VAR to najlepsze, co przydarzyło się w futbolu w ciągu ostatnich kilku lat. Oto mamy kolejny ważny międzynarodowy mecz w prestiżowym turnieju, który został dzięki niemu uczciwie rozstrzygnięty. Nie będzie teraz żadnych dyskusji ciągnących się miesiącami, czy spalony był czy go nie było, czy ręka była czy nie była, czy ktoś kupił sędziego, czy gdyby sędzia to widział to mecz by się inaczej ułożył i dlaczego UEFA pozwala na wypaczanie wyników. Są chipy, czujniki i kamery, są ludzie którzy się na tym znają i można w ciągu kilkudziesięciu sekund dokładnie sprawdzić. A reguły są jasne i takie same dla wszystkich, nieważne czy są gospodarzami i grają u siebie, czy są Niemcami i ktoś ich za ich narodowość nie lubi. To się nazywa fair play.

#mecz #pilkanozna
86daf1e5-4078-498b-8b1c-7b4015d83022
ZohanTSW

Jeszcze zatrzymywać czas gdy gra jest przerywana, to dodatkowo skończy się cwaniactwo i granie na czas w ostatnich minutach meczu, gdy piłka nie jest w grze. Obecnie sędziowie za takie akcje doliczają czas do doliczonego czasu, ale nie wszyscy piłkarze są na tyle bystrzy, by to rozumieć

xniorvox

@ZohanTSW W sumie czemu nie, moglibyśmy grać np. 2 x 40 minut i zatrzymywać czas, gdy piłka nie jest w grze. Kupuję to.

utede

@xniorvox faktycznie gry w połowie jest ok 20-25 minut i nagle mieliby grać 2x tyle?

xniorvox

np.

@utede Umknęło Ci?

utede

@xniorvox nie umknęło, ale irytują trochę pomysły które nie mają prawa bytu. Tak jak niektórzy sądzą że likwidacja spalonego by uatrakcyjniła futbol

xniorvox

@utede Rozumiem, że zadecydowałeś ex cathedra, że ten pomysł nie ma racji bytu i powinniśmy uznać dogmat twojej nieomylności? Może ci umknęło, ale to nawet nie jest mój pomysł, ja tylko dopuszczam jego realizację. A na irytację polecam ziółka.

utede

@xniorvox Dopuszczasz realizację pomysłu z graniem 2x po 40min ze stopowanym czasem który jest fizycznie niemożliwy do realizacji. Tak, pozwalam sobie wyszydzić taką głupotę :)

xniorvox

@utede Człowieku. Ogarniasz, co oznacza "na przykład"? Niech będzie twoje 2 x  20-25 minut, nie mam z tym problemu. Ale tobie najwyraźniej nie o to chodzi, tylko o zaczepkę, więc odhacz sobie w kapowniku że zaorałeś głupka i miłego wieczoru.

szystah92

Ten pomysł jest dla mnie akurat chybiony. Zacznie się pseudo cyrk jak w NBA gdzie w pierwszej części spotkania czas będzie zatrzymywany w słusznych momentach, a pod koniec spotkania, za byle pierdnięcie będzie stop. I cały mecz, zamiast ustalonych ram czasowych, zacznie trwać x czasu dłużej

ZohanTSW

@szystah92 FM rozumiem że to dotyczy zatrzymywania czasu, ciekawa uwaga

szystah92

@ZohanTSW tak tak, słabo ogarniam odpowiedzi tutaj

BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta

@xniorvox każdy normalny człowiek to wie. A półgłówki i tak będą płakać, że to zabija sport i jak to tak zatrzymywać mecz, aby coś sprawdzić. Przecież wiadomo, że lepiej aby drużyna nie niesłusznie zdobyła/straciła bramkę, bo tylko wtedy jest prawdziwa piłka nożna xD

xniorvox

@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta Tak, pamiętam te januszowe teksty, że "pomyłki sędziów są częścią gry" i że VAR "zabije widowisko i nie będzie się dało oglądać". Ja nigdy nie rozumiałem, jak uczciwe sędziowanie ma niby zabić widowisko i zniszczyć grę, przecież fair play leży u podstaw każdego sportu. Idąc tym tropem powinniśmy zlikwidować kartki, bo faulowanie jest częścią gry kontaktowej i niech się tam na murawie połamią albo pozabijają, to dopiero będzie widowisko.

starszy_mechanik

@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta xD

04831706-acf9-4439-8cdb-578fb62ff8a9
ZohanTSW

Idąc tym tropem powinniśmy zlikwidować kartki, bo faulowanie jest częścią gry kontaktowej

@xniorvox ano kiedyś kartek nie było, futbol na zabitego ducha już z 50 lat jak nie lepiej

John_polack

I żółte kartki za symulowanie faulów, nie znam żadnej innej dyscypliny gdzie ma miejsce takie aktorstwo

Yarecky

Co do tego, że VAR jest potrzebny to pełna zgoda. Ale z tym uczciwym rozstrzyganiem to nie do końca. Wciąż nie brakuje sędziów, którzy nie wykorzystują potencjału tej technologii i podejmują błędne decyzje. Na tym turnieju też już parę takich było, przykład to chociażby mecz Szkocja - Węgry. Ostatnie minuty doliczonego czasu gry, ewidentny faul w polu karnym Węgrów, który powinien skutkować rzutem karnym dla Szkocji, a ewentualny gol dawałby im być może awans do fazy pucharowej. Sędzia nie gwiżdże, nie sprawdza tej sytuacji, a minutę później Węgry zdobywają gola i wygrywają mecz.

xniorvox

@Yarecky Nie widziałem tego, więc się nie wypowiem. Może trzeba wprowadzić kontrolera, który mógłby sędziemu na płycie nakazać gwizdnięcie gdy coś takiego się dzieje, a może trzeba uważniej dobierać sędziów i odbierać licencje tym, którzy nie wiedzą jak korzystać z VAR. Ale to nie przekreśla zasadności VAR jako takiego.