Udało mi się auto zrzucić z kobyłek przy demontażu wszystkich kół, kiepska mokra ziemia, mimo desek pod kobyłkami, tak mnie to wkur***o że z różową ustaliłem zmianę zagospodarowania naszych włości, wylewam płytę 7 na 5 metrów, zbrojenie na przyszłość pod podnośnik dwukolumnowy. Na bazie tej płyty stawiam wysoki garaż. Ktoś chce podpowiedzieć - szkieletówka kontra beton komórkowy, jakie macie osobiste preferencje, jakieś za i przeciw?
Optuję za drewnem bo umiem budować z drewna ale dodatkowe zabawy w paroizolacje, wiatroizolację, izolację cieplną troche mnie kosztowo i organizacyjnie boli. Z drugiej strony mamy beton komórkowy którego na dobrą sprawę ocieplać nie zamierzam, tyle że murowanie tym cholerstwem mnie delikatnie przeraża, styczność miałem ale nie polubiliśmy się.
Ktoś miał ostatnio taką zagwozdkę i jakoś z niej wybrnął? Płyta warstwowa odpada, szkieletówka albo beton komórkowy, tylko te dwie technologie. A jak już mi wszyscy wszystko odradzicie to wjedzie blaszak
blaszaka też trzeba ocieplić, bo inaczej na wiosnę woda z powietrza skrapla się i masz nowy, ale zardzewiały, samochód
@macgajster blaszak stoi i od kiedy grzeję chińskim webastem nic się nie skrapla :p. Nie ocieplony, bez filcu, na nie dokończonej wylewce. Jak gazowym słoneczkiem grzałem to faktycznie wodnisto. Blaszak mogę ocieplić styropianem od środka ewentualnie ale wkurza mnie w blaszakach to że wszystko pracuje, chciałbym coś porządnie do ściany przypiąć czasem, może belkę pod sufitem żeby coś podnieść, niestety konstrukcja nie pozwala na obciążanie dodatkowe
@macgajster mi się nic nie skrapla w blaszaku.
@cebulaZrosolu może nie stoi w bezpośrednim słońcu czy inaczej wykonany albo przewiew w środku masz ¯\_(ツ)_/¯
@Hejto_nie_dziala ja bym robił z bloczków, a o płytach PIR myślałeś?
@PlatynowyBazant20 widziałem że myoniwy z tego stawia ale ja tej technologii nie znam, nie mam dostępu do tanich płyt, generalnie odpada. Czemu bloczek?
@Hejto_nie_dziala jakoś murowane ściany wydają mi się solidniejsze
@Hejto_nie_dziala rozglądnij się za najbliższą fabryką płyt pir i podjedź do niej
ta obok mnie ma na placu z tyłu odpadki różnych długości od 1 po jakieś 2,5m
@Hejto_nie_dziala ale co Cię w gazobetonie przeraża? Pierwsza warstwa musi być ideolo, później lecisz cienką warstwą albo na piankę. Lekkie, łatwe w obróbce, ma swoje wady, ale na garaż to najlepszy materiał.
@dez_ pierwsza warstwa i to że muszę to wysoko murować bo podnośnik ma wejść i nie ma opcji że nie wejdzie
@Hejto_nie_dziala można murować kilka warstw jednocześnie (sam po 3 leciałem). A przy pierwszej warstwie wystarczy być dokładnym, co najpiękniejsze nawet jak nie będziesz dokładny to bierzesz zwykła tarkę i szlifujesz żeby było ok. Dla mnie to był najfajniejszy etap budowy :)
@dez_ @Hejto_nie_dziala Podzielam opinię dez_. Gazobeton to chyba najlepsza i najwygodniejsza opcja (szczególnie na piankę). Laser krzyżowy, pistolet i piłka do suporeksu i jeśli tylko nie będziesz się brał za robotę najebany to wyjdzie idealnie.
Zbrojenie swoją drogą ale policz ile musisz tego betonu pod podnośnik wylać żeby się to nie rozpękło
konstrukcja szkieletowa z drewna wcale tanio nie wyjdzie, bo drewno w cholerę drogie
dwa że wydasz sporo na usztywnianie tych ścian żeby cokolwiek na nich powiesić.
Natomiast nic do sufitu nie podwiesisz, chyba że sobie dodatkową konstrukcję metalową dostawisz.
Co mur to mur, jak poszperasz zimą za materiałem to możesz uzbierać po dobrych pieniądzach materiału jaki komuś został po budowach. Ale trzeba będzie się najeździć.
@VonTrupka niech se pęknie, pod podnośnik musisz mieć taki bloczek z pamięci podaję, 30cm głęboki, szeroki na 2.5m x 0.5m. w zależności od producenta różne podają wartości. No i takie cudo to nie problem
@Hejto_nie_dziala z tym "niech se pęknie" to można co najwyżej sobie i na swoim
ja nie jestem nauczony i nigdy się nie nauczę robić fuszerek, bo sobie nie wyobrażam odpieprzać roboty
Za taką robotę to się nie mam po co zabierać ¯\_(ツ)_/¯
a nadmieniam tylko, bo lata temu liczyłem dla kumpla całość prac związanych z wylewką pod warsztat po tym jak mi podrzucił wytyczne. Potem jeszcze ciekawość mnie wzięła jakie są wymogi pod maszyny ciężkie, w tym m.in. tokarki.
@VonTrupka wiesz że każdą większą wylewkę trzeba naciąć żeby pękła w kontrolowanych miejscach? Bo to że pęknie jest pewne. Nie zabieraj się za wylewki jeśli boisz się pęknięć ¯\_(ツ)_/¯
@Hejto_nie_dziala dylatacja?
nic o tym nie wiem (´・ᴗ・ ` )
@VonTrupka przyjdzie z nabywanym doświadczeniem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować