Węże w Polsce cz.4
Na kamieniu... Przy rzece... Przy ogrodzie czy na skalniaku, tam możemy go zobaczyć. Bohaterem naszego dzisiejszego postu jeeest.... Coronella austriaca czyli gniewos plamisty! 4, chociaż bardziej 3 wąż którego możemy zobaczyć w Polsce. Jest to mały wąż, samice osiągają do 90 cm, natomiast samce nawet 15 cm mniej. Węże te mają bardzo małą wagę, koło 10 osobników waży podobnie co kilogram cukru. Co z bezpieczeństwem? Jeżeli nie wyprowadzacie gekonów albo innych małych jaszczurek na smyczy to jesteście bezpieczni! Ani to jadowite, ani to straszne. Osoby które nie rozróżniają węży mogą go pomylić ze żmiją zygzakowatą przez kształt głowy, mianowicie chodzi o plamę która ma kształt serce, ta plama ma podobny kształt co troszkę głowa żmii. Co je różni? Najbardziej idzie poznać po oczach, gniewosz ma okrągłe oczy i nie ma płaskiej głowy. Jeżeli chodzi o występowanie to można go znaleźć na południu, ten gatunek trzyma się ciepła i murów. W kwietniu i maju można zobaczyć te węże podczas godów, natomiast na przejściu sierpnia i września można już zobaczyć młode kilkunastocentymetrowe osobniki. W Polsce jest bardzo chroniony, tak że zdjęcie i papa. Załączam na dole obrazki tej słodkiej gadziny!
Źródła zdjęć: Wyszukiwarka google
Na kamieniu... Przy rzece... Przy ogrodzie czy na skalniaku, tam możemy go zobaczyć. Bohaterem naszego dzisiejszego postu jeeest.... Coronella austriaca czyli gniewos plamisty! 4, chociaż bardziej 3 wąż którego możemy zobaczyć w Polsce. Jest to mały wąż, samice osiągają do 90 cm, natomiast samce nawet 15 cm mniej. Węże te mają bardzo małą wagę, koło 10 osobników waży podobnie co kilogram cukru. Co z bezpieczeństwem? Jeżeli nie wyprowadzacie gekonów albo innych małych jaszczurek na smyczy to jesteście bezpieczni! Ani to jadowite, ani to straszne. Osoby które nie rozróżniają węży mogą go pomylić ze żmiją zygzakowatą przez kształt głowy, mianowicie chodzi o plamę która ma kształt serce, ta plama ma podobny kształt co troszkę głowa żmii. Co je różni? Najbardziej idzie poznać po oczach, gniewosz ma okrągłe oczy i nie ma płaskiej głowy. Jeżeli chodzi o występowanie to można go znaleźć na południu, ten gatunek trzyma się ciepła i murów. W kwietniu i maju można zobaczyć te węże podczas godów, natomiast na przejściu sierpnia i września można już zobaczyć młode kilkunastocentymetrowe osobniki. W Polsce jest bardzo chroniony, tak że zdjęcie i papa.
Źródła zdjęć: Wyszukiwarka google
@Pablissimo fajne te wensze takie nie agresywne
@Pablissimo Co prawda niegroźny, ale nazwa gniewosz coś świadczy o jego charakterze.
@Bipalium_kewense i @adrian-wieczorek atakują dopiero jak są złapane, ale nasze węże są bardzo bezpieczne w obsłudze, poza tym lepiej je zostawić w spokoju i nawet troszkę dopomóc bo jednak ich jest coraz mniej. Populacja drobnych zwierząt jak jaszczurki, króliki, zające czy drobne ptactwo powoli zanika.
@Pablissimo Mam nadzieję, że żmija będzie opisana przed wężami żyjącymi w Polsce w niewoli
@piwowar Hmmm... A jak by dla śmiechu wcisnąć padalca?
Zaloguj się aby komentować