Zaległe #podsumowanieIO2024 2 dnia IO2024 w Paryżu w ramach #codzienneigrzyskaolimpijskie z pierwszym polskim medalem :)

Badminton: kontynuacja meczów grupowych singli, debli i mikstów, potrwają do 31.07.

Boks: odbyły się walki w 1/16 i 1/8 u mężczyzn do 51, 57, 71 i 92kg oraz kobiet do 50 i 66kg. Ciąg dalszy w kolejnych dniach.
D. Durkacz 1/16 finału
M. Bereźnicki 1/8 finału
A. Rygielska awansowała do 1/8 finału, walka odbędzie się 01.08

Gimnastyka sportowa: odbyły się kwalifikacje do zawodów kobiet, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

Hokej na trawie: kontynuacja fazy grupowej u kobiet i mężczyzn, potrwa do 3.08.

Jeździectwo: WKKW - druga z 3 konkurencji, czyli cross country, zakończona. Póki co:

3. G. Kirgizbajew

Kajakarstwo: odbyły się półfinały i finały kobiet w slalomie K-1. K. Zwolińska z 2 czasem awansowała do finału, w którym zajęła 2 miejsce.

27. P. Gorycka

Koszykówka: kontynuacja meczów grupowych kobiet i mężczyzn, potrwają do 4.08.

Łucznictwo: rywalizacja drużynowa kobiet:
1.
2.
3.

Piłka nożna: kontynuacja meczów grupowych kobiet. Ostatnie mecze grupowe 31.07.

Piłka ręczna: kontynuacja meczów grupowych kobiet. Kolejne mecze grupowe do 3.08.

Piłka wodna: kontynuacja meczów grupowych mężczyzn, potrwają do 5.08.

3. C. Foster

+ kwalifikacje i półfinały 200m mężczyzn i kobiet stylem dowolnym, 100m kobiet stylem klasycznym (D. Sztandera zajęła 21 miejsce w kwalifikacjach i nie uzyskała awansu) i 100m mężczyzn stylem grzbietowym (K. Masiuk zajął 5 miejsce w kwalifikacjach, ale w półfinale zajął 12 miejsce i nie uzyskał awansu do finału)

Rugby 7: odbyła się większość meczów grupowych kobiet. 30.07 kontynuacja.

Siatkówka: kolejne mecze grupowe kobiet i mężczyzn. Faza grupowa potrwa do 4.08.
W turnieju kobiet w swoim pierwszym spotkaniu wygrała z 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 28:26).

Siatkówka plażowa: kontynuacja meczów grupowych kobiet i mężczyzn, potrwają do 3.08.

3. M. Bhaker
J. E. Piotrowska zajęła 13 miejsce, zaś A. Stankiewicz 21 miejsce. Obie nie awansowały do finału.

Pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn:
1. Y. Xie
2. F. N. Maldini
3. P. Monna
M. Kowalewicz zajął 25 miejsce, zaś T. Bartnik 36 miejsce. Obaj nie awansowali do finału.

Odbyły się również kwalifikacje do zawodów karabinu pneumatycznego 10m kobiet i mężczyzn.

Surfing:
Odbyły się rundy drugie u mężczyzn i kobiet.

J. Walczyk-Klimaszyk 1/8 finału

Tenis: Kolejna seria spotkań singla, debla i miksta.
M. Linette wygrała z M. Andriejewą 6:3, 6:4 w 1/32 finału.
M. Fręch przegrała z V. Tomovą 4:6, 6:7(4) w 1/32 finału.

Tenis stołowy: odbyły się mecze 1/32 finału singla kobiet i mężczyzn oraz ćwierćfinały miksta.
M. Rędzimski wygrał z M. El-Beialim 4:0 w 1/32 finału i awansował do 1/16 finału, który odbędzie się 31.07

Wioślarstwo: odbyły się kwalifikacje do zawodów dwójek, dwójek podwójnych wagi lekkiej i czwórek oraz repasaże do jedynek podwójnych i dwójek podwójnych. W zawodach dwójek podwójnych wagi lekkiej M. Radosz i K. Wełna zajęły 4 miejsce w swoim wyścigu i wystartują w repasażach 29.07.

Źeglarstwo: odbyły się pierwsze 3 wyścigi w skiffie kobiet i mężczyzn. Póki co: