@AmAd no a dlaczego miałoby nie być? XD
Pewnie, że są
@cebulaZrosolu rozmawiałem dziś z mamą która leczy żeby prywatnie i mówiła że teraz to mało spotykane
Nie dość że są, to orientacyjne terminy można sprawdzić przez internet, wot technika https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/
Lista placówek jest dostępna na stronie NFZ, ale mało ich jest bo nie były aktualizowane kwoty refundacji i nikomu się to nie opłaca
@Acrivec poszukaj studentów stomatologii jak mas z jakiś uniwerek obok.
@trixx.420 @Acrivec dziękuję za odpowiedzi
@AmAd Są ale jeśli nie jesteś kobietą w ciąży to wyleczą Ci najwyżej pierwsze trzy zęby i to za pomocą amalgamatu czy zdaje się teraz czegoś jeszcze chujowszego. Pozostałe mogą co najwyżej wyrwać. Byłem, sprawdzałem bo miałem sytuację awaryjną a i tak za leczenie byłem zmuszony zapłacić.
@Jim_Morrison ale gadasz... Chodzę na NFZ na przegląd co pół roku, jak miałem coś do roboty "z tyłu" to robiłem ja NFZ jak coś z przodu to już wolałem zapłacić.
Ale wracając to plomby na NFZ się trzymają niektóre już z 15-17 lat będzie ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
@Jim_Morrison to musiałeś dawno być, bo już prawie dwa lata nie zakłada się wypełnień amalgamatowych na nfz
@trixx.420 Toteż napisałem, że teraz - przynajmniej według słów pani która robiła mi wtedy, za grubą kasę kanałówkę - dają jeszcze chujowsze plomby.
@cebulaZrosolu No to jak będziesz, czego Ci nie życzę, musiał mieć leczenie kanałowe to w ramach testu spróbuj zrobić je na NFZ i zdaj relację. Powodzenia.
"A co z leczeniem endodondycznym, czyli kanałowym? Osoby dorosłe mogą skorzystać z bezpłatnego leczenia kanałowego w siekaczach i kłach, a więc tylko w zębach od jedynki do trójki górnych i dolnych, leczenia kanałowego zęba z zakażonymi kanałami z wypełnieniem jednego kanału i dwóch kanałów. NFZ nie finansuje borowania i odbudowy korony zęba.
Leczenie kanałowe finansowane jest przez NFZ w przypadku wszystkich zębów u kobiet w ciąży i w połogu (do 42 dnia po porodzie), jednak już bez odbudowy korony zęba. Kobietom w ciąży NFZ zapewnia też m.in. usunięcie kamienia nazębnego – raz na pół roku, badanie kontrolne raz na kwartał. Dzieciom i młodzieży do 18 lat przysługuje leczenie kanałowe wszystkich zębów"
https://stomatologia.314.pl/ubezpieczony-pacjent-u-dentysty-kiedy-nie-musi-placic/
Czyli tak jak pisałem - coś tam Wam naprawią ale jak będziecie potrzebować poważniejszego leczenia czyli kanałowego to "chuj wam w #$% , jebać wasze składki i płaćcie, lamusy".
Kurtyna.
@Jim_Morrison aż tak to się nie zapuszczę mam nadzieję :)
@cebulaZrosolu To nie ma nic wspólnego z tym, jak dbasz o zęby.
Zaloguj się aby komentować