Oba zdjęcia przedstawiają tego samego pająka, po wylince zregenerował 5 odnóży.
Natura jest niesamowita.
Zdjęcia dzieli 2 tygodnie.
Gatunek: Neoholothele incei gold
#terrarystyka #ptaszniki #hobby #ciekawostki #zwierzaczki
0301da53-4891-4291-ae2e-ee97614f79cb
10ff058e-639e-4bef-8fb7-1848ab4e8b1d
McKulson

Fajny 。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。 Jak do tego doszło, że je stracił? Zakładam, że jest Twój

Dzanek

@McKulson Właściwie to nawet nie wiem, pająk pochodzi z mojego rozmnożenia. Na 98 sztuk trafiły się dwa z ubytkami w odnóżach. Pierwszy z brakującym jednym odnóżem i drugi właśnie ten ze zdjęcia. Ciekaw byłem czy przeżyje i jak szybko będzie w stanie zregenerować ubytki. Okazało się, że jedna wylinka wystarczyła.

JaktologinniepoprawnyWTF

@Dzanek Dzięki za listę tagów do czarnolistowania

McKulson

Niesamowite Sam zaczynam w terrarystykę, ale od czegoś mniejszego - skakuna królewskiego Phidippus Regius Bahamas dokładnie. Przeurocze są te małe bestie Chyba mu się szykuje trzecia wylinka, bo jak się najadł ostatnio to od trzech dni ze swojego hamaku nie wychodzi.

Poproszę więcej takiego contentu!

Pyrpyr

@Dzanek Pewnie często to słyszysz ale jako osoba skrajnie uprzedzona do pająków i generalnie wszystkiego co ma więcej niż cztery nogi chciałabym zapytać z ciekawości - Dlaczego? Jak zacząłeś się tym interesować?

SCC

@Dzanek O kurde. To pająki mają taką zdolność regeneracji? Ciekawe, że nigdy o tym nie słyszałem.

Dzanek

@Pyrpyr Skoro boisz się wszystkiego co ma więcej niż 4 nogi to węże powinny być dla Ciebie idealne! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Pierwsze zwięrzątko terrariowe nabyłem 13 lat temu, ale dopiero od covida przepadłem w tym świecie. Aktualnie mieszkam w dość kompaktowym mieszkaniu, więc naturalnym był wybór niedużych zwierząt. Padło na początku na gekony płaczące (Lepidodactylus lugubris). Gatunek niesamowicie ciekawy, samice składają zapłodnione jaja bez udziału samca (Partenogeneza), wielkość kompaktowa, czego chcieć więcej! Szybko przekonałem się jednak, że jaszczurki nie są dla mnie (co nie oznacza, że mi się nie podobają!). Konieczność zapewnienia opieki na czas wyjazdu, w przypadku gekonów płaczących dodatkowo trzeba poświęcić czas na sprzedaż młodych (tak, jest ich baaaaardzo dużo, każda dorosła samica składa 1-2 jaja właściwie co miesiąc).


Ruszyłem na dalsze poszukiwania, wpadłem w internecie na pająki i tak to się zaczęło. Zalety? Nie trzeba organizować nikogo do opieki nad nimi na czas nawet dłuższego wyjazdu. 2-3 tygodnie mogą być same bez uszczerbku na zdrowiu, dodatkowo są dość małe i nie wymagają wiele miejsca. Ciekawie rosną (wylinki), efektownie polują - są niesamowicie ciekawe w obserwacji.

0c83b124-6b28-4634-b506-bee4723aa486
Dzanek

@SCC Odnóża są w stanie zregenerować, podobnie złamane pazury jadowe.

Uszkodzenia karapaksu czy odwłoka najczęściej są letalne.

Arxr

@Dzanek 98 sztuk za 1 razem? Czy on może normalnie się poruszać? Odrosną mu?

Dzanek

@Arxr Tak, kokon dla tego gatunku raczej przeciętny. Już mu odrosły, pod spodem masz drugie zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Arxr

@Dzanek co robisz z 97 innymi?

Dzanek

@Arxr Około 20 się już pozbyłem, więc zostało 70-kilka które karmię i sobie rosną.

Arxr

@Dzanek Trzymasz je w 1 terrarium? Czy takie pająki są terytorialne? Biją się i konkurują? Dużo jest chętnych przygarnąć taką 8 nożną kropkę?

Dzanek

@Arxr Mało jest gatunków które można trzymać razem. Większość należy trzymać w osobnych pojemnikach z uwagi na możliwość zjedzenia się nawzajem. A chętnych? Wbrew pozorom jest sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Arxr

@Dzanek 'Damn nature, you scary'

Zaloguj się aby komentować