Zdjęcie w tle

Społeczność

Malarstwo

35

społeczność zrzeszająca miłośników malarstwa tradycyjnego i cyfrowego.

Julien Dupré
#sztuka #malarstwo
bbcf6fb6-8de4-41f8-8054-897f264ecdee
ErwinoRommelo

W równoległym wszechświecie Umytaglowa próbuje nakłonić bojowonastawionakrowe do napisania sonetu ( @UmytaPacha / @bojowonastawionaowca )

sierzant_armii_12_malp

Zaraz jej sznur przeszoruje palce i będzie płacz.

Byk

to ja dzisiaj, trzeba było szwagrowi pomóc, bo bydło się rozpanoszyło

09a84b2b-b4e9-455b-981d-1c71459cfebf
Seele

@Byk a to stąd twój nick

Byk

@Seele nie, to gościnne występy, uwielbiam Podlasie, ale na żywotnych się nie znam. Nick miał być krótki, sprawdziłem swój znak zodiaku i pykło.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
#malarstwo #hybrydy

A nie wiem, czy kiedyś już nie dawałem, ale teraz jak @bartek555 dodał info o Sopocie, to mi się przypomniało i doszedłem do wniosku, że skoro wszyscy i tak kochają syrenki, to nawet powtórna wrzuta nie będzie wielkim problemem.
141accb4-52d3-4bc7-a3ba-532571f7d358
UmytaPacha

@KLH2 co się stało temu rybku

moll

@UmytaPacha chyba ma PMS xD

KLH2

@UmytaPacha Jej chyba (jeszcze ) nic, ale sądząc po minach tych rybaków, to musiała im poniszczyć sprzęt. Pewnie wyżarła z sieci złapane ryby, a żeby się dostać do nich to musiała też przegryźć i sieci.

To się zdarza na morzu

Zaloguj się aby komentować

#malarstwo
Adriaen Jansz. van Ostade
(ur. 10 grudnia1610 w Haarlemie, zm. 2 maja1685 tamże) – holenderskimalarz, rysownik i akwaforcista

Przypisuje się mu blisko 1000 obrazów, na których przedstawiał życie codzienne mieszkańców Holandii. Były to głównie sceny ludowe, najczęściej z życia żebraków, włóczęgów, określane jako gueuseries.

Na jego obrazach dominują mistrzowsko i humorystycznie pokazane sceny w chatach chłopskich, szynkach i oberżach. Widzimy palaczy w oparach dymu, pijaków, karciarzy, wiejskich grajków, hulanki, kłótnie i bijatyki.

'Szczęśliwi Chłopi' 1648
03dd048b-df9c-49c8-bc6d-1e1a3a157be4

Zaloguj się aby komentować

Norman Rockwell
#sztuka #malarstwo
3e953c43-87de-4ee3-ba73-33bba5675653
tomwolf

@ColonelWalterKurtz dobry krążek

ColonelWalterKurtz

@tomwolf jeden z moich ulubionych Lany - aż sobie puściłem w drodze do roboty

gedzior84

to był dobry artysta - miałem wiele jego prac na kompie i uwielbiałem je oglądać. Głównie trudnił się w propagandowych zajawkach, ale jesli chodzi o kunszt jego prac, to naprawdę najwyższa półka

Zaloguj się aby komentować

#malarstwo
"Taniec weselny" Pieter Bruegel Starszy ok.1525-1569

Bruegel zasłynął głównie jako malarz wiejski przedstawiający sceny rodzajowe rozgrywające się w środowisku chłopskim. Nie był pionierem w utrwalaniu wiejskich scen. Przed nim w salony mieszczan trafiły płótna Hieronima Boscha. Bruegel zgodnie ze swoim zwyczajem umieszczał na płótnach treści moralizatorskie i filozoficzne. Jednym z takich tematów był taniec. W XVI wieku ta forma rozrywki była obwarowana ścisłymi regułami. W tańcu nie można było wymachiwać ramionami, nogami, zbyt głośny śmiech traktowano jako nieuprzejme zachowanie. Bruegel jako mieszczanin poruszając temat zabawy wiejskiej ganił ich zbyt frywolny wyraz.

Taniec weselny obraz olejny na desce, o wymiarach 119,4 × 157,5 cm, namalowany w 1566[1]. Przedstawia grupę 125 weselników, ukazanych na pozór w chaotyczny sposób, lecz w rzeczywistości każda z nich, czy to z osobna czy w grupie, ma swoje znaczenie nie do końca dziś wyjaśnione.

Na pierwszym planie widoczna jest w całej okazałości postać tancerza. Jako jedyny spogląda na widza, a po jego ruchach można wnioskować, iż albo jest to wiejski błazen lub uosobienie niewłaściwych zachowań.
Malarz w dość przesadzony sposób przedstawił saczka wieśniaka; była to modne wówczas okrycie męskich genitaliów. Według krytyków jest to przedstawienie płodności i reprodukcji przedstawione w radosny sposób. W środku z odkrytą głową tańczy panna młoda ze starszym mężczyzną, być może ze swoim ojcem. Jego postawa nawiązuje raczej do statecznej figury znanej z tańców dworskich.

Wokół tańczących Bruegel umieścił scenki rodzajowe. Po prawej stronie za muzykiem grającym na dudach, widoczna jest tajemnicza postać przyglądająca się tańczącym. U jego pasa wiszą przybory pisarskie, co może wskazywać na jego profesję pisarza i być może sam pochodzi z mieszczańskiego stanu, podobnie jak malarz i tak jak on jest krytycznie nastawiony do hulanek. Za nim w głębi widoczny jest zawieszony obrus udekorowany koroną. Pod nim siedziała przy stole panna młoda. Teraz przed nią przy stole zbierają pieniądze, dalej po lewej stronie widać kopiących rowy, przy krawędzi których zasiądą weselnicy do jedzenia.
c72951cd-c193-454d-9fcb-2179a244ec37

Zaloguj się aby komentować