Wygląda ładnie, ale słabo się tam poruszać. Co chwilę skrzyżowanie, zieleni też tak symblicznie, trawników prawie nie ma 🥲
@Konto_serwisowe wszystko przez to, że zabudowę zaczęto od bardzo dobrego pomysłu, a skończono wbrew jemu, załączam ciekawy materiał w tym temacie:
@woohoo tl:dw?
@powodzenia kwartały były zaprojektowane częściowo otwarte, z zielenią w środku, aby umożliwić swobodny przepływ pieszych i wietrzenie miasta. W skutek nacisków w trakcie realizacji, wolne przestrzenie zostały zabudowane i cały misterny plan...
@woohoo dziękuję
A ja myślałem że moje miasta w cityskylines wyglądają nie naturalnie
@sone nienaturalnie , "polecam użyć autokorekty w przeglądarce bo siara na całą wieś"
@LordWader jaką wieś, przecież miasto wybudował
@conradowl ostatnio komuś wypominał błędy ortograficzne
@LordWader teraz już rozumiem skąd w cudzysłowie
Mieszkałem tam kilka lat, w nowych dzielnicach wszystko tak podobnie wyglądało, że jak ktoś nie znał numerów i bez gps to łatwo szło się zgubić.
Moja ex wiele lat temu była z Nottingham. Jak zobaczyłem osiedla to nazwanie tego „chów klatkowy" było jak najbardziej zrozumiałe.
Liverpool i masa innych miast, zresztą osiedla w Polsce też tak wyglądają. Ale w Nottingham widziałem to na własne oczy i nie dziwię się, że ludzie się mordują itp - to nie jest miejsce do życia.
Inna sprawa, że lubię symetrię i w Cities skylines też tak robiłem
To Polacy mają bliżej niewyjaśnione parcie na to, żeby się wyróżniać, mieć inne niż sąsiad. Brytyjczyk nie ma tego w kulturze i IMO, dobrze. A poza tym te szeregówki to bardziej alternatywa dla naszych mieszkań niż dla domów. W East Midlands jeśli już są mieszkania to wszystko najem, tymczasowy pobyt, studenci, itd.
@Afterlife nie mówię, że to złe, ale też nie bardzo dobre. Wystarczą małe elementy lub np kilka wersji kolorystycznych dachu by nie było monotonnie.
Na moim osiedlu (dawne councilowskie, czyli socjalne, gdzie budowano za rządowe jak leci - tak samo remonty) jakoś ludzie, którzy zakupili domki na własność - wykup lub po latach po prostu osiedle trafia na rynek - gdy przykładowo ci z socjalu poumierali lub dzieci dorosły itp - tak więc te domki jednak mają różne kolory, różne okna, drzwi, ktoś ma ganek, ktoś daszek, ktoś inny podjazd itp itd. A wcale nie mam dużo Polaków czy ogółem innych nacji wokół siebie. Po wykupie ludzie już sami decydują co chcą mieć i jak mieć, niekoniecznie by się wyróżniać. Ale by było estetycznie i ładnie dla nich.
Komentarz usunięty
@conradowl Czyli nie tylko Rosjanie takie osiedla robią. Tu na zdjęciu Samara.
@Konto_serwisowe takie osiedla robią wszyscy i wszędzie... Z tym, że obecnie się może je nieco lepiej planuje, np nowe budownictwo w Szkocji to tragedia, ale przynajmniej nie wszystko jest takie samo. Raz duży, raz mały domek, raz skwerek, raz droga się kręci i zawija...
Tu losowo najechałem na widok osiedli pod Warszawą. Wszędzie: Kraków, Poznań, Wrocław, Niemcy, Francja, Hiszpania - w każdym kraju są takie osiedla - mniejsze lub większe.
Także nie, nie tylko Rosjanie tak robią.
Zaloguj się aby komentować