559 + 1 = 560

Tytuł: Życiologia
Autor: Miłosz Brzeziński
Kategoria: Poradnik
Wydawnictwo: In­sty­tut Kre­owa­nia Sku­tecz­no­ści
ISBN: 978-83-949857-1-4
Liczba stron: 158
Ocena: 7/10

Prywatny licznik: 14/24

W zeszłym roku po obejrzeniu podcastu z autorem zacząłem czytać tę książkę. Przeczytałem niecałe 40 stron i przestałem. Irytowały mnie w niej wymyślone dialogi między partnerami, które w założeniu miały być zabawne. Następna rzecz, która mnie odrzucała to nagminne nazywanie przez autora swojego dzieła jako książeczka. Miałem przez to wrażenie, że obcuje z czymś niepoważnym albo, że autor traktuje swoją pracę w tenże sposób. Po roku wróciłem do tej pozycji doczytać ją do końca, bo jednak w tych 40 stronach trafiłem na kilka całkiem trafnych sformułowań i jedną rzecz z zakresu neurobiologii, którą wprowadziłem do swojego życia.
Ogólnie książka jest z tematyki work life balance. Jest tu też trochę o relacjach, związkach, wychowaniu dzieci i po prostu o życiu. Jest w niej trochę trafnych myśli i trochę rzeczy oczywistych. Autor mógłby wejść głębiej w pewne tematy zamiast się po nich prześlizgnąć, bo jest o czym opowiadać, a książka jest śmiesznie krótka. Głupot w niej nie ma (poza tymi dialogami) i nawet coś z niej dla siebie wyciągnąłem.
Z tego też powodu nie będę jej oceniać zbyt nisko, a korciło mnie, żeby dać 6. Niekoniecznie była to książka dla mnie, ani dla nikogo komu zdarzyło się liznąć coś z zakresu psychologii, bądź jej okolic. Jednak czasem przypomnienie sobie takich w miarę oczywistych rzeczach też jest przydatne. To jest książka, która nadaje się, żeby podrzucić jakiejś ciotce albo koledze, których rozrywką jest siedzenie przed tv. Wtedy te zawarte w niej żarty mogą zażreć, a zbytnie nie zagłębianie się w tematy i jej krótkość zadziałają na plus. Może ona sprowokować kogoś do zmian w swoim życiu i sposobu patrzenia na świat.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz

#bookmeter #dwanascieksiazek
1f5971fe-5636-4ba8-a47e-cb8aa4d8dadb
bernsteinka

@splash545 Co do tych żarcików to Brzeziński ma taki styl pisania. Czytałam jego "Głaskologię" oraz "Wy wszyscy moi ja" i w obu pojawiały się takie zmyślone dialogi i anegdotki. Jeśli Ci to nie podeszło to ostrzegam, że w innych jego książkach jest to samo.

splash545

@bernsteinka dzięki za ostrzeżenie Na jakiś czas z pewnością będę miał tego dosyć, ale za jakiś rok może znów po coś sięgnę i jakoś ścierpię te żarciki

Zaloguj się aby komentować