Pierwszy na świecie “żyjący” budynek zasilany glonami produkuje zieloną energię. 5 korzyści niemieckiego bloku
ŚwiatOZE.plDodaje znalezisko jako ciekawostkę i odpowiedz na pomysł montowania takich instalacji na przystankach autobusowych.
Największą zaletą alg jest prosta instalacja która można w łatwy sposób poddać recyklingowi a co najważniejsze nie potrzeba metali ziem rzadkich 😁
@Koloalu co z biomasy? Nadawałoby się na paszę, fermentację albo chociaż biomasę do spalenia?
SolarLeaf zapewnia około jednej trzeciej całkowitego zapotrzebowania na ciepło 15 mieszkań w bloku SolarLeaf.
Dobra, koniec sensacji, można się rozejść.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby paneli było więcej, dużo również zależy od typu użytych alg. Zawsze to 30% mniej zużycia paliwa kopalnych.
@Koloalu Coś chyba jednak na przeszkodzie stoi, skoro nie umieścili ich więcej. Zresztą
Pierwszą na świecie fasadę tego typu zaprezentowano na Międzynarodowej Wystawie Budowlanej (IBA) w Hamburgu już w 2013 roku. Fasada SolarLeaf od tamtej pory nieustannie produkuje odnawialną energię.
Sprawność konwersji światła na biomasę wynosi obecnie 10%, a światła na ciepło – 38%. Dla porównania systemy fotowoltaiczne mają sprawność 20-22%%, a solarne 60-65%.
Dziesięcioletnia "nowość" o sprawności gorszej niż zwykłe panele fotowoltaiczne. Faktycznie bardziej ciekawostka niż przełomowe rozwiązanie.
Moze moc szczytowa i tak przekracza zuzycie szczytowe wiec wymagaloby to kontazu bankow energii, a to drastycznie podnosiloby koszty.
Oczywiście panele pv mają lepszą sprawność icsa mniej problematyczne jeśli chodzi o produkcję z drugiej strony algi nie wymagają metali szlachetnych i nie ma problemów z recyklingiem więc sprawa jest rozwojowa.
@jonas 30% to malo?
@konski Miły dodatek, ale tylko tyle.
Zaloguj się aby komentować