Folołuje curva kto tak pisze? Obserwuje można by użyć ale po co to.
@Fox mam robiony przez dzieci tiksroka
@Fox ja tak piszę. Mam poważną pracę i dobijam do 30. Makaronizmy są sarmacką naleciałością znaną już w XVIII wieku https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Makaronizm
@Fox Obserwować można też dzieci z krzaków. Follow wyraźnie nawiązuje do mediów społecznościowych, wg mnie jest mniej niejednoznacznym określeniem.
@megawonsz9 „obserwuję konto gościa" także niejednoznacznie wskazuje na to, że chodzi o media społecznościowe i nie trzeba do tego używać makaronizmów
@conradowl dlaczego używasz zapożyczonego z łaciny "obserwować", skoro masz piękne polskie słowo baczyć? Czy może używanie slow wziętych żywcem z łaciny jeż już cacy, a używanie słów wziętych z angielskiego już nie?
@Arientar hmm jeśli już to czwarty punkt „zwracać uwagę"
Nie pasuje mi to słowo znaczeniem do „śledzenia kogoś" mimo to, raczej nie w pozytywnym czy neutralnym znaczeniu. Ale może być. Brzmi lepiej niż „folołować"
@conradowl coz, po prostu bawi mnie narzekanie na użycie angielskiego słowa proponując jako zastępstwo słowo, które jest łacińskie.
@Arientar a mnie bawi, że nie widzisz różnicy pomiędzy słowem wpisanym w język polski i słowniki od kilkuset lat i generalnie słowem, którego nie można zastąpić innym „baczyć", gdyż baczenie, a obserwacja to jednak nieco inne czynności - już prędzej śledzenie (ciał niebieskich np. gdy chodzi o obserwację nieboskłonu) odpowiadałoby bardziej; a słowem, którego brak w słownikach i jest w użyciu dokładnie przez osoby jakie opisałem - pokolenie tiksroka. Tiktoka konkretniej, ale nie mam szacunku do tej chińskiej aplikacji i choć sam posiadam Facebook i Instagram to tam najzwyczajniej w świecie śledzę inne profile. Bądź też obserwuję. Ale nigdy nie używałem „followuję" bo to wręcz głupio brzmi.
No ale można się czepiać i szukać słów tysiąc lat wstecz jak i tego, że od „no" nie powinienem zaczynać zdania. Droga wolna
@Arientar @wombatDaiquiri no to obserwuję profil, folołuje wielu nie zrozumie.
Kiedy napisanie na przykład "śledzę na tik toku" przerasta autora to o piorunie mowy być nie może.
@Jim_Morrison kiedy napisanie „obserwuję na tik toku” przerasta autora to o piorunie mowy być nie może
Zaloguj się aby komentować