Jak ustalili specjaliści, ciśnienie na pokładzie samolotu może być odpowiednie do tego, które panuje w górach (na wysokości od 1524 m do 2428 m). Zarówno po starcie jak i przy obniżaniu lotu we znaki wdają się zmiany ciśnienia atmosferycznego w kabinie samolotu
<br />Bardzo duża rozbieżność, czy ktoś z was ma informacje jakie ciśnienie panuje na pokładzie a321neo? Jaki jest poziom wilgotności? Oraz czy jest duża różnica w odczuwaniu ciśnienia w porównaniu do 737?
Zastanawiam się można to wytrzymać bez alpinistycznej aklimatyzacji.
#samoloty #podroze
@senpai Nie można, na pokład wpuszczają tylko zdobywców Mont Blank, przykro mi.
@senpai A już bardziej serio: w Alpach na 2400-2500 m wyjeżdżasz autem, pociągiem lub autobusem. Na którejś z tych przełęczy był wyciąg, gdzie wagonikiem jechałeś sobie na 3000. Ot tak po prostu. Żadne ekstremum. Może gdybyś na tej wysokości miał biec na dłuższym dystansie, to byś odczuł jakąś różnicę.
Przecież Zakopane leży ok kilometr nad poziomem morza, k nawet nie widzisz różnicy. Na pokładzie samolotu jest 0.8-0.9 atmosfery. Ale przez to że cały czas siedzisz w miejscu to nawet tego nie odczuwasz poza zmianą ciśnienia w uszach i delikatnie pogorszonym smaku.
Nie sprawdzaj lepiej na jakiej wysokości jest Denver albo Mexico City
Zaloguj się aby komentować