Steve McCurry, Pomnik Buddy z Bamiyan (53 metry wysokości; istniał drugi mniejszy), Afganistan 1992 rok. Wybudowany w 554 roku naszej ery. Zniszczony przez Talibów w 2001 roku.
#historia #starszezwoje
1929907f-bc23-4538-9e00-7f6da4461d21
Hans.Kropson

Cos na wzor zolnierzy napoleonskich, strzelajacych do "Ostatniej Wieczerzy" w Kaplicy Sykstynskiej, gdzie urzadzili sobie stajnie dla koni?


Tylko talibowie stoja na wyzszym poziomie technicznym. Mentalnosc ta sama.

pol-scot

@Hans.Kropson talibowie na wyższym poziomie technicznym?

Hans.Kropson

@pol-scot Talibowie w stosunku do żołnierzy Napoleona?

Tak.

Talibowie używali moździerzy do zniszczenia Buddy, żołnierze Napoleona "tylko" pistoletów.

alaMAkota

Głupota działa w obie strony. Po obaleniu Napoleona wydano dekrety cofające wszystkie zmiany wprowadzone przez cesarza. Nawet te służące poprawie higieny i wprowadzeniu szczepień i profilaktyki medycznej.


Afgańczycy mają sprzęt zakupiony na zachodzie lub ukradziony wycofującym się Amerykanom. Sami nie są w stanie produkować niczego poza głupota. Wiesz, że w Afganistanie nadal nie ma kolei ? To nie kwestia ukształtowania terenu, bo w Pakistanie jest. To kwestia tego wyskoiego stanu technicznego

Hans.Kropson

@alaMAkota A czy Napoleon miał kolej?

Nie porównuję Talibów do współczesnego Pakistanu, tylko do żołnierzy Napoleona.

pol-scot

@Hans.Kropson broń może i była bardziej zaawansowana ale nie talibowie...

Hans.Kropson

@pol-scot Bez przesady, przez komórkę Talibowie potrafią rozmawiać, a Poniatowski nie wiedziałby co robic jakby mu telefon zadzwonił.

pol-scot

@Hans.Kropson takie bzdury piszesz, że aż się czytać nie chce...

alaMAkota

@Hans.Kropson Ja porównuje możliwości technicznego rozwoju do czasów, w których kraj się rozwija. W 21 wieku Afganistan poza opium nie umie nic więcej wytworzyć. Ogranicza się brakiem technologi i zakazami moralno religijnymi.


Rewolucyjna Francja i Francja Napoleona w nadmiarze grzeszyła głupimi pomysłami, ale miała za co.


Podobno Afganistan odpowiada za 85 proc. światowej produkcji opium, a afgańskie opiaty zaopatrują 80 proc. użytkowników na całym świecie.

Zaloguj się aby komentować