Zespawać żeby z zewnątrz wyglądało jako tako to nie problem. Problem jest pospawać tak by w środku nie było zbyt dużych wypływów a jednocześnie żeby nie było efektu karbu.
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
#aluminium #konstruktorelektrykamator
Nie marudź, prześwit jest, a dodatkowy spręż sprawi, że klima będzie bardziej efektywna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Armo11 Mniej ciepła wydzieli się na zaworze dławiącym, ale za to przy maksymalnym obciążeniu będzie lekko zmniejszona moc chłodząca.
@myoniwy spawaj tigiem
@Jason_Stafford A myślisz że czym to było?
Zielona elektroda 2,4mm (cieńsze mam tylko czerwone), prąd 20-35A.
@myoniwy nie podajesz za dużo materiału?
@myoniwy a, i nie tigiem też idzie spawać ac, więc to nie takie oczywiste
@Jason_Stafford Może być trochę za dużo. muszę kupić cieńszy drut.
@myoniwy Obrotnik wolnoobrotowy ogarnij sobie do takich rzeczy, wtedy przetop to nie będzie problem
@spawaczatomowy Rurka 1m pogięta w 15 miejscach raczej nie będzie chciała się zmieścić i obracać w obrotniku.
@myoniwy Na luzie, potrzeba przedłużkę z rury żeby od imadła się odsunąć i ścisk ze stopką pryzmową do rur na ustawnej szynie żeby mimośrodowo rurkę złapać. Masz wtedy wycentrowany styk w osi obrotu. Jeśli jest ta przedłużka ze ściskiem na szynie dobrze pomyślana, to kształt jakiejkolwiek rurki nie ma znaczenia (tylko długość przeszkadza i na jak dalekim skraju będzie spawane, bo jak uderza o glebę, to trzeba podnieść obrotnik albo lekko kąt osi obrotu podnieść od poziomu, ewentualnie spawać w niewielkim mimośrodzie, ale to ekstremalne sytuacje dla większych niż około 1,5m rurek jeśli obrotnik jest na 90cm wysokości (1,5m mierzonego z największego gabarytu pogiętej rurki, a nie długości surowej rurki przed pogięciem)).
Wiem, bo robiłem na takim czymś
A, i jak coś za ciężkie jest, i ten ścisk nie utrzymuje, to trójnóg z prowadzeniem łożyskowym (dwa ordynarne łożyska kulkowe czy wałeczkowe) w osi obrotu obrotnika jako podpórka spawanego elementu się sprawdza doskonale. Fajnie jak tej podpórki wysokość jest regulowana, bo różne średnice rur potrzebują inną wysokość podpórki (im większa średnica rury spawanej, tym niżej podpórka będzie)
Może to skomplikowanie brzmi, ale jak sobie to wyobrazisz, to się okazuje proste, no i 100% działa
@myoniwy Przez jakiś czas miałem robotę, gdzie spawałem blaszki 0.8mm tigiem. Blaszki trzeba było pospawać doczołowo, ale tak żeby nie przetopić się na drugą stronę. Drut 0.8 (zwykły, ze szpuli nierdzewnej do migomatu) , puls i bardzo szybkie podawanie drutu kropelkami i wychodziło.
@fov Ja spawałem już rurki karbowane ze ścianką 0,3mm. Da się, ale to była 316L a nie alu o nieznanym stopie. Kupię cieńszy drut i wtedy sprawdzę.
Zaloguj się aby komentować