Protokoły używane w telco, szczególnie te starsze, są zwykle mocno popieprzone i często stanowią najlepszy dowód na chorobę psychiczną ich twórców.
#technologia #ciekawostki
autentykacji
@groman43 a co to?
@MostlyRenegade Metoda potwierdzenia, że jesteś tym, kim się przedstawiasz
Ponieważ SIP nie miał wbudowanego tego mechanizmu, kilka lat temu bardzo popularne stały się ataki number spoofing - kiedy ktoś dzwonił do Ciebie, na ekranie Twojego smartphona pojawiał się zupełnie inny numer, na przykład Twojej mamy, mimo że Twoja rodzicielka nie miała nic z tym wspólnego.
@groman43 chłopie, nie ma takiego słowa w języku polskim.
Mówi się uwierzytelnianie.
@MostlyRenegade
autentykacji
ficzer
call
gym
Takie wyrażenia dopiero z wiekiem drażnią.
a i to nie każdego... .
To sa raczej dowody braku oczytania/wiedzy danej osoby. Ale w dobie specjalizacji - koles mający 23 lata będący guru w czymś tam zwyczajnie nie miał czasu na poznanie swojego języka.
I to nie jest zarzut - raczej opinia.
@w0jmar
Język ewoluuje.
Autentykacja jest łatwiejsza do skojarzenia ze swoją anglojęzyczna wersja, authenticate, niż polskie uwierzytelnienie.
A ja osobiście nie cierpię polskiej technicznej nowomowy, stworzonej przez tłumaczy Microsoftu, która czasem sprawia, że dokumentacja w języku polskim nie pomaga z obsługą systemów w języku angielskim.
Autentykacja jest jednak wyjatkiem obok autoryzacji i unikalności. Po prostu, są na tyle blisko oryginałów, że zawojowały już język polski.
@groman43 spoofing wciąż żywy nawet pomimo super ustawy. Podobno były pewne mroczne czasy gdzie istniała domena .pl z której mogliśmy za drobną opłatą wysłać SMS z nagłówkiem "dowolnego numeru". Podobno młodzi wysyłali fikuśne sms'y do mam kolegów, tak aby wyglądały na przypadkiem wysłane do mamy zamiast przyjaciela (° ͜ʖ °)
Zaloguj się aby komentować