pytanie: jak stworzyć społeczność lokalną?
chciałbym żeby sąsiadka stara szmata przestała mnie ciemiężyć. wymyśliłem sobie, że alternatywą do ciemiężenia jej mocniej będzie zbudowanie społeczności lokalnej i wdrożenie jej w nią na zasadach wspólnego szacunku i inkluzywności.
czy jest jakiś tutorial jak to się robi? można tak o sobie grilla zrobić? spółdzielnia się musi zgodzić? ktoś ma doświadczenie z organizowaniem ludzi mieszkających w jednym budynku w sąsiadów?
@wombatDaiquiri w jaki sposób cię ciemiezy?
@tak_bylo każe sprzątać pokój XD
@tak_bylo to nie ma znaczenia. to był trigger do rozkminy jak stworzyć społeczność
@peposlav kurwa całą chatę muszę sam sprzątać ale to dobrze bo mnie to uspokaja w ramach przerwy od pracy xD
@wombatDaiquiri to tylko żart, nie obrażaj się, nie chciałem Cię urazić
@wombatDaiquiri a co Ci robi ta baba?
@Atarax nic na tyle problematycznego żeby mi to życie rujnowało. powiedzmy, że przypierdala się do pierdół i wyznaje zasadę "tu zawsze (czyt. 20 lat temu) tak robiliśmy" w chuju mając prawo i współmieszkańców.
ale też nie chcę tworzyć wojenki, bo nic na tyle poważnego żeby ją ktoś eksmitował, więc do jej naturalnej śmierci będziemy mieszkać obok siebie xD
@wombatDaiquiri możesz zapytać czatgpt xd
Aby stworzyć społeczność lokalną, można wykonać następujące kroki:
- Określ cel i misję społeczności - przed rozpoczęciem działań, warto określić, co chcemy osiągnąć i jakie wartości chcemy propagować. Czy będzie to grupa ludzi zainteresowanych danym hobby, czy może inicjatywa społeczna, której celem jest poprawa jakości życia w okolicy?
- Znajdź ludzi z podobnymi zainteresowaniami - społeczność lokalna może powstać wokół konkretnego celu lub zainteresowania. Warto poszukać osób, które podzielają naszą pasję i chęć zmiany na lepsze.
- Stwórz grupę na platformie społecznościowej - łatwo można utworzyć grupę na Facebooku, Twitterze czy innym portalu społecznościowym. W grupie można umieszczać informacje o planowanych spotkaniach, akcjach czy dyskusjach.
- Organizuj spotkania - regularne spotkania to podstawa społeczności lokalnej. Można organizować spotkania online lub w rzeczywistości, zależnie od preferencji i aktualnych możliwości.
- Bądź aktywny - aby społeczność lokalna funkcjonowała, warto być aktywnym i angażować się w organizowane akcje i inicjatywy. Można również zachęcać innych do udziału i propagować ideę społeczności lokalnej wśród mieszkańców.
- Buduj relacje - ważne jest budowanie pozytywnych relacji w społeczności lokalnej. Warto słuchać opinii i pomysłów innych, a także aktywnie działać na rzecz wspólnych celów.
- Ciesz się efektami - poświęcenie czasu i energii na tworzenie społeczności lokalnej przynosi wiele korzyści. Można poznać nowych ludzi, zrealizować swoje cele i przyczynić się do pozytywnych zmian w swojej okolicy.
@SailorMoon super porada, na to to akurat wpadłem. Pytanie: jak targować taką społeczność pod stare baby z bloku?
@wombatDaiquiri Kazać im piec ciasta i je sprzedawać pod blokiem. Stare baby lubią robić placki
@DeGeneracja kazać to nie, ale jakiś kiermasz... to może być niezły plan!
@wombatDaiquiri wyprzedaż książek albo robótki na drutach i uczenie ludzi na ulicy jak dziergać
@wombatDaiquiri Albo ooo...!!! Zorganizować sadzenie kwiatów. Stare baby już ciągnie do piachu
Zaloguj się aby komentować