Projekt speeduino istnieje od 2013 roku, widać w nim rozwój, były postępy i doprowadzili to do stanu używalności. Boli mnie jednak, że czujnik ciśnienia nie jest już produkowany i nie zaktualizowali płytki (tak, jest obejście na zewnętrzny), jeden scalak nie jest powszechnie dostępny, a prowadzenie ścieżek boli. Często ścieżki są cienkie, idące na około (ścieżka ADC ma 20 cm i leci z jednego końca płytki do drugiego, po brzegu, obrazek 2), VDD aż boli jak patrzę - obrazek 1. Wisienką jest zasilanie części analogowej (VDDA), obrazek 3.
Po przeprowadzeniu DRC KiCAD raportuje błędy: 236+, ostrzeżenia: 353+. Chciałem zamówić kilka sztuk, ale nie mogę
#elektronika #pieklo #macmajster
@macgajster popraw i wrzuć ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
@Felonious_Gru chcę, ale chcę też zamówić swój wymysł. Poprawianie zacznę od zaorania, ułożenie wszystkiego to pewnie będzie z tydzień, później tydzień na poprawienie, a czas leci. Nie skończę tego tempomatu nigdy -,-
@macgajster możesz też kupić gotowy ecu kompatybilny zr speeduino, albo użyć innsvo projektu os
@Felonious_Gru 250$ kosztuje taka przyjemność bez przesyłki. Urodziłem się na polu cebuli!
@macgajster kicad powinien mieć dodatek w postaci AI routingu
@3zet popatrzę w robocie, może rzeczywiście coś jest. Pytanie jak jakościowo wyjdzie.
@macgajster A można więcej warstw?
@Marchew móc można, ale tutaj raczej nie bardzo jest sens. Jest dużo elementów THT/zajmujących przestrzeń. Przy produkcji cena również wzrasta, a dwie warstwy to tani standard.
Przy 20cm ADC to nie zachowuje się przypadkiem już jak antena?
@m_h a dodaj ścieżkę po brzegu płytki i masę, która łączy się przelotkami wyspowo... To jest ogromna antena i pewnie dość duże szczęście mieli, że działa jak chcieli.
Zaloguj się aby komentować