Zdjęcie w tle
Bipalium_kewense

Bipalium_kewense

Mocarz
  • 120wpisy
  • 627komentarzy

Wirek trójjelitowy. Pogromca dżdżownic.

Witam ponownie. Na zdjęciu ja w mojej robakowatej postaci, przymierzający się do wypicia kawusi.
90cfd366-0b7a-4a36-a8fc-c05aa75acbaa
Havelock_Vetinari

Wygląda jak pasożyt, ale doceniam i pozdrawiam

Bipalium_kewense

@Havelock_Vetinari Jestem płazińcem wolnożyjącym. Wśród moich dalszych kuzynów jest co prawda sporo pasożytów, np. tasiemce, ale z tą częścią rodziny nie utrzymuję kontaktów.

Rastablasta

@Bipalium_kewense witejcie towarzyszu robalu Tasiemce to jakieś takie... Też bym ich unikał jakby byli moją rodziną.

Zaloguj się aby komentować

Cóż powiem... Kołderka i poduszka wzywają. Bawiłem się dzisiaj setnie, a że nie mam konta na Wykopie, była to moja pierwsza Godzina Papieska przeżyta w ten sposób. Niezapomniane wrażenia. Jedyny minus to taki, że z uwagi na problemy z refluksem zazwyczaj nic nie jem wieczorem, a teraz odbija mi się kremówką. Ale było warto.
Dziękuję Wam wszystkim i pozdrawiam serdecznie. Do jutra!
Czy mi się zdaje, czy tagi się cosik psują? Jak wybieram którykolwiek tag, np. #dziendobry albo #muzyka , to widzę u góry posty zegara.
Rastablasta

@Bipalium_kewense u mnie działa cacy, ale ja śmigam na stronie mobilnej

Bipalium_kewense

@zegar @Rastablasta U mnie też już jest cacy. Umknąłem przeznaczeniu.

Rastablasta

@Bipalium_kewense uważaj, bo ono nie lubi jak je się w uja robi...

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
W ramach podtrzymywania wysokiego poziomu kulturalnego hejto.pl zamieszczam trzy wiersze ze zbioru "Haiku - images" Stanisława Grochowiaka.

"Pszczoła"
Pasieki na wrzosach dają miód ciemny jak kalafonia
Pszczoły zbierają na twych warkoczach garnuszki poranku
Pszczoła zagubiona w bezkwieciu zimy pije śnieg

"Woda"
Mędrzec z wielkim owocem kądzieli
Szyba w ramie nieznanego okna
Balkon oderwany od willi i lecący na przestrzał przez morza

"Wypadek"
Archanioł wpadł pierwszy do ścieku
Dobywano go ostrożnie - narzędziami dentysty
I sznurem od gwizdka generała policji
lubieplackijohn

@Bipalium_kewense a można prosić coś Dantego albo jakiś fragment Zaratustry?

Bipalium_kewense

@lubieplackijohn Tak, ale już nie dzisiaj. Wybitną literaturę należy dawkować ostrożnie, jak lekarstwo.

Zaloguj się aby komentować

Czy są tu jacyś zwolennicy libertarianizmu, tzn. połączenia liberalizmu gospodarczego z liberalizmem społeczno-obyczajowym?
Lebiediew

@Bipalium_kewense Prezydent to funkcja reprezentacyjna, jasne, ale reprezentatywność nie jest dla większości Polaków zasadniczym kryterium. Jest nim natomiast, nawet jeśli nieświadomie, to, żeby kandydat nie był zbyt bystry i, nie daj Boże, oryginalny. W ten sposób ani nie wywiera na ludzie przykrego poczucia niższości, ani nie grozi partyjnym bossom zerwaniem się ze smyczy. Ideał! I takich ideałów mieliśmy w tej naszej odrodzonej ojczyźnie cały poczet. Pamiętasz, jak pisowcy aż się zagotowali ze złości, bo Czaskowski znał francuski? Tak to sobie tłumaczę.

Lebiediew

@Bipalium_kewense Co do świadomości, musiałbyś doprecyzować. Bo na pewno nie uważasz, że każda świadoma istota powinna podlegać ochronie, w każdym razie na pewno nie w tym samym stopniu, co człowiek? No i oczywiście nie każda świadoma istota jest rozumna. Jeśli zaś chodziło o upodmiotowienie każdego świadomego człowieka, to wszystko jasne, ale wtedy nieodzownie dołączasz do tego kryterium genetyczne (wówczas rozumiałbym Twoje „geny są bez znaczenia” jako skrót myślowy) oraz musisz wykluczyć aborcję co najmniej w dwóch ostatnich trymestrach.

Jeśli interesuje Cię świadomość, to gorąco polecam poczytać, co mówi na ten temat od lat niedawny noblista, fizyk matematyczny Roger Penrose oraz anestezjolog Stuart Hameroff. Streszczać tu ich teorii nie będę, bo pomyślisz, że zwariowałem. xD Absolutnie rewolucyjne gówno i dużo bardziej przekonujące niż klasyczne czary-„świadomość to uczucie przetwarzania informacji”-mary. Teoria biega pod akronimem Orch-OR.

Bipalium_kewense

@Lebiediew To właśnie jest ten kontrowersyjny element, że dla mnie liczy się, na ile dana istota jest w stanie świadomie odczuwać np. cierpienie. Nie jest dla mnie ważne, czy jest to Homo sapiens, czy inny gatunek. Z tego względu np. w pełni rozwinięty pies stoi u mnie wyżej od ludzkiego płodu. Mówiłem: to kontrowersyjne i ciężkie do przełknięcia. Podobnie też gdybym musiał kiedyś wybierać (mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał): uratować świadomego dorosłego czy nieświadome niemowlę - to wybrałbym dorosłego. Ale to są sytuacje ekstremalne i należy w miarę możliwości starać się, by do nich nie dochodziło. Postaram się przeczytać, co mi tu proponujesz. Ciekawe, jak wpłynie na moje poglądy.

Zaloguj się aby komentować

Przygody Pelikana Paddy'ego (ang. The Adentures of Paddy the Pelican) - serial animowany składający się z sześciu ok. 5-minutowych odcinków, wyprodukowany w 1950 r. przez Sama Singera. Znany głównie z tego, że regularnie pojawia się na listach najgorszych kreskówek w historii. A powody ku temu są następujące:
  1. Rysunki są bardzo słabej jakości, ubogie w szczegóły i wyglądają na niedokończone, a tło często nie jest w ogóle narysowane.
  2. Te same kadry wykorzystywane są wielokrotnie.
  3. Sam Singer zajmował się przy produkcji kreskówki dosłownie wszystkim: rysunkami, montażem i podkładaniem głosu pod wszystkie (!) postacie - niespecjalnie się wysilając, by każda z nich brzmiała inaczej.
  4. Postaciom w ogóle nie zamykają się jadaczki, paplają bez przerwy, czasem nawet powtarzając te same kwestie (np. w momencie 0:47 zalinkowanego filmu), a ruchy warg nie są dopasowane do wypowiadanych słów.
  5. Wątki prowadzone są w wyjątkowo toporny sposób i same w sobie nie są w stanie zaciekawić widza (brak np. gagów czy błyskotliwego humoru).
  6. Żenująca "piosenka" tytułowa, oczywiście również zaśpiewana przez autora.
Podaję link do przykładowego odcinka:
https://www.youtube.com/watch?v=ZaXt5U8LsrE
9e72f231-4cf7-4b6c-ab3a-ba5b39889508
Havelock_Vetinari

@Bipalium_kewense dobry kontent!

Zaloguj się aby komentować

Super Baloo (ang. TaleSpin) - serial animowany z wytwórni Walta Disneya, którego premierowe odcinki zostały wyemitowane w latach 1990-1991. Głównymi bohaterami są w nim zwierzęce postacie z filmu Disneya "Księga Dżungli" (na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga). Postać tytułowa - niedźwiedź Baloo - pracuje jako pilot w borykającej się z problemami finansowymi firmie transportowej. Pojawia się również tygrys Shere Khan, tym razem w roli bezwzględnego biznesmena.
W Polsce serial był emitowany w latach 1992-1994 na antenie TVP1 w ramach bloku "Walt Disney przedstawia". Spośród polskich aktorów dubbingowych wystąpił tu m.in. rewelacyjny Krzysztof Tyniec jako kapitan powietrznych piratów Don Karnage.
Poniżej link do polskiej czołówki, niestety słabej jakości:
https://www.youtube.com/watch?v=TnFD9YLC7vc
30b64c9d-39ff-4cb6-ac37-1e4d8c3ac1ea
hejto

@Bipalium_kewense i to jest quality content, dzięki !

Zaloguj się aby komentować

Zapewne wielu z Was słyszało o Manuskrypcie Voynicha - tajemniczym rękopisie, którego, pomimo licznych prób, nie udało się do dzisiaj rozszyfrować. Nazwa, pod którą ów manuskrypt jest obecnie znany, pochodzi od nazwiska nowojorskiego antykwariusza Wilfrida Michaela Voynicha, który był... Polakiem!
Urodził się jako Michał Wojnicz (herbu Abdank) i miał niezwykle barwny życiorys (zajmował się m.in. działalnością rewolucyjną) oraz powiązania z wieloma słynnymi i wybitnymi osobistościami (jak np. Józef Piłsudski czy brytyjski matematyk George Boole). Dlatego zachęcam do przeczytania artykułu na Wikipedii o tym Wielkim Polaku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Wojnicz
05c7ec5f-b25a-4193-9bf0-3ecb89397b20
1b593a6f-c732-449e-b84f-49a35a46c936
Bipalium_kewense

Niestety ze względu na limit znaków nie da się tu zamieścić całej biografii tej jakże barwnej osobistości, stąd link do artykułu. A w życiu Michała Wojnicza działo się naprawdę sporo. I nie ma nigdzie w Polsce nawet swojej ulicy.

Bipalium_kewense

Napiszę też parę słów o żonie Michała Wojnicza: Ethel Lilian Voynich. Była ona córką brytyjskiego matematyka i filozofa George'a Boole'a (od którego wzięła nazwę algebra Boole'a). Poślubiła Wojnicza w 1893 r. Przekładała na angielski klasykę literatury rosyjskiej i manifesty rewolucyjne. Sama też została pisarką o mocno lewicowych poglądach. Jej nagłośniejsza powieść to "Szerszeń" - od tego tytułu Jan Brzechwa przyjął jeden ze swoich pseudonimów Szer-Szeń.

Zaloguj się aby komentować

Poprzednia