„Skok w dorosłość”, czyli raport o tym, co myślą młodzi i jakie mają plany

„Skok w dorosłość”, czyli raport o tym, co myślą młodzi i jakie mają plany

pwr.edu.pl
Dla młodych ludzi rodzina i przyjaciele to największa wartość i źródło wsparcia, większość z nich już pracuje i uważają, że wyższe wykształcenie jest bardzo ważne dla osiągnięcia sukcesu zawodowego – tak wynika z raportu z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy IPC na zlecenie Politechniki Wrocławskiej.

Badanie „Skok w dorosłość. Wartości, ambicje i plany uczniów starszych klas szkół średnich” przeprowadzono w marcu i kwietniu 2024 i wzięły w nim udział 1 124 osoby z całej Polski – uczniowie klas III i IV liceów oraz klas IV i V techników. Młodzi ludzie wyrazili swoje opinie na temat oczekiwań względem przyszłości, najważniejszych wartości, którymi kierują się w życiu, oraz edukacji wyższej. [...]

#studia #studenci #studbaza #uczelnie #wyksztalcenie #nauka #politechnikawroclawska #badanie #raport

Komentarze (2)

HolQ

Moim zdaniem trochę do dupy, że tylko niecałe 6% myśli o swoim wpływie na środowisko . Nie wiem jak Wasze odczucia, ale moim zdaniem to nie jest wina regulacji jak te durne nakrętki na butelki itp (chociaż w pewnym stopniu), a to że słyszą o politykach i celebrytach płaczących jak środowisko jest dewastowane i nawołujących do dbania o nie, a potem widzą jak te same osoby lecą prywatnym samolotem na zakupy do Paryża albo na konferencję klimatyczną. Jebani hipokryci

Loco1109

W mojej opinii artykuł przygotowany pod rekrutację młodych ludzi oraz rodziców mających jeszcze wpływ na swoje dzieci, które zastanawiają się nad pójściem na studia.

Dla młodych ludzi będą się liczyć relacje (rodzina, przyjaciele), jednak problem pojawia się ze zbudowaniem trwałej relacji. Nie mogę jeszcze zrozumieć dlaczego ludzie nie chcą dać szanse innym osobom i zamykają się w sobie.

Co do studiów... No cóż... Studia wielu kierunków są obecnie nastawione pod teorię niż praktykę. Nie dadzą odpowiednich kwalifikacji, które w powszechnym wyobrażeniu młodych osób ma im przynieść spory sukces zawodowy na start. Mam wrażenie, że uczelnia obecnie robi się coraz mocniej zgnita pod względem kształcenia (dla przykładu projekty wykonywane są tak samo jak sprzed wielu laty). Zaczyna panować nepotyzm. Konkursy pod stanowiska organizowane są pod konkretne osoby a osób chcących coś zmienić jest za mało. Nikomu nie zależy za zmianie i aktualizacji programów studiów bo wiązałoby się to z większą ich pracą.

Przepraszam za wylewność i zapraszam do dyskusji.

Zaloguj się aby komentować