Siema byczki.
Dzisiaj pierwszy dzień na planie od borsuka z Torunia i BYŁ OGIEŃŃŃŃŃŃŃŃŃ

Plan nastawiony na górę czyli to co chłopy jedyne robią.
Wyciskanie z pauzą w połowie było dla mnie nowością, ale poszło. Na przysiadach źle policzyłem i pierwszą serię zrobiłem większym ciężarem.
Bułgarów się obawiałem bo pierwszy raz robiłem i było ciężko, następnym razem zmniejszę ciężar i mam wrażenie, że ławka była za wysoka.
O dziwo udało mi się zrobić 3 chin upy chociaż myślałem, że nawet jednego całego nie dam rady.
Biceps Curls wydawało mi się, że łatwo będzie a jednak ciężkie dosyć.
Na szczęście w miarę wszystko udało się zrobić i trzymać planu bo inaczej nie byłoby przyrostów i za miesiąc widzę się z większym ciężarem.

#hejtokoksy #silownia
0d374448-870f-4b47-a21a-629fc909490b
bartek555

Po co pauza halfway down? Pauze robi sie na dole w najwiekszym napieciu i rozciagnieciu miesnia.

Dudleus

@bartek555 To program pod zwiększenie wyniku 1 RM na klatkę w formie zasad trójboju. Gdzie kluczowa jest faza ekscentryczna wariacje takie jak spoto press czy pause halfway down pozwalają na naukę lepszej kontroli sztangę w tej fazie.


Zresztą jakakolwiek izometria jest słaba jeśli patrzymy na hipertrofię - ale nie takie jest założenie planu a szczególnie jego części skupiającej się na wyciskaniu sztangi

bartek555

@Dudleus faza ekscentryczna jest kluczowa przy wyciskaniu silowym? Chyba koncentryczna, chyba ze chcesz opuscic jak najwwicej, a nie wycisnac ;)

Mieszk0

@bartek555 żeby mieć dobry start z dołu musisz zbudować napięcie w fazie ekscentrycznej i kontrolować ruch sztangi. Zobacz sobie jak wyciskają trójboiści

bartek555

@Mieszk0 nie za bardzo rozumiem jak mozna budowac napiecia. Napinasz sie raz i jestes napiety, co tu budowac, tu sie nic nie laduje. Ruch sztangi trzeba kontrolowac, zeby obrac optymalny tor ruchu sztangi, tu sie jak najbardziej zgadzam. Im dluzej bedziesz „budowal napiecie” tym wiecej sily stracisz. Musisz opuscic sztange pod kontrola i dynamicznie ja wypchnac po pauzie na klacie.

Mieszk0

@bartek555 Właśnie o to chodzi, że dobrze zbudowane napięcie przy opuscznaniu pozwoli oszczędzić siły na samym wyciśnięciu. Budowanie napięcia to takie luźne sformułowanie, ale chodzi tu o całą sekwencję ruchów przy opuszczaniu takich jak np. rozciąganie najszerszych i mięśni rotatorów, aktywne pogłębiania mostka, rotacja barków, prowadzenie łokci, odpowiednio zsynchronizowany leg drive itp. Tego trzeba się nauczyć, jeśli chce się bezpiecznie i ciężko dźwigać. Kładąc się na placka, zrzucając ciężar na klatę i modląc się, żeby tricepsa wystarczyło do wypchnięcia w górę daleko nie zajdziesz i nic nie zbudujesz

bartek555

@Mieszk0 ok taki skrot myslowy, teraz wszystko jasne i pelna zgoda. Wg mnie dla osoby na takim etapie to troche za duzo rzeczy, na ktorych musi sie skupic. Ja bym tylko sie martwil o ustawienie barkow, lokcie i w miare poprawny tor ruchu sztangi, a pozniej sobie doskonalil technike i utrudnial zadanie. Ale ze ja tak bym zrobil to nie znaczy, ze to jedyna prawidlowa droga ;)

ErwinoRommelo

Dobrzeeeee, nogi sie robia pasywnie jak ciezar na stojak odnosisz.

Purple_Pimp

Jeśli masz skośną ławkę w takim typie, to na niej lepiej się zaczepia nogi do bułgarów, zwłaszcza jeśli jest regulowana

b911ed5b-7a40-42a4-a1d7-b8e502c5585d
Dudleus

@Purple_Pimp była z drugiej strony siłowni i jak już skończyłem to ją zauważyłem

Zaloguj się aby komentować