Stanisław Bareja

Stanisław Bareja

Przystanek Historia
Miał niesamowite wyczucie publiczności. Robił filmy, które przyciągały widzów. Był niejako kronikarzem dokumentującym ówczesną rzeczywistość, w której dzisiaj widać absurd, surrealizm tamtych lat. Musiał jednak zmagać się także z negatywną postawą części środowiska filmowego, uwagami cenzury oraz opiniami nieprzychylnych dziennikarzy z prasy codziennej czy fachowej. [...]

Stanisław Bareja urodził się 5 grudnia 1929 r. w Warszawie. Przez całe swoje życie stworzył łącznie 15 filmów oraz seriali i zagrał epizodyczne role w ponad 20 obrazach. Co prawda były to filmy tylko produkcji polskiej, ale nikt nie zaprzeczy, że Bareja wciąż ma swoich wiernych fanów, którzy go po prostu kochają. [...]

#filmy #filmpolski #komedia #rezyser #stanislawbareja #xxwiek

Komentarze (4)

prepetum_mobile

Ostatnio z żoną stwierdziliśmy, że czas poznać klasykę polskiego kina i sięgnęliśmy po Misia. Może ja jestem już zbyt młody (30+), może zbyt głupi, ale nie jestem w stanie pojąć zachwytu nad tym filmem.

Film fajny pod kątem kronikarskim, dobrze pokazuje jaki skok cywilizacyjny dokonał się przez ostatnie dekady, ale żebym się na nim miał śmiać, no to tak średnio bym powiedział.

Bajo-Jajo

@prepetum_mobile bo operuje na nostalgii, spróbuj obejrzeć job czyli ostatnia szara komórka

Mr.Mars

@prepetum_mobile Pamiętaj jeszcze, że trzeba było oszukać cenzurę.

Heyto

@prepetum_mobile Tam jest pokazany absurd jako forma pośrednia do tego o co chodzi w tym filmie. Może to nie jest śmieszne, ale jest zabawne i było zabawne dla uczestników tych czasów (stąd tyle ludzi w kinach). Miś to jest film o tym, że OSZUSTWO zwycięża (tak mówił Bareja).

@Mr.Mars cenzura wiele scen wycinała już po produkcji, więc te filmy mają prawo sprawiać wrażenie nie spójnych.

Zaloguj się aby komentować