku programowania przejść do tworzenia proceduralnie całych światów w grach. Praca ma wiele mankamentów a jej połowa to wyprowadzanie definicji (pierwotna treść miała tylko 10 stron, ale była zbyt chaotyczna, to pokazuje ile dodałem żeby mieć 80 stron)
https://drive.google.com/file/d/1VUUQ0HcCQJADv7ZzLE22_qjGuDtX4Zgx/view?usp=sharing
@redve #nowywlascicielhejto approves
@redve bardzo fajnie, że możesz pisać pracę w LaTeX, ja musiałem się pierdolic z libreofficem xD
@wiatraczeg jeżeli na końcu masz PDF-a który spełnia normy które chciała uczelnia, to co ich obchodzi narzędzie
@wiatraczeg ale rozumiem, spotykałem sie juz z takimi idiotycznymi regulacjami xD
Albo jesteś przebiegły i zmieniłeś przed sharem albo naprawę nazywasz się « redve » nie wiem co o tym myśleć.
@ErwinoRommelo wydało sie że moim promotorem jest @maximilianan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@redve kosa. Za mało "an" na końcu
@redve promotor miał jakiekolwiek zastrzeżenia do pracy? Czy olał Cie i powiedział, że wszystko ok?
@l__p miał uwagi, ale już nie było czasu wprowadzać gruntownych zmian (odesłał opinie 30.10, sesja sie kończyła 31.10. Ogólnie to jest trzecia wersja tej pracy, więc nawet nie pytaj co było w poprzednich xD
Masz podpisy pod obrazkami (figure), nazwy rozdziałów (cheapter) i spis treści (Contents) po angielsku a praca jest po polsku
@redve
(pierwotna treść miała tylko 10 stron, ale była zbyt chaotyczna, to pokazuje ile dodałem żeby mieć 80 stron)
Poście jakieś 70 stron
Treść pracy nie będę analizował, ale co do samej redakcyjnej części pracy to mam parę uwag:
1) Podpisy pod obrazkami powinny być po polsku (mogę ci podesłać komendę do preambuły, jak możesz to jeszcze zmienić).
2) Obrazki powinny być opisane, tzn co na nich jest
3) Jestem zwolennikiem oznaczania wzorów do których się odnosisz (w stylu ze wzoru nr ileś), a nie samych dowodów tylko
4) Stricte już kwestia gustu, ale trochę odstępy między wierszami są za duże i czcionka też, przez co twoja praca wydaje się sztucznie rozdmuchana
@Niochacz
ad 1) nie mogę już zmienić, ale zapamiętam na przyszłość
ad 2) tak zwykle robiłem, ale momentami miałem wrażenie że dany fragment jest lepszy bez opisu
ad 3) wydaje mi się że tak robiłem, odnosiłem się do wzoru z przykładu 1.2.3 albo definicji 3.2.1. Nie jestem pewien czy zawierałem fragment gdzie potrzebne było odnoszenie się do konkretnego wzoru tak jak to opisujesz. Mógłbyś przytoczyć fragment gdzie byś dodał taką numeracje?
ad 4) uczelnia stawia wymogi jakiej wielkości jest czcionka i odstępy
@redve
ad 2) Jak uważasz że rysunek nie potrzebuje opisu to w takim wypadku usuń też podpis Latexowy, bo trochę łyso on wygląda. Jednak jak dla mnie rysunek powinien mieć podpis nawet jeżeli będzie się powtarzał z tekstem. Chodzi o to że jak przeglądasz czyjaś pracę to zwykle w pierwszej kolejności sprawdzasz rysunki, gdzie często są prezentowane wyniki, więc przy podpisanych rysunkach można się łatwo zorientować co na nich jest bez zbędnego zagłębiania się w tekst pracy.
ad 3) w sumie fakt w Twojej pracy odnosisz się w całości do definicji i lematów, więc faktycznie nie ma potrzeby odnośników do samych wzorów. Wybacz tutaj mój błąd.
@Niochacz
ad 2) musiałem mieć ponumerowane figury, dlatego są puste podpisy XDD
Przejrzałem se na szybko, upewniłem się tylko że chunki są odtwarzane, a nie zapisywane/trzymane w pamięci, raczej takie dość typowe rzeczy, może być. Zastanawiałem się przez chwilę skąd tam szum Perlina, a nie Simplex, ale później sobie przypomniałem że ten pierwszy dużo łatwiej sensownie opisać, także tego.
Jakby ktoś się tym bawił jako laik, to polecam https://bfnightly.bracketproductions.com/rustbook/chapter23-prefix.html . Typo pisze w ruście i z ECSem, ale raczej bezproblemowo idzie przełożyć na jakiekolwiek inne ludzkie narzecze. Wave Function Collapse (pol. Wihajster Sudokizujący) też jest spoczi na parę zimowych wieczorów.
@redve ogólnie nie traktuj tego jako dojebywanie się na siłę, ale jestem serio zdumiony, że ktokolwiek tą pracę w takiej formie przyklepał żeby przeszło, i to jeszcze z większego miasta.
Musisz koniecznie zwracać uwagę na jednolity i poważny styl, bo nie jest to praca "dla ziomka", tylko dokument naukowy. Sama praca jest bardzo ciekawa i trochę się nowości dowiedziałem, co jest naprawdę super, ale są w niej rażące błędy, takie jak wkradanie angielskiego jako Chapter, brak opisów rysunków oraz czasem dziwne odwołania. Jeden rysunek obok drugiego, a nie pod nim. Wielkość czcionki i odległości to już takie pierdoły.
Ogólnie prędzej bym kazał napisać przedłużenie o miesiąc i zaznajomić się ze stylami Worda, no ale jak zaklepali to biorą za to odpowiedzialność.
Trzymam kciuki za obronę!
Zaloguj się aby komentować