Treść jest wymagana.
fcd51a69-01bd-4d34-81c8-fdecdd6c8724
dsol17

działa ?


Niestety u mnie wapienia dobrze te dzbanki nie filtrują,trzeba przegotować i zostawić wodę po staremu.

anervis

@dsol17 a jaki masz dzbanek? ja używam filtrów Aquaphor A5H do wody twardej i jest świetna, kamień w czajniku robi się bardzo wolno. Już od prawie roku nie kupiłem wody w butelkach, (oprócz czegoś małego jak zapomniałem swojej z domu)

starebabyjebacpradem

@Armo11 @bajerfull @anervis @dsol17 ja tam specjalnie kupiłem barwnik spożywczy i maiłem nim bimber i na Woodstock wziąłem dla hecy

10 kropli barwnika na pół litra gorzały

03cebf24-4536-47ad-b1c4-1432830e5952
polock

Wiem jedno, że od kiedy stosuje filtr tak problem z kamieniem w czajniku zniknął.

krokodil3

@polock podobnie u mnie, strasznie twardą wodę mam w mieszkaniu niestety, dzbanek filtrujący naprawił sytuację

dsol17

@anervis : no właśnie chyba też aquaphor stosuję,ale dafi też było wcześniej. Bez zmian niestety - skały wapienne czy inne białe cholerstwo. Może tak szybko się zatyka ? Sam nie wiem. Te dzbanki z czasem mogą uderzyć o coś i popękać więc czasem się zmieni ale jakiego by filtru nie używać - problem pozostaje.

Dalmierz_Ploza

@dsol17 @krokodil3 Właśnie, ciekawe jaka jest żywotność takiego nowego filtru pod względem zmiękczania wody. Z jednej strony fajna sprawa ale z drugiej, jeżeli taki jeden filtr wystarcza powiedzmy na tych kilka dzbanków to tak czy siak jest to droga sprawa. Do czajnika leję kranówkę. Mam przeorany filtr, smak neutralizuje już ho ho i jeszcze trochę. Spróbuję wyczyścić czajnik i zobaczyć czy nawet takie mocno przechadzane filtry też pomagają w odkamienieniu wody.

Dalmierz_Ploza

Z tymi filtrami jest jeszcze jedna ciekawa sprawa: czasami schładzam sobię herbatkę dolewając zimnej wody z dzbanka. Jak przy kranówce zbiera się piana na wierzchu herbatki to z wodą z filtra tego efektu nie ma.

132qwe

@Dalmierz_Ploza wydaje mi się, że jak jest perlator (czy jak to się tam nazywa) na kranie to może po prostu woda być napowietrzna i się pienić. Też to zauważyłem

krokodil3

@Dalmierz_Ploza z tego co pamiętam, to 150 litrów wody przefiltruje ten co mam. w sumie nie droga sprawa, bo starcza mi akurat na miesiąc, a jeden kosztuje 6 zł z allegro. Do czajnika tylko wodę przefiltrowaną nalewam i tak zagotowuję zawsze. Mam jeszcze patent że raz na jakieś 2-3 miesiące czyszczę czajnik kwaskiem cytrynowym i jest jak nowy

Dalmierz_Ploza

@krokodil3 Wiadomo. Ocet też daje radę. Ale mi bardziej chodzi o mój kamieniołom na nerkach xD

Nebthtet

@Wolnymularz kolega uprościł. To zależy od typu filtra - są i takie, co dodają magnezu do wody. Ale najczęściej spotykane filtry usuwają z wody zarówno nadmiar "kamienia" - czyli ją zmiękczają, jak i poprawiają smak w przypadku wody czerpanej ze starych, zanieczyszczonych instalacji.


Generalnie woda z kranu jest zdatna do picia, a parametry jakie ma znajdziesz na stronie lokalnych wodociągów - np. dane o warszawskiej kranówce są tu: https://www.mpwik.com.pl/view/twardosc-wody


Pozbywanie się minerałów z wody pitnej pogarsza jej jakość - my tych minerałów potrzebujemy (no chyba, że ktoś ma np. problem z nadmiarem sodu, a lokalna kranówka może być w niego bogata). Co do Ca i Mg - żeby nie było za prosto, to proporcje są istotne - stąd warto właśnie udać się na stronę wodociągów, by je poznać (i np suplementować tylko to, co potrzeba, a resztę mieć z taniej i dobrej kranówy). Np patrząc na warszawską kranówę (https://www.mpwik.com.pl/view/informacje-dodatkowe) trzeba suplementować magnez - poprawny stosunek wapnia do magnezu powinien wynosić 2:1 (dlatego Muszynianka to nadmineralka, bo ma te proporcje prawie idealne).


HYDROHOMIES 4 LIFE

Szuuz_Ekleer

Niefiltrowana lepsza dla zdrowia, filtrowana lepsza dla urządzeń tak z grubsza. Filtr w dzbanku to miniatura basenów filtrowych z węglem, które już znajdują się w części zakładów produkcji wody, a te przynajmniej są również badane regularnie biologicznie, czego z takim filterkiem nie zrobisz, gdy wolisz używać każdy wkład dłużej. Woda z kranu będzie też bardziej wolna od mikroplastiku niż butelkowana i ta przepuszczona przez dzbany. Z kolei jeśli chlorują wam wodę i to czujecie, a chcecie pić od razu i macie opory - chlor jest bardzo ulotny, dlatego wystarczy nalewać wody z parę minut wcześniej zalanego naczynia.

tak_bylo

@dsol17 ja mam dzbana Dafi i po ponad roku użytkowania wciąż nie mam kamienia w czajniku. Pięknie filtruje.


@anervis Aquaphor to ruska firma, lepiej kupić polskiego Dafiego.

dsol17

@tak_bylo co ty pieprzysz do @anervis jak produkują w Estonii a firma została założona w USA. Przez Amerykańskiego Niemca.Niektórym z was już te pitolenie propagandowe o ruskich w mediach chyba mózg wyżarło. Patrz sam: https://en.wikipedia.org/wiki/Aquaphor , i oni są Firmą podległą pod Beiersdorf mający siedzibę w Hamburgu: https://en.wikipedia.org/wiki/Beiersdorf - którego z kolei 51% to Maxinvest ag,czyli de facto rodzina Herz. Skąd ty tych ruskich tutaj brałeś pozostaje dla mnie zagadką.

tak_bylo

@dsol17 sam pieprzysz wychodku, to jest ruska firma i tyle. Wykopek myśli, że ruskie to musi być założone w Moskwie XD normalnie onuce się kryją i zakładają w Europie, a potem leci strumień pieniędzy do rossji.

Zaloguj się aby komentować