Dzisiaj delikatnie nie na temat, ale wierzę, że wybaczycie, bo wpis zawiera #rozdajo
Nie przynudzając za bardzo, chciałbym ze swoimi ciekawostkami trafić do jak największego grona odbiorców, żeby zwiększać świadomość ekonomiczno-inwestycyjną w Polsce. W tym celu dodatkowo założyłem stronę na Facebooku „ Ciekawostki Inwestycyjne ” (tym razem udało mi się tego dokonać bez literówki).
Tu nadmienię, że wciąż planuję codziennie wrzucać tu jedną, nową ciekawostkę. Na Facebooka w pierwszej kolejności będą leciały ciekawostki, które zostały najbardziej wypiorunowane na Hejto.
A teraz do meritum, czyli – rozdajo. Do wygrania kultowa książka, która u wielu była tą pierwszą, która zachęciła ich do zagłębienia się w świat finansów, czyli „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosakiego.
Wśród osób które zapiorunują ten wpis, wylosuję dwie osoby które wygrają książkę. Jeżeli wpis przekroczy 100 piorunów, wylosuję kolejne dwie osoby, które także wygrają książkę.
Podobnie ma się sprawa ze stroną na Facebooku. Wśród osób które polubią stronę „ Ciekawostki Inwestycyjne ” oraz polubią i udostępnia ciekawostkę , wylosuję dwie książki. Jeżeli liczba polubieni przekroczy 100, to dorzucę kolejne dwie książki.
Pozdrawiam i powodzenia
ciekawostka inwestycyjna #1:
lepiej taniej kupic i drozej sprzedac niz drozej kupic i taniej sprzedać
@Bajo-Jajo chyba, że nie kupujesz za swoje tylko odciagasz prowizje - jak pewni ludzie na fejkowych respiratorach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CiekaowstkInwestycyjne chodzi za mną ta książka od dawna, może akurat się uda!
A ciekawostki z chęcią poczytam.
jeśli przypadkiem wygram, to oddam Tobie, bo ja już czytałem :)
@tyci_koks świetna pozycja wielu przedsiębiorców na niej wyrosło
@slawek-borowy o dziękuję!
@Dudlontko Twoje słowa utwierdzają mnie w przekonaniu, że to must have!
@CiekaowstkInwestycyjne świetna książka i do niej obowiązkową pozycją jest " bogaty albo biedny po prostu inny mentalnie" + kanał Kuba Łyko na YT wtedy nie zostaje nic innego jak ciężko mądrze pracować nad swoim biznesem
Już któraś osoba wspomina o tej książce, może jak ją w końcu wygram to się za nią zabiorę
Dodam tylko, że ta książka jest naprawdę fajna jeśli nie wiesz za dużo o inwestowaniu, wtedy mocno inspiruje, choć wyraznie odnosi się do rynku amerykańskiego.
Jeśli inwestujesz i wiesz po co, to mało wniesie, ale na początku drogi może być motorem do działania (wiem, bo sam z nią startowałem, chociaż nie widziałem jeszcze w ogóle, jak te inspiracje przekuć w działania).
@CiekaowstkInwestycyjne Grasz na giełdzie?
@Bankrut.pl inwestuje na giełdzie
@CiekaowstkInwestycyjne już Cię lubię za ten komentarz
@Bankrut.pl sama nuda. ETF na swiat, nasdaqa i polską giełdę.
Niedługo parę ciekawostek o dużych stratach użytkowników WallStreetBets, powinno Cię to zainteresować
@CiekaowstkInwestycyjne raczej wolę o wygranych
@Bankrut.pl nie jestem aktywnym traderem. Aktywne śledzenie giełdy nie wpływało na mnie najlepiej, dlatego z niego zrezygnowałem.
Znacznie lepiej czuje się śledzeniu historii giełdy, kiedy znany już jest rezultat danej decyzji, danego działania
@CiekaowstkInwestycyjne taaak to jest jak trucizna, szczególnie jak nie idzie
@Bankrut.pl bardziej historyk, zgadza się. Ale jednak posiadający kapitał na giełdzie, do czego chciałbym zachęcić też innych (oczywiście do inwestowania nie daytradingu), gdyż uważam, że skala inwestycji wśród obywatwli świadczy o sile i kondycji państwa.
@CiekaowstkInwestycyjne Czyli masz swego rodzaju misje
@Bankrut.pl inwestowanie w ETF-y to po prostu pasywne inwestowanie. Obstawiasz, że w przyszłości będzie lepiej i pod to zakupujesz ETF-a i na tym twoje inwestowanie się kończy. Gdyż nie musisz nic więcej robić, twoje pieniądze znajdują się już w obrocie i zarządza nimi algorytm, który najczęściej działa na jasno określonych zasadach. Np. ETF na S&P500 handluje tak, żeby posiadać tylko spółki z S&P500 w proporcjach odpowiadających wielkościom tych spółek.
Oczywiście, dobrze by było mieć ustawione stałe, co miesięczne przelewy na taki ETF jeżeli myślimy o budowaniu dużego majątku
@CiekaowstkInwestycyjne A to coś kojarzyłem tylko nie widziałem, że to to
@Bankrut.pl tak, u brokera powinieneś mieć zakładkę ETF i tam znajdujesz taki, który ci najbardziej odpowiada, pod kątem tego w co inwestuje, na jakich zasadach, czy reinwestuje dywidendy, w jakiej walucie, jaki podatek etc.
Ja mam na światowy i polski indeks oraz na s&p500
@CiekaowstkInwestycyjne I jak Ci idzie:) Jaki procent zwrotu w skali roku? Jak radzą sobie zarządzający ETFami podczas kryzysu, jak poradziły sobie w tamtym roku? Jeżeli to nie problem dla Ciebie chętnie bym się dowiedział wiecej o tym
@Bankrut.pl ETF-ami zarzadzają algorytmy komputerowe, dlatego są one tak tanie w utrzymaniu (nie trzeba opłacić żadnego zarządzające funduszem).
Lata 2010-2020 były świetne ze średnim zwrotem ponad 10%.
ETF-a na na przykład S&P500 dość wiarygodnie udaje się podążać za indeksem S&P500, więc wystarczy prześledzić indeks by zobaczyć jak zachowywał sie ETF w czasie i jakie zyski przynosił (bądź straty)
Zaloguj się aby komentować