Z wielką ciekawością obejrzałem wczoraj kilka meczyków na #igrzyskaolimpijskie w rugby 7. Chyba się wciągnę w tę dyscyplinę #sport bo starcia są krótkie, zawodnicy szybcy i silni, punkty sypią się ostro. Na palcach jednej ręki mogę policzyć imprezy sportowe na których byłem osobiście. Większość z nich to były 3 mecze #rugby Budowlanych #lublin . Jako że tag #gownowpis zobowiązuje to przypomniałem sobie jeden mecz. Siedziałem w pierwszym rzędzie obok dwóch kiboli którzy z upodobaniem głośno wyzywali od kutasów, hujów i skur ... sędziego bocznego który musiał koło nich przebiegać w odległości metra. Potem długo się zastanawiałem czy warto to sędziować za 50 zł (tak , tyle za mecz dostawali). Był też jeden gracz co wlazł w krzaki co pokrzykiwał do trenera wyrazy niezadowolenia gdy go chciał zdjąć z boiska ... I kałużę w bramce wejściowej na murawę gdzie gracze wpadali w błoto po kolana.
340773c7-5a0b-42f4-8f94-dd0a26f211e3
bojowonastawionaowca

@tmg Oj taaaak, znakomicie się to ogląda. Wrzucę polecajkę przy okazji jutrzejszej rozpiski!

tmg

@bojowonastawionaowca dokładnie, mecz to 14 minut dzieki czemu wczoraj zaliczyłem kilka na raz i wciąż miałem ochotę na więcej. Zdecydowanie ciekawsze od tradycyjnej wersji która jest siłowa, bardziej skomplikowana i chaotyczna. W siódemkach tempo jest jak w futbolu amerykańskim z zachowaniem klimatu rugby. Nie sądziłem że tak mnie wciągnie. Czekam na rozpiskę!

@tmg raczej tempo jak w futbolu amerykańskim, tylko że gdyby nie było reklam XD

Chakvi

@tmg Też oglądałam

Wciągnęłam w to nawet Amerykanina, który na pierwszy rzut oka machnął ręką, że nie kręci go oglądanie sportu, by za 20 minut robić 'asz!!' gdy komuś cośtam się prawie udało. W przerwie zasnął i nie widział tego 10:0 USA xd

Ale rugby ogólnie jest ciekawe. Jak miałam kilkanaście lat, interesowała mnie Nowa Zelandia i trochę się wciągnęłam wtedy w All Blacks itd.

tmg

@Chakvi amerykańcom może się to podobać bo jest sporo klimatu z ichniego futbolu. Szczególnie slalomy z piłką szybkich zawodników gnających po przyłożenie.