... nawet tak traumatyczne doświadczenie jak pobyt w amerykańskim więzieniu można przemienić w dobrze prosperujący biznes?
Larry Lawton nie był zwykłym, pospolitym przestępcą. Mężczyzna zasłynął bowiem w mediach amerykańskich jako najlepszy złodziej klejnotów lat 80. i 90. Szacuje się, że w latach tych obrabował on ponad 20 jubilerów na kwotę około 20 milionów dolarów. Po dość przypadkowym schwytaniu mężczyzna otrzymał propozycję współpracy – trzech lat więzienia w zamian za wydanie wspólników. Larry odmówił jednak składania zeznań, co kosztowało go dodatkowe 8 lat pozbawienia wolności.
Po wyjściu na wolność w 2007 roku założył on firmę „LL Research and Consulting”, której jednym z pierwszych produktów był program „Reality Check” skierowany do nastolatków, mający pokazać im rzeczywiste konsekwencje życia niezgodnego z prawem. W ciągu kilku lat program ten sprzedał się w nakładzie około 10 tysięcy płyt DVD, z których duża część trafiła do domów dla trudnej młodzieży czy poprawczaków. Program przyniósł na tyle pozytywne rezultaty, że w 2013 roku Larry został mianowany tytułem honorowego policjanta przez departament policji w Lake St. Louis. Tym samym stał się on pierwszą osobą z kryminalną przeszłością, która dostąpiła tego zaszczytu.
Oprócz tego Larry jest również twórcą telewizyjnym i internetowym. W telewizji przez lata mogliśmy oglądać go w programach takich jak „Lawton's Law” czy „Maximum Security”, zaś w internecie znajdziemy go na jego imiennym kanale na YouTube, na którym aktualnie posiada on półtora miliona subskrybentów. Na kanale tym porusza on głównie tematy związane z amerykańską przestępczością i systemem więziennictwa w Stanach Zjednoczonych. Jego najpopularniejszym nagraniem jest film, w którym ocenia on na ile realistycznie zostały przedstawione napady rabunkowe w grze GTA V. Film ten w czasie pisania ciekawostki miał ponad 7 milionów wyświetleń.
#ciekawostinwestycyjne
@CiekaowstkInwestycyjne ciekawe, dzięki za wrzutę : -)
Czemu "traumatyczne doświadczenie jak pobyt w amerykańskim więzieniu"? W innych więzieniach nie jest to traumatyczne czy akurat tego gagatka to straumatyzowało?
@moll Amerykańskie więzienia to jest Somalia. Duża część z nich jest prywatna(i to jest moim zdaniem jeden z największych skandali w historii USA). Nikt tam z osadzonymi nie pracuje, nie próbuje ich resocjalizować(przynajmniej tych co się da). Często za pobyt musisz płacić, więc masz okazję pracować w więzieniu co często przypomina obóz pracy typu radzieckiego. Gangi działają tam sobie do woli, nikomu nie zależy żeby je tam zwalczać bo przecież siedzą to po co. No i współczynnik recydywy jest niesamowicie wysoki.
@moll więzienia w Stanach nie są nastawione na resocjalizacje i wciąż panuje tam dość "straszny" klimat. Larry w swoich produkcjach opowidał o częstych morderstwach, gwałtach itd. Czymś co w europejskich więzieniach jest już nie do pomyślenia.
W tym jedynym przypadku drażni mnie wstawiane przez was obrazki zrobione przez Ai w tym i innych wpisach, są chujowe i ni jak nie mają do opisywanego tematu
@Kondziu5 Jak to nie? Były więzień dostał tytuł honorowego policjanta - jak dla mnie obrazek pasuje.
Zaloguj się aby komentować