Na południe od Brazos, być może najlepsza powieść fabularna jaka powstała
@smierdakow a potem Grona Gniewu lub Na zachód od Edenu, to są klasyki tagów #bookmeter, bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś nie był nimi zafascynowany
@smierdakow dobra. zareklamowałes tak że już sprawdzam gdzie znajde w abonamencie audiobook xd
@smierdakow na południe od brazzers
@zosiasamosia1 spróbuj Getnera. Poziom mniej-więcej równy. Czytałam serię o Jacku Przypadku. Takie lekkie kryminały
@moll ić stond. Pewnie znów chcesz mi zmarnować czas xd
@zosiasamosia1 otusz nie tym razem xD
@zosiasamosia1 trylogia Millennium Stiega Larssona
@moll @Whoresbane wy jesteście niepoważni, op pisze, że nigdy nie czytał niczego z najwyższej półki, a wy jakieś przeciętniaki polecacie, tu trzeba 10/10 polecać, żeby op zrozumiał jak fascynujące może być czytanie
@smierdakow XD z poważnych rzeczy czytałem Mistrza małgorzate, Lalke, Latarnik, i jescze kilka innych ksiązek. Poleć coś od siebie xd
@smierdakow poleć mu Annę Kareninę
@smierdakow Millennium średniakiem, na głoweś upadł?
@Whoresbane każdy kryminał z samej definicji nie może być niczym więcej niż średniakiem
@smierdakow Przeczytaj a potem przeproś
@Whoresbane czytałem kiedyś, widzę, że dałem 8/10 i nawet nie pamiętam o czym to było, no panie, stawiasz kryminał obok Na południe od Brazos czy Hrabia Monte Christo?
@smierdakow Tego nie da się porównać. Brazos jest 10/10 wśród westernów, Hrabia w klasyce a Millennium pośród kryminałów
A chłop jak czytał gówno od mroza to powinien sprawdzić jak wygląda prawdziwy kryminał
@Whoresbane Brazos, Hrabia czy Steinbeck to po prostu literatura piękna, ale jeszcze też rozrywkowa, kryminał to gatunek niżej, tylko rozrywka (jakaś Zbrodnia i kara próbuje to łączyć)
Ostatnio to, za komuny w nielegalnym obrocie latało. Pięknie pokazane czym była(jest?) Armia Czerwona. To kilka opowieści od dydysneta, a nie jakieś opracowanie historyczne, czyta się lekko i szybko, zostaje w głowie.
po tym co napisałeś to
do słuchania: trylogia husycka
do czytania: pieśń lodu i ognia
@lokurva trylogie przesłuchałem ale strasznie mi nie podeeszło. Takie 5/10. Swietne wykonanie ale sama ksiazka nudna. A piesn lodu i ognia odpada bo nie jest skonczona
Cykl o Razumowskim Adama Przechrzty jest fajny
@zosiasamosia1 Archiwum Burzowego Światła polecam. Świetna seria, ale bardzo opasła i rozbudowana. Genialne światotwórstwo.
Pana lodowego ogrodu zerknij cykl inkwizytorski też lekko wchodzi, z Mroza to wszystkie części z Gerardem Edlingiem, Chyłka jest bardzo przyjemna. Teraz słucham trzeciej części Mrocznej wieży „Kinga” i jest naprawdę wciągająca. No i wiadomo że Śródziemie Tolkiena, silmarilion, dziecki hurina, beren i luthien i upadek gondolinu tylko nie wiem czy te poboczne mają wersje audio
@JanPapiez2 oj bratku zakonczeniem Mrocznej wieży strasznie sie rozczarujesz XD Choc seria super - 3 razy przesłuchana
@zosiasamosia1 ja polecam Hyperiona i Upadek Hyperiona, to właściwie jedna książka rozdzielona na dwa tomy, ilość i jakość wątków jest rewelacyjna. Z innych od Dana Simmonsa to Terror i Drood też były kozackie, chyba ogólnie nie napisał słabej książki. Dodam jeszcze, że nie mam pojęcia jak można mieć taki łeb do detalu jak Dan, przygotowanie faktograficzne i merytoryczne jego historii jest na najwyższym poziomie.
@Hospodar hyperion i upadek przeczytane. 2 ostatnie odpusciłem sobie
Komentarz usunięty
@zosiasamosia1 to może coś od Pilipiuka? Jeśli lubisz Wiedźmina to może Ci się spodobać, autor wymiślił takiego podlaskiego Geralta- Jakuba Wędrowycza (sam pomysł na protagonistę jest zajebisty). Trzeba by w jakimś lubimyczytac poszperać i znaleźć lepsze opowiadanie, bo ich poziom jest bardzo nierówny, od gównianego po bardzo dobry.
@zosiasamosia1
Moje polecajki:
Historyczna/Horror: Dan Simmons - Terror
S-F: Arthur C. Clarke - 2001: Odyseja Kosmiczna
Fantasy: Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu
A nietypowa polecajka, to Eurypides - Trojanki
Paragraf-22
@zosiasamosia1
Seria Silos - Hugh Howey.
Wszystkie części są świetne.
Z książek, które dobrze mi się czytało to właściwie większość od Roberta Ludluma. Trylogia Bourne'a a potem inne tytuły, większość to takie typowe sensacje spiskowo-detektywistyczne ale czytanie wciąga. Sekwencje akcji/pościgów/bójek opisane bardzo fajnie.
Z tych, które mi nie leżą to Diuna. Herbert dobrze opisuje idee i przemyślenia, wspaniały świat ale rozwleczone to okropnie. O ile pierwszą książkę przeczytałem 2 razy to od drugiej odbiłem się już 3 razy ale będę robił podejście nr 4.
@L4RU55O oj tak tak byczku. Diuna to szit - zarówno ksiazka jak i filmy. Nie porywa mnie całkowicie
@zosiasamosia1 To nie shit bo diuna zrobiła takie zamieszanie w latach 60. że jej śladu widać w wielu innych seriach. To taka biblia kosmicznego sci-fi.
Film jest bardzo dobry fabularnie i wybitny technicznie, jako uzupełnienie książki jest jeszcze lepszy. Byłem na drugiej części w kinie i wywaliło mnie z butów.
Problemem jest to że autor jest bardziej filozofem niż pisarzem. Napisał pierwszą książkę a potem w kolejnych tłumaczy przekaż bo ludzie nie zrozumieli. Wiem co się dzieje dalej w książkach ale w Mesjaszu Diuny zasypiam. Nie jestem w stanie przebrnąć przez niekończące się dialogi, monologi i przemyślenia a akcja jest słabo opisana i nie porywa. Kocham ten świat dobrze by było żeby inny pisarz przepisał książki swoim stylem bo czytanie Diuny jest jak czytanie podręcznika ekonomicznego o giełdzie, ciekawy temat i jak uważnie myślisz to jest fajnie ale przyjemności z przyswajania wiedzy nie ma.
@L4RU55O to mówisz ze warto 2 obejrzeć? W 1 nie było akcji xD takie przedstawienie swiata i dużo gadania.
Pan lodowego ogrodu najlepszy.
Z 3 razy czytałem.
Trylogia husycka też elegancka, bardziej od wiedźmina mi się podobała
@Reginald ale co Ci sie tam podobało? Ja za 2 próbą dalem rade całość. Za duzo pierdololo o historii, za mało akcji i ciekawie budowanych postaci xd Reinewan to jakiś żart xd i ta jego przemiana xd Pomurnik tez mnie wkarwiał xd Jedynie samson miodek chad
@zosiasamosia1 Duszynski Glatz
Zaloguj się aby komentować