... druga najpopularniejsza platforma do gry w pokera online okazała się zwykłym scamem?
15 kwietnia 2011 roku zapisał się w świecie pokera online jako Czarny Piątek. Tego dnia Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych postanowił wyegzekwować amerykańską „ustawę antyhazardową”, zamykając tymczasowo dostęp do trzech największych platform do gry w pokera online.
Full Tilt Poker był jedną z platform zamkniętych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że w 2010 roku co piąty gracz pokera online korzystał właśnie z tego poker roomu. Po tym, jak amerykańscy śledczy weszli na konta bankowe Full Tilt Poker, okazało się jednak, że irlandzka firma znajduje się na skraju bankructwa, a jej użytkownicy dysponują jedynie wirtualnymi saldami, gdyż pieniądze, które wpłacają na swoje konta, przeznaczane są przez firmę na jej bieżącą działalność, w tym na pensje wielu profesjonalnych pokerzystów zaangażowanych w promocję marki.
Sprawa ta mogła przełożyć się na kryzys zaufania wobec internetowych platform pokerowych i raz na zawsze pogrzebać tę branżę. Nie stało się tak jednak, ze względu na interwencję platformy "Pokerstars", która odkupiła markę "Full Tilt Poker" z obietnicą wypłacenia graczom wszystkich ich pieniędzy.
Warto również wspomnieć o tym, jak potoczyły się dalsze losy profesjonalnych pokerzystów z drużyny Full Tilt Poker. Zatrudniani oni byli przez irlandzką firmę jako wzorce do naśladowania, dowody na to, że na pokerze można zarobić. Niestety, w wielu przypadkach okazało się, że ci sami profesjonalni pokerzyści na samej grze w pokera zarabiali mniej niż na jej reklamowaniu!
Za przykład może posłużyć Erick Lindgren, utytułowany profesjonalny pokerzysta ze Stanów Zjednoczonych, który w oficjalnych turniejach pokerowych zarobił ponad 10 milionów dolarów! Dlaczego więc o nim wspominam? Otóż okazało się, że koszty uzyskania tych wygranych były znacznie wyższe niż same wygrane! Wraz z utratą pensji członka drużyny Full Tilt Poker, mężczyzna został pozbawiony pewnego źródła dochodu i chwilę później złożył wniosek o osobistą niewypłacalność. Okazało się między innymi, że Eric pożyczał od firmy Full Tilt Poker pieniądze na grę w pokera. Pieniądze, których nigdy nie zwrócił. A mówimy tu o kwocie około 5 milionów dolarów…
#ciekawostinwestycyjne
Na hazardzie zarabia tylko kasyno?
Niemozliwe
@jajkosadzone warto dodać, że daytrading = hazard ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CiekaowstkInwestycyjne
Gra na gieldzie ma duzo wspolnego z hazardem,ale tym nie jest.
@jajkosadzone inwestowanie na giełdzie - nie, daytrading - tak.
@CiekaowstkInwestycyjne Filmiki mieli fajne i za free. Zasada zarządzania bankrollem, czyli podstawy, mają zastosowanie wszędzie gdzie inwestujemy kasę. Jakby każdy to obejrzał to nie byłoby "wrzuciłem wszystkie pieniądze na studia curki w inwestycję Alpen Gold".
@ZygoteNeverborn gardzisz zwrotem w czekoladzie? Na studia by może i nie poszła ale zawsze mogłaby zrobić karierę w branży bodypositive xD
@moll Zależy którym otworem się zwraca.
@ZygoteNeverborn fakt, bo to też może potem wpędzić na drugi biegun, na przykład w bulimię
@moll Tak głęboko nie analizuję (anal-izuję huh-huh) u mnie mordą się wrzuca, dupą wychodzi. Każde zaburzenie to powód do niepokoju.
@ZygoteNeverborn i słusznie. Trzeba być czujnym jak kura
> kura
@moll "W" ci zjadło?
@ZygoteNeverborn nie. Kury są bardzo czujnymi zwierzętami, a nikt ich za to nie docenia
@moll Co im po ich czujności, skoro ich jedyną reakcją jest gdakanie.
@moll może po śmierci ktoś doceni...
@ZygoteNeverborn jest jeszcze ucieczka
@moll Ktoś tu kiedyś pisał o lisie w kurniku, który wyjmował kury jedna po drugiej.
@ZygoteNeverborn w kurniku to się nie liczy xD to jest bezpieczna strefa i tam kury są mniej czujne
Historia zasługuje chyba na dłuższe podsumowanie, w pewnych momentach nie mogę zgodzić się z wydźwiękiem Twojej narracji.
Czy nazwałbym Full Tilt Poker scamem? Raczej zarząd uznał, że ma w garści kurę znoszącą złote jaja, więc nie ma potrzeby odkładania na przyszłe koszty, takie jak wypłaty graczy, jeśli kura codziennie zniesie kolejne jajo. Wspominasz Ericka Lindgrena, ale on, sądząc po jego występach w High Stakes Poker, to stary nit, który z gry mógł być nawet i do przodu. To skłonności przepieprzania wszystkiego u bukmachera wpędziła go w długi.
Prawdziwymi czarnymi charakterami w całej tej historii byli Howard Lederer i Chris Ferguson. Ten pierwszy był zapraszany do HSP i Poker After Dark chyba tylko dlatego, że opócz wypłacania sobie tlustych premii z FTP oferował też ogromne kontrakty sponsorskie wielu pro graczom. Najnudniejszy gracz do oglądania w show o pokerze... To Lederer i Ferguson wyciągnęli z FTP najwięcej kasy i do dziś pozostają personami non grata w światku pokerowym.
Kurzę znoszącej złote jaja łeb ucięła de-facto delegalizacja pokera online w Stanach. Taką to już wolność mają w USA...
Wykupienie FTP przez PokerStars, moim zdaniem, również okazało się negatywnym w skutkach dla branży. P*, po zyskaniu statusu monopolisty, sukcesywnie zwiększało prowizję i promowało typowo jednoręko-bandytową gamblerkę zamiast tradycyjnych odmian pokera. Kolejne słabe decyzje doprowadziły do strącenia ich z pozycji lidera rynku przez GG Poker.
Black Friday pokazuje, że nigdy nie należy trzymać dużej części swojego bankrolla na jakiejś stronce online. Ale hej, historia pokazuje, że nigdy się kurwa małpy nie nauczą
@mordaJakZiemniaczek oczywiście, że opisany problem nie zamyka się wyłącznie w tym co zostało napisane w ciekawostce, gdyż ta ma tylko powierzchownie liznąć temat, tak żeby każdy - niezależnie od początkowego stanu wiedzy - mógł zrozumieć daną historię. Dlatego dziękuję Ci za ten komentarz
Co do
Black Friday pokazuje, że nigdy nie należy trzymać dużej części swojego bankrolla na jakiejś stronce online. Ale hej, historia pokazuje, że nigdy się kurwa małpy nie naucza
, to świetnie pokazują to historie ludzi, którzy wciąż trzymają pieniądze na giełdach kryptowalut, pomimo licznych bankructw tych giełd w przeszłości.
Grałem w tym czasie na tej platformie, jednak to były studenckie czasy to nie wrzucałem nic, a nawet dawali 50$ na grę za naukę gry, to się grało. Na PokerStars gram do dziś, a raz miałem historię, że dostałem maila, w którym poinformowali mnie że brałem udział w scamerskich grach i zwrócili mi jakieś tam pieniądze. Hmm długo się zastanawiałem nad tym czy poker online to scam, doszedłem do wniosku że tak, po czym wygrałem wcoop 25k$, nie wiem co o tym myśleć w sumie, pewnie scam, bo algorytm jakiś jest na bank hmm
Zaloguj się aby komentować