Robaczy księżyc zwiastujący zbliżającą się wiosnę. Taką nazwę nadali marcowej pełni mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy zauważyli, że wtedy robaki wychodzą na powierzchnię.
#ciekawostki #kosmos#kalkazreddita
0e7bf209-116c-44ff-96b1-c6c113352100
zuchtomek

@schweppess Dlaczego jednak pełnia Robaczego Księżyca jest tak wyjątkowa? Nasz satelita nie jest wówczas jaśniejszy, ani ciemniejszy. Nazwa ta ma jednak związek z momentem, w którym występuje. Jest to pierwsza wiosenna pełnia, która zwiastuje zakończenie długiej zimy. Taką nazwę marcowej pełni nadali mieszkańcy Ameryki Północnej, którzy zauważyli, że to właśnie w tym okresie ziemia rozmarza, a na powierzchnię wychodzą m.in. dżdżownice.


Choć w tym roku pierwsza wiosenna pełnia będzie miała miejsce w dość zimowych okolicznościach, to inne jej nazwy także związane są z nadchodzącą porą roku. Robaczy Księżyc to inaczej również Skrzypiąca Pełnia (od śniegu, który topi się w dzień i zamarza nocą, dzięki czemu skrzypi) lub Pełnia Klonowego Księżyca (klony zaczynają puszczać wtedy soki).


Bardzo fajna ciekawostka, nie znałem!

LM317T

@zuchtomek @schweppess znając specjalistów z polskich mediów internetowych to liczę na artykuły o robaczy księżyc + jebitna fotoszopka księżyc w kolorze gówna i na nim robaki "Już ten nocy niezwykle rzadkie zjawisko, księżyc robaczy, nie możesz tego przegapić"

zuchtomek

@LM317T ZAROBACZONY księżyc - SPRAWDŹ JAKI MA NA NAS WPŁYW!


A te bardziej foliowe media mogą to nawet powiązać z PRZYMUSEM jedzenia robaków! Ha!

BarryC

Robaki obejrzaly wywiad z Klausem Schwancem i wyjebaly na ksiezyc

Zaloguj się aby komentować